Kolier_SuperTrend_Indi Indicator For MT4

Kolier_SuperTrend_Indi Indicator For MT4

Table Of Contents:

  1. Kolier_SuperTrend_Indi Indicator For MT4
  2. Pomysły handlowe ze Kolier_SuperTrend_Indi Indicator For MT4
  3. Kolier_SuperTrend_Indi Indicator For MT4 - wpisy kupna i sprzedaży

Kolier_SuperTrend_Indi Indicator For MT4 to zmodyfikowana wersja wskaźnika SuperTrend, który zużywa mniej zasobów niż oryginalny wskaźnik MT4. SuperTrend analizuje pęd i zmienność cen, aby zasygnalizować traderom, kiedy trend zostanie ustalony. Wartości wskaźników są obliczane przy użyciu dwóch parametrów, a mianowicie średniego rzeczywistego zakresu (ATR) i współczynnika (mnożnik). Sygnały kupna i sprzedaży są generowane, gdy wskaźnik zaczyna drukować albo poniżej ceny zamknięcia, albo powyżej ceny zamknięcia. Może być stosowany na wykresach śróddziennych, dziennych i tygodniowych i działa dobrze podczas trendów na rynkach. Wskaźnik Kolier_SuperTrend_Indi dla MT4 działa również jako silny opór i strefy wsparcia. Handlowcy mogą również używać go do lokalizowania obszarów w celu umieszczenia trailing stopów dla otwartych pozycji.

FREE Kolier_SuperTrend_Indi Indicator

Download the FREE Kolier_SuperTrend_Indi Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur


Pomysły handlowe ze Kolier_SuperTrend_Indi Indicator For MT4


Ten wskaźnik jest rozszerzeniem wskaźnika super trendu. Zasadniczo ten wskaźnik pokaże kierunek trendu za pomocą linii, które są w kolorze czerwonym lub zielonym. Kiedy rynek znajduje się w trendzie wzrostowym, tuż poniżej akcji cenowej pojawi się zielona linia.

A kiedy rynek znajduje się w trendzie spadkowym, tuż nad akcją cenową będzie czaiła się czerwona linia. Intuicyjnie, większość traderów skłania się ku pomysłowi wykorzystania tego wskaźnika do odwrócenia handlu, co jest dobrym pomysłem handlowym, ponieważ sygnały generowane przez ten wskaźnik są dość wiarygodne.

Jednak warto również wspomnieć, że musimy handlować odwróceniami nie tylko na podstawie samych zmian kolorów, ale także musimy handlować odwróceniami w oparciu o wzorce price action. Rozumiem przez to, że musimy szukać na rynku momentów, w których aktywa wypisują naprawdę silny odwrócony wzór świecowy. Na tej podstawie sformułujemy nasze pomysły handlowe.


Kolier_SuperTrend_Indi Indicator For MT4 - wpisy kupna i sprzedaży


Poniżej wymieniłem kilka przykładów, w jaki sposób możemy użyć tego wskaźnika, ale najpierw zaczniemy od konfiguracji transakcji odwrócenia.Na powyższym zrzucie ekranu widać, że wskazałem wam dwie możliwości. Pierwsza była zwyżkowa transakcja odwrócenia, a druga niedźwiedzia transakcja odwrócenia. Po lewej stronie mamy zwyżkowy handel oznaczony jako 1.1 i 1.2.

Pierwszą rzeczą, na którą czekaliśmy, było odwrócenie trendu na rynku, na co wskazywał wskaźnik zmieniający się na zielony. Gdy już mieliśmy ten potencjalny alarm zwyżkowy, zwróciliśmy się do samej akcji cenowej, aby znaleźć momenty, w których rynek daje nam odwrócone wzorce świecowe o charakterze byczym.

