Pattern Indicator For MT4

Pattern Indicator For MT4

Table Of Contents:

  1. Pattern Indicator For MT4
  2. Pomysły handlowe ze Pattern Indicator For MT4
  3. Pattern Indicator For MT4 - handel kilkoma wzorami
  4. Pattern Indicator For MT4 - wpisy kontynuacji trendu i odwrócenia

Pattern Indicator For MT4 wykrywa i wyświetla następujące wzorce odwrócenia i kontynuacji świecy na wykresie cenowym: 1. Wiszący mężczyzna 2. Młot 3. Gwiazda poranna 4. Marubozu 5. Opuszczone dziecko 6. Gwiazda wieczoru 7. Ciemna pokrywa chmur 8. Pochłanianie 9. Harami 10. Piercing 11. Trzech białych żołnierzy 12. Spadająca gwiazda 13. Doji

FREE Pattern Indicator

Download the FREE Pattern Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker


Pomysły handlowe ze Pattern Indicator For MT4


Kiedy handlowcy pojawiają się na scenie, jednym z punktów wyjścia na rynku jest analiza techniczna. Analiza techniczna jest jednym z najpopularniejszych sposobów handlu na rynku, biorąc pod uwagę fakt, że rynek reaguje i stosuje się do różnych struktur cenowych, które są znane jako formacje cenowe.

Jest jednak tak wiele formacji świecowych, o których należy pamiętać podczas handlu. Dlatego staje się to przytłaczające, zwłaszcza jeśli jesteś nowym lub przeciętnym traderem.

Dlatego ten wskaźnik został stworzony, ponieważ faktycznie rozpoznaje wzorce za Ciebie. Każdy wzorzec, na podstawie którego się podniesie, na podstawie jego ustawień, będzie oznaczony etykietą na ekranie, jak pokazano na poniższym obrazku. Wszystkie rozpoznawane wzory świecowe są oznaczone kolorem czerwonym.

Ten wskaźnik oszczędza nam dużo czasu, ponieważ nie musimy poświęcać tyle uwagi na wykrywanie różnych formacji świecowych. To zwolni czas na wszystkie inne aspekty handlu technicznego, takie jak analiza trendów, a nawet odrobina analizy fundamentalnej.


Pattern Indicator For MT4 - handel kilkoma wzorami


Jak wspomniano we wstępie, ten wskaźnik formacji świecowych rozpoznaje do 13 formacji świecowych. Nie ma potrzeby traktowania każdego wzoru świecowego jako sygnału handlowego, ponieważ spowoduje to duże ryzyko w handlu, ponieważ będziesz wchodzić w pozycje handlowe, które nie zawsze są poparte konkretnym potwierdzeniem.

Dlatego rozsądnie jest raczej handlować wybranymi wzorami, a następnie zbudować konto przy użyciu wybranych wzorów. Dotykamy kilku zrzutów ekranu i przykładów handlu, które pokazują, co zrobić, jeśli zamierzasz handlować tylko kilkoma wzorami. Przedstawię Wam wzór Marubozu.

Jest to wyjątkowy wzór świecowy, ponieważ wzór świecznika marubozu to taki, który tworzy się bez knota świecy lub cienia po obu stronach świecy. Mówiąc prościej, oznacza to po prostu, że jeśli masz niedźwiedzią świecę Marubozu, a następnie najwyższa i cena otwarcia niedźwiedziej świecy morubozu będą równe, a najniższa i cena zamknięcia świecznika będą miały tę samą cenę.

Również w przypadku byczej świecy marubozu, ceny otwarcia i niskie będą równe, podczas gdy cena maksymalna i cena zamknięcia byczej świecy marubozu będą równe. Ale weryfikacja i wykrywanie są wykonywane automatycznie za pomocą tego wskaźnika.


Pattern Indicator For MT4 - wpisy kontynuacji trendu i odwrócenia


Wzór Marubozu jest w rzeczywistości zarówno wzorem kontynuacji trendu, jak i może być również używany jako wzór odwrócenia. Wszystko zależy od kontekstu rynkowego. Poniżej mam przykład pokazujący, jak wyglądają okazje do handlu wzorami Marubozu zarówno w kontekście kontynuacji trendu, jak i odwrócenia trendu.Na powyższym obrazku widać, że rynek znajduje się w silnym trendzie wzrostowym przed powstaniem formacji marubozu. W tym przypadku uformowała się długa bycza świeca marubozu i chociaż po uformowaniu się wzoru sprzedający wywarli presję niedźwiedzia, aby wymusić na rynku odwrotny kierunek, ale nie przyniosło to skutku.

Dlatego po zakończeniu niewielkiego zniesienia rynek kontynuował zwyżki. Pokazuje to, jak duży wpływ ma formacja świec marubozu na utrwalenie podstawowego trendu. Można go jednak również użyć jako odwróconego wzoru świecowego, jak pokazano na poniższym obrazku. Odnosząc się do poniższego obrazu, rynek znajdował się w trendzie spadkowym. W dojrzałej lub ostatniej fazie trendu spadkowego ukształtował się wzór świec marubozu.W tym scenariuszu jest to uważane za odwróconą formację świecową, ponieważ to, co stało się po tym zwyżkowym marubozu, rynek wyrwał się z trendu spadkowego, tworząc nowy trend wzrostowy.

To tylko pokazuje poziom wnikliwości, jakiego potrzebujesz z punktu widzenia analizy technicznej, ponieważ musisz zrozumieć kontekst rynku, gdy natkniesz się na formację świec marubozu. Na przykładach, o których wspomniałem powyżej, podałem dwa przykłady. Jednym z przykładów była sytuacja kontynuacji trendu, a drugim sytuacja odwrócenia świecy.

Dlatego pokazuje tylko, jak ważne jest rozwikłanie kontekstu rynkowego, abyś wiedział, jak najlepiej postępować naprzód, gdy wskaźnik przedstawia ci formację świec marubozu. Ten sposób handlu powinien być standardową procedurą dla większości formacji świecowych, które ten wskaźnik pokazuje w kontekście identyfikacji odpowiednich momentów handlowych.

Oznacza to, że kontekst rynkowy, w którym można zidentyfikować świecznik, musi być wart uwzględnienia, jeśli chcesz oficjalnie przeprowadzić transakcję.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.