Fine Fractals Indicator For MT4

Fine Fractals Indicator For MT4

Table Of Contents:

  1. Fine Fractals Indicator For MT4
  2. Fine Fractals Indicator For MT4 için Fine Fractals Indicator For MT4 ile ticaret fikirleri
  3. Fine Fractals Indicator For MT4 - Girişleri Sat ve Satın Al
  4. Fine Fractals Indicator For MT4 - Anahtar Destek ve Direnç
  5. Fine Fractals Indicator For MT4 - Sonuç

Fine Fractals Indicator For MT4 için önemli fiyat zirvelerini, dipleri ve dönüş noktalarını işaretlemek için Bill Williams Fraktalları kullanır.

FREE Fine Fractals Indicator

Download the FREE Fine Fractals Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

Fine Fractals Indicator For MT4 için Fine Fractals Indicator For MT4 ile ticaret fikirleri


İnce fraktal göstergesi, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi normal fraktal göstergesine kıyasla piyasadaki önemli dönüm noktalarını belirlemek söz konusu olduğunda en etkili göstergelerden biridir.Normal fraktal göstergesine kıyasla, ince fraktallar daha sık görünür ve bu nedenle piyasada size daha fazla dönüş noktası açıklanır. Kırmızı ince fraktallar, fiyat hareketinin üzerinde bulduklarınızdır ve size küçük düşüş dönüş noktalarını gösterirler ve ardından yeşil ince fraktal çilleri fiyat hareketinin altında bulunur ve piyasadaki mikro yükseliş dönüş noktalarını gösterirler.


Fine Fractals Indicator For MT4 - Girişleri Sat ve Satın Al


İnce fraktal göstergesini kendi başına kullanmak, alım satımınızda çok fazla yanlışlığa neden olabilir çünkü herhangi bir uygun alım satım gerçekleştirmeniz için kesin bilgi sağlamaz. Bu yüzden en iyi fikir belki birkaç gösterge daha eklemektir. Aşağıdaki resimde aslında toplam üç ek gösterge ekledim.Yukarıdaki resme baktığımda Bollinger bantları göstergesini, ekranda yeşil kalın çizgi olan 50-EMA çizgisini ekledim ve ardından normal fraktal göstergesini de ekledim. Ancak gördüğünüz gibi, ticaret platformumuzda bulduğumuz varsayılan fraktal göstergesine kıyasla daha ince fraktallar var.

Bu konfigürasyonla ilgili sevdiğim şey, piyasadaki önemli dönüm noktalarını görmeme izin vermesi ve dolayısıyla potansiyel olarak büyük hamlelerden yararlanabilmem. Yani esasen dikkatimin çoğu, oku ve ince fraktalların aynı anda göründüğünü gördüğünüz anlar olan çift fraktallar üzerinedir. Yani temelde Bollinger bantları göstergesinin uç noktalarının dışında hem oklar hem de ince fraktaller arıyorum. Aşağıdaki resimde sol tarafta aşağı yönlü bir ticaret hareketi var.Yani temelde, normal fraktalın ve ince fraktalın aynı anda Bollinger bantları göstergesinin üst bandının üzerinde görünmesini bekliyorum. Ardından, aşağı doğru bakan ilk okun ve ince çillerin düşüş trendinin destek trend çizgisinin altında görünmesini bekleyeceğim.

Bu nedenle, destek trend çizgisine doğru geri çekilme üzerine bir satış pozisyonu açacağım. Bir sonraki adımda da benzer bir alım satım fırsatımız var, ancak ters yönde ilerliyor - bu bir satın alım ticaretidir ve aynı ön nitelendirme koşullarını takip eder, ancak açıkçası bunun tersi bir anlamda uygulanması gerekir.

Yani temelde Bollinger bantları göstergesinin alt kısmının altında normal fraktal ok ve yeşil ince fraktalın aynı anda görünmesini bekliyorum ve sonra yukarı yönde bir kırılma bekliyorum. Anlayabileceğiniz gibi, düşüş trendi çizgisinin direnç çizgisini zaten çizdim.

Bundan sonra, ilk yukarı bakan ok ve ince fraktalın düşüş trendinin direnç trend çizgisinin üzerinde görünmesini bekliyorum ve ardından, direnç trend çizgisine doğru olası geri çekilme hareketlerini arıyorum. Direnç trend çizgisine geri dönerse, bu düzelme tamamlandıktan sonra bir satın alma açacağım.


Fine Fractals Indicator For MT4 - Anahtar Destek ve Direnç


Bahsetmek istediğim son nokta, bu göstergeyi aşağıdaki görselde gösterildiği gibi destek ve direnç bölgelerini belirlemek için kullanabileceğimizdir.Dolayısıyla, fiyat hareketinin altında benzer bir fiyat seviyesinde ardışık ve yakından hizalanmış fraktallere sahip olduğunuzda, destek anlamına gelir. Daha sonra direnç için, fiyat hareketinin üzerinde benzer bir fiyat seviyesinde ardışık veya yakından hizalanmış fraktalleriniz varsa, bu direnç anlamına gelir. Bilmeniz gereken tek şey bu - yani şimdi bu alıştırmayı sizin için basitleştirecek uygun bir araca sahipsiniz.


Fine Fractals Indicator For MT4 - Sonuç


İnce fraktal göstergesi, sahip olunması gereken önemli ve kullanışlı bir ticaret aracıdır çünkü normal fraktal göstergesinin yeterince hassas olmadığı daha ayrıntılı fiyat aktivitesine dayalı olarak daha fazla fraktal formüle eder. Makalede, ekranınızda normal fraktallara kıyasla daha ince fraktalların olduğunu gösteren ve kanıtlayan ikisi arasında belirgin bir fark çizildi.

Ancak, bahsettiğim gibi, bu gösterge ile kendi başına ticaret yapmak akıllıca değildir çünkü ticaretinizde olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Bu nedenle, bu ticaret sistemine birkaç başka göstergenin dahil edilmesi akıllıca kabul edilir. Ben de tam olarak bunu yaptım çünkü fiyat hareketi ve ince fraktal göstergesinin üstüne ve üstüne üç göstergeyi daha entegre etme derecesine gittim.

Bu, pazardaki potansiyel önemli dönüm noktaları hakkında daha fazla görünürlük elde etmemi sağladı. Bununla birlikte, fraktal göstergesi yalnızca ticaret fırsatlarının kilidini açmak için kullanılmadı. Temel destek ve direnç seviyelerini belirlemek için bu göstergeyi nasıl kullanabileceğiniz gösterildi.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.