Tak było w istocie, ponieważ rynek dał nam zwyżkowy wzorzec obejmujący, co czyni go dobrym momentem na zakup. Poza tym w tym wpisie wskazaliśmy również dobry region, w którym można ustawić poziom stop loss. Wszystko, co musisz zrobić, to po prostu odwołać się do zielonej linii i ustawić swój stop loss tuż pod zieloną linią.

Kiedy ustawisz stop jako ostatnią, możesz po prostu pozwolić mu działać, ponieważ stop loss znajduje się w obszarze uważanym za strefę bezpieczną, że tak powiem. W następnym przykładzie po prawej stronie zrzutu ekranu - mamy niedźwiedziową konfigurację handlu odwrócenia oznaczoną jako 2.1 i 2.2. Konfiguracja handlu jest nieco inna, ponieważ to, co się stało, to zidentyfikowanie wzoru odwrócenia przed zmianą koloru.

Wzór odwrócenia przybrał postać podwójnego szczytu. Wzór podwójnej góry to po prostu wzór w kształcie litery M, który jest tworzony przez akcję cenową. Jest to jeden z najsilniejszych wzorców odwrócenia na rynku, ponieważ wskazuje na wyczerpanie się trendu, gdy rynek osiągnął możliwy punkt oporu.

Nie może kontynuować podstawowego trendu wzrostowego. Kiedy już zidentyfikowaliśmy ten podwójny wzór, następnym krokiem było zaczekanie na moment, w którym wskaźnik zmieni się z zielonego na czerwony, co sprawiło, że warunki były teraz odpowiednie do sprzedaży. Podobnie jak w przypadku długiej transakcji, którą mieliśmy wcześniej, użyjemy wskaźnika jako wskazówki do ustawiania stop loss.

Tuż nad akcją cenową oscyluje czerwona linia. Więc ustawisz stop loss blisko lub tuż powyżej tego czerwonego poziomu, ponieważ ten region jest uważany za bezpieczną strefę, co oznacza, że rynek może nie dotrzeć do tego regionu w okresie krótkoterminowej transakcji. Kiedy już zrozumiesz tę podstawową koncepcję, możesz przejść do przodu i wdrożyć strategię niezależnie na własnym koncie handlowym.

Pamiętaj jednak, że przed oficjalnym uruchomieniem tego systemu handlowego musisz przeprowadzić własne, obszerne testy i symulacje. W obu przykładach kupna i sprzedaży wspomniałem, że możesz użyć wskaźnika do ustawienia stop loss. To prawda, ale możesz również użyć go jako źródła wskazówek do ręcznego śledzenia stop loss, jak pokazano na poniższym obrazku.W ten sam sposób, w jaki ustawiasz stop-loss w momencie otwarcia transakcji - po prostu będziesz podążać za linią wskaźnika, a następnie przeciągać stop loss wzdłuż tej linii, więc jeśli jest to transakcja kupna, upewnij się, że SL pozostaje nieco poniżej linii kupna i pozostanie nieco powyżej czerwonej linii dla transakcji sprzedaży.

Jeśli jednak nie masz dużo czasu przed ekranem, ponieważ większość ludzi ma pracę. To, co możesz zrobić, to zmierzyć odległość początkowego stop loss, a następnie zaimportować tę liczbę do automatycznej ilości stop loss. Więc kiedy wstawisz tę ilość w postaci punktów lub pipsów, w miarę jak rynek będzie postępował na Twoją korzyść, stop-loss będzie automatycznie śledzony.

Po prostu wiedz, że różni się nieco od metody ręcznej, ponieważ nie zawsze będzie znajdował się poniżej zielonej linii, jeśli jest to transakcja kupna, lub powyżej czerwonej linii w przypadku sprzedaży. Ponieważ odległość długości zlecenia stop loss i trailing stop jest z góry określona w momencie otwarcia transakcji. Niemniej jednak jest to świetny wskaźnik do wykorzystania. Możesz go używać do handlu ustawieniami handlu odwróconego, a także do ręcznego handlu stop loss lub do ustawiania i aktywowania automatycznych stop lossów.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.