Daily Channel Indicator For MT4

Daily Channel Indicator For MT4

Table Of Contents:

  1. Daily Channel Indicator For MT4
  2. Daily Channel Indicator For MT4 için Daily Channel Indicator For MT4 ile ticaret fikirleri
  3. Daily Channel Indicator For MT4 - Ticari Girişler
  4. Daily Channel Indicator For MT4 - Ters Girişler
  5. Daily Channel Indicator For MT4 - Sonuç

Daily Channel Indicator For MT4 günlük herhangi bir saat dilimini görüntüler. Bu araç, söz konusu saat diliminde ulaşılan Yüksek fiyatı ve Düşük fiyatı işaretler. Gösterge yaratıcısı saatlik grafikler ve daha düşük grafiklerde kullanılmasını önerir.

FREE Daily Channel Indicator

Download the FREE Daily Channel Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker


Daily Channel Indicator For MT4 için Daily Channel Indicator For MT4 ile ticaret fikirleri


Kanal bazlı göstergeler, piyasadaki iniş ve çıkışları bir tünel şeklinde ortaya koymaları açısından faydalıdır. Bugün burada kullandığımız bu kanal göstergesi, bir işlem gününde sürekli olarak en yüksek ve en düşük değerleri izleyen bir göstergedir ve bu nedenle, hesaplamasına göre her zaman değişen kare benzeri kanal göstergesini üretir.

Kanalın aşırı yüksekliği mavi renkte olan direnç çizgisini temsil eder ve ardından kanalın aşırı alçak kısmı kırmızı renkte olan destek çizgisidir. Bu çizgilerin ortasında size sadece günün denge noktasını gösteren yeşil bir çizgi bulursunuz. Aşağıdaki resimde size bu göstergeyi kullanmanın bir yolu sunulmuştur.Yukarıdaki resme başvurarak, trend çizgileri çizmek için bu kanal göstergesini nasıl kullandığımı görebilirsiniz. Bu harika çünkü piyasayı etkili bir şekilde analiz etmeme ve piyasanın doğru dönüşler veya kırılmalar yapmak üzere olduğu anları tanımama izin veriyor. Yükseliş çizgisini çizmeniz için, kırmızı çizginin iki dönüm noktasını birleştirmeniz ve onu geleceğe doğru genişletmeniz yeterlidir ve bu, yükseliş trendi için trend çizginiz olacaktır.

Düşüş trendi ile benzer şekilde, yine geleceğe uzanan bir direnç trend çizgisi oluşturmak için iki temas noktasına sahip olmak üzere kanal indeksi göstergesinin mavi çizgilerini kullanacaksınız. Piyasa bu seviyeleri her kırdığında, piyasanın tersine döneceğini bilirsiniz.


Daily Channel Indicator For MT4 - Ticari Girişler


Ayrıca aşağıda keşfedebileceğiniz iki ticaret fırsatı daha listeledim - aslında üç tane var. Aşağıda görüldüğü gibi ilk alım satım fırsatı bir trend devam modelidir.Yukarıdaki resme bakarsak, trend devam eden ticaretin neye benzediğini görebiliriz. Bir trend devam eden ticaret, ters ticaretle karşılaştırıldığında çok yüksek bir risk-ödül oranına sahip olmayan bir ticarettir, çünkü bir ters ticaret ile, yeni bir trend oluştuğunda en erken noktada piyasaya girmeye çalışıyorsunuz.

Trend devam modeli ile, trendin hafif bir geri çekilme veya küçük konsolidasyon aşamasının gerçekleşmesinden sonra uzayacağı piyasadaki hareketleri arıyorsunuz. Yukarıdaki resimde bir yükseliş eğilimi devam eden ticaret belirledik. Bir satın alma için bu giriş noktasını bulmak için Kanal göstergesini kullandım - temelde kılavuz olarak kanal göstergesinin orta satırını kullanırsınız.

Fiyat bu yeşil çizginin üzerinde kırılır ve kapanırsa, piyasanın büyük olasılıkla kırılma yönünde devam edeceğini bilirsiniz. Bu durumla ilgili yararlı olan şey, güçlü bir yükseliş modelinin ortaya çıkması ve bunun bir yükseliş yutan model şeklinde gelmesi oldu.

Bu ticaret için mükemmel bir fırsattı. Trend devamı kurulumu ile aynı mantığı satış ticareti kurulumları için de uygulayabilirsiniz. Ayrıca, kâr hedefi olarak kanalın aşırı düşük ve aşırı yükseklerini de kullanabilirsiniz. Pazar her zaman bu hedeflere ulaşmasa da yine de bu tür amaçlar için kullanılması güvenilir bir kılavuzdur.


Daily Channel Indicator For MT4 - Ters Girişler


Daha sonra, aşağıda gösterildiği gibi tersine çevirme sinyalleri şeklinde gelen iki başka ticaret fırsatımız var.Yukarıdaki resme referansla, sol tarafta yükseliş eğilimi girişi belirledik ve sağ tarafta düşüş eğilimi girişi belirledik. Bu giriş noktalarını nasıl belirleyeceğiniz, günlük kanal göstergesinin yanına bir Bollinger bantları göstergesi eklemektir.

Daha sonra yapmanız gereken tek şey, yükseliş eğilimi ararken piyasanın düşüş trendinde olmasını beklemeniz ve ardından günlük kanal göstergesinin kırmızı çizgisinin Bollinger Bands göstergesinin orta çizgisini geçmesini beklemeniz gerekir. . Bollinger Bantları göstergesinin orta çizgisini kestiği an, resimde gösterildiği gibi işleminizi gerçekten açmanız gereken zamandır.

Sağ taraftaki bir sonraki, hemen hemen aynıydı, ancak bir satış tersine çevirme ticareti kurmasıydı. Satışın tersine dönmesi durumunda, günlük kanal göstergesinin mavi çizgisinin Bollinger Bantları göstergesinin orta bandıyla buluşmasını veya kesişmesini istersiniz. Olduğu an, satış ticaretinizi açmalısınız.


Daily Channel Indicator For MT4 - Sonuç


Sonuç olarak, günlük kanal göstergesi, birden fazla amaç için kullanılacak birinci sınıf bir göstergedir. Bu yeterince etkili bir şekilde kanıtlandı. Bu göstergeyi ilgili yükseliş ve düşüş eğilimi çizgileri oluşturmak için kullandık. İkincisi, trend devam ticareti için kullandık. Son olarak, bunu ters ticaret kurulumları için kullandık. Bu sadece bu ticaret aracının ne kadar çok yönlü veya esnek olduğunu gösterir.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.