16 indicators in 1 Indicator For MT4

16 indicators in 1 Indicator For MT4

Table Of Contents:

  1. 16 indicators in 1 Indicator For MT4
  2. 16 indicators in 1 Indicator For MT4 ile ticaret fikirleri
  3. 16 indicators in 1 Indicator For MT4 - Basit Tutun
  4. 16 indicators in 1 Indicator For MT4 - Düzenli Sapma
  5. 16 indicators in 1 Indicator For MT4 - Negatif Korelasyon

16 indicators in 1 Indicator For MT4 , trader'ların bir fiyat grafiğinde aşağıdaki göstergeleri eşzamanlı olarak üst üste bindirmelerini sağlar: 1. Dört Farklı Hareketli Ortalama 2. Bollinger Bantları 3. Parabolik SAR Ayrıca, 16 diğer popüler teknik gösterge aşağıdaki ayrı bölmelere çizilebilir. grafik: 1. Emtia Kanal Endeksi? (CCI) 2. Göreceli Güç Endeksi (RSI) 3. Standart Sapma 4. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) 5. Stokastik Osilatör 6. Boğa Gücü Göstergesi 7. Ayı Gücü Göstergesi 8. Denge Hacminde 9. Müthiş Osilatör (AO) 10. Hızlandırıcı Osilatörü (AC) 11. Para Akışı Endeksi (MFI) 12. Ortalama Gerçek Aralık (ATR) 13. Hareketli Ortalama Osilatörü (OsMA) 14. Ortalama Yön Hareket Endeksi (ADX) 15. Momentum 16. Kuvvet Endeksi

FREE 16 indicators in 1 Indicator

Download the FREE 16 indicators in 1 Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

16 indicators in 1 Indicator For MT4 ile ticaret fikirleri


Göstergenin adından bahsedildiği veya ima edildiği gibi - bu gösterge, piyasada teknik açıdan neyin ortaya çıktığına dair kapsamlı bir bakış açısı sunmak için 16 farklı göstergeyi gösterme yeteneğine sahiptir.

Bununla birlikte, çoğu durumda, 16 farklı göstergenin tümünü kullanmanız gerekmeyecektir çünkü ticaret deneyiminizi bunaltabilir ve böylece analiz felcine girmenize neden olabilirsiniz.


16 indicators in 1 Indicator For MT4 - Basit Tutun


Bu nedenle, çok iyi bildiğiniz ve belirli bir göstergeyle birlikte kullandığınız stratejilerin çoğu için tutarlı sonuçlar veren birkaç seçkin göstergeden yararlanmalısınız. Aşağıdaki resimde, göstergenin daha basitleştirilmiş bir temsilini gösteren bir ekran görüntüsü ekledim.

Aşağıdaki resme baktığınızda, göstergenin grafiklerini haritalamak için tercih ettiğim döviz çifti olarak EURUSD çiftini seçtiğimi görebilirsiniz, ancak bu aynı zamanda aktif grafiğin karşılık gelen döviz çiftiydi. Ayrıca 14 periyotlu bir CCI göstergesi kullanıyorum.Bu sürenin güvenilir olduğu kanıtlandı çünkü ticaretim için tutarlı sonuçlar sağladı. Yine de, başka bir döviz çiftinin verilerini analiz etmek isterseniz, bunu isteğinize göre yapmayı seçebilir, ancak seçtiğiniz döviz çiftinin veya finansal aracın brokerinizdeki finansal araçların adına karşılık geldiğinden emin olun.

Brokerden brokere bazen bazı enstrümanların farklı isimlendirileceğini görürsünüz, bu nedenle brokerinizin adlandırma kurallarını izleyen araçları seçmeniz gerekir.


16 indicators in 1 Indicator For MT4 - Düzenli Sapma


Artık, bu gösterge için sahip olduğumuz mevcut ayarları kullanan ticaret kurulumlarına bakmaya devam edebileceğimiz yolu temizledik.Yukarıdaki resimde belirtildiği gibi, bu, 15 dakikalık grafikte küçük bir zaman diliminde meydana gelen, düşüş eğilimi gösteren düzenli bir sapma ticaret kurulumudur. Düzenli ıraksama kalıpları, çoğu zaman tersine dönmeye yol açan etkili fiyat yapılarıdır ve bu yüzden bu ticaret kurulumunu kullanmayı seviyorum.

Düzenli düşüş sapması paternleri, fiyat hareketi yükselirken yükselirken, osilatör daha düşük düşüşler yaptığında meydana gelir. Elbette, grafiğinizde RSI gibi diğer osilatörleri de kullanabilirsiniz. MACD ayrıca, farklılaşma ticareti kurulumlarında ticaret yapmak için kullanılabilecek bir başka harika araçtır. Yine de, CCI bu ticaret örneğinde benim için iyi çalıştı.

Ticaret kurulumuyla ilgili en sevdiğim şey, bunun Londra'daki bir kopuştan hemen sonra gelmesi, bu da piyasanın oldukça dik bir şekilde yükselişe geçtiği ve bu nedenle muhtemelen günün en yüksek seviyesine ulaştığı anlamına geliyor. Şimdi, normal düşüş sapması yapısının tam akışa girmesiyle, bu, günün en yüksek seviyesinin normal sapma ticaret kurulumundaki tükenme tarafından görüldüğü gibi zaten ayarlanmış olabileceği anlamına geliyor.

Bu model 15 Dakikalık grafikte meydana geldi, yani kısa bir süre için sadece kısa bir pozisyon aldığımız anlamına geliyor. Bu nedenle, bunu taahhüt etmeye gerek yoktur, bu nedenle uzun süre ticaret yapın. Bir sonraki ticaret örneğinde, bu göstergenin yeteneklerini bir sonraki seviyeye taşıdık.


16 indicators in 1 Indicator For MT4 - Negatif Korelasyon


Aşağıdaki resme EURUSD ile USD endeksi arasında negatif korelasyon gösteren bir resim ekledim.EURUSD ile USD endeksi arasındaki bu negatif korelasyonu görmenizin nedeni, USD endeksinin USD para birimiyle güçlü bir pozitif korelasyona sahip olmasıdır, ancak USD para birimi aslında EURUSD çiftindeki teklif para birimidir ve bu nedenle zıt hareketleri görüyorsunuz. EURUSD ve USD endeksi arasında meydana gelir.

Ayarlarım için sadece USD endeksini seçtim ve ardından para akış endeksinin verilerine bakmayı seçtim. Bunu yaptım çünkü para akışı endeksi, belirli bir endekse veya çifte göre alış ve satış hacminin giriş ve çıkışlarını izlemeye çalışıyor. USD endeksi, EURUSD güçlendiğinde satılma eğilimindedir.

Korelasyon ile, mükemmel bir bilim olmadığı gerçeğine değer vermelisiniz çünkü yüksek bir negatif veya pozitif korelasyon olsa bile, bununla birlikte gelen bazı gecikmeli unsurlar olduğunu göreceksiniz çünkü pazar çok fazla çeşitlilik gösteriyor. farklı arz ve talep düzeylerine sahip finansal araçlar.

Yukarıda bahsettiğim örnekler, bu göstergenin sizin için neler yapabileceği açısından buzdağının sadece ucuna dokunuyor. Çok fazla potansiyeli ve kabiliyeti var ancak canlıya geçmeden önce simülasyon ortamlarınızda yöntemlerinizi iyice test etmelisiniz.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.