Kolier_SuperTrend_Indi Indicator For MT4

Kolier_SuperTrend_Indi Indicator For MT4

Table Of Contents:

  1. Kolier_SuperTrend_Indi Indicator For MT4
  2. Kolier_SuperTrend_Indi Indicator For MT4 ile ticaret fikirleri
  3. Kolier_SuperTrend_Indi Indicator For MT4 - Girişleri Satın Alın ve Satın

Kolier_SuperTrend_Indi Indicator For MT4 için Kolier_SuperTrend_Indi Indicator For MT4 , SuperTrend göstergesinin orijinal MT4 göstergesinden daha az kaynak tüketen değiştirilmiş bir sürümüdür. SuperTrend, bir trend belirlendiğinde yatırımcılara sinyal vermek için fiyat momentumunu ve oynaklığını analiz eder. Gösterge değerleri iki parametre kullanılarak hesaplanır: Ortalama Gerçek Aralık (ATR) ve Faktör (çarpan). Gösterge kapanış fiyatının altında veya kapanış fiyatının üstünde yazdırmaya başladığında alış ve satış sinyalleri üretilir. Gün içi, günlük ve haftalık grafiklerde kullanılabilir ve trend olan pazar aşamalarında iyi çalışır. MT4 için Kolier_SuperTrend_Indi Göstergesi aynı zamanda güçlü direnç ve destek bölgeleri olarak da işlev görür. Yatırımcılar ayrıca açık pozisyonlar için arka stoplar yerleştirmek üzere alanları bulmak için de kullanabilirler.

FREE Kolier_SuperTrend_Indi Indicator

Download the FREE Kolier_SuperTrend_Indi Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur


Kolier_SuperTrend_Indi Indicator For MT4 ile ticaret fikirleri


Bu gösterge, süper trend göstergesinin bir uzantısıdır. Esasen bu gösterge, kırmızı veya yeşil renkli çizgiler kullanarak trend yönünün ne olduğunu size gösterecektir. Piyasa bir yükseliş trendinde işlem görürken, fiyat hareketinin hemen altında yüzen bir yeşil çizgi olacaktır.

Ve piyasa düşüş trendinde işlem görürken, fiyat hareketinin hemen üzerinde kırmızı bir çizgi gizlenecek. Sezgisel olarak, çoğu tüccar, bu göstergeyi tersine çevirmek için kullanma fikrine yönelecektir; bu, takip edilmesi iyi bir ticaret fikridir, çünkü bu göstergenin ürettiği sinyaller oldukça güvenilirdir.

Bununla birlikte, yalnızca renk değişikliklerine dayalı olarak tersine çevirmelerle ticaret yapmamız gerektiğini değil, aynı zamanda fiyat hareket modellerine dayalı ters çevirmelerle ticaret yapmamız gerektiğini de belirtmek gerekir. Bununla, varlığın gerçekten güçlü bir ters şamdan desenini yazdırdığı piyasadaki anları aramamız gerektiğini kastediyorum. Ve bu temelde ticaret fikirlerimizi formüle edeceğiz.


Kolier_SuperTrend_Indi Indicator For MT4 - Girişleri Satın Alın ve Satın


Aşağıda, bu göstergeyi nasıl kullanabileceğimize dair birkaç örnekten bahsetmiştim, ancak önce ters ticaret kurulumuyla başlayacağız.Yukarıdaki ekran görüntüsünde size iki fırsatı işaret ettiğimi görebilirsiniz. Birincisi, yukarı yönlü bir ters ticaret, ikincisi ise aşağı yönlü ters ticaretti. Sol tarafta, 1.1 ve 1.2 olarak etiketlenmiş yükseliş ters ticaretimiz var.

Beklediğimiz ilk şey, piyasanın yeşile dönerken göstergenin gösterdiği bir tersine çevirme yapmasıydı. Bu potansiyel yükseliş tersine çevirme uyarısını aldıktan sonra, piyasanın bize boğa niteliğinde ters şamdan kalıpları verdiği anları aramak için fiyat hareketinin kendisine döndük.

Bu gerçekten böyleydi, çünkü piyasa bize bir yükseliş yutma paterni verdi, böylece satın almamız için iyi bir an oldu. Bunun ötesinde, bu girişte, stop loss seviyenizi yerleştirmeniz için iyi bir bölgeye de işaret ettik. Tek yapmanız gereken sadece yeşil çizgiye başvurmak ve zarar durdurma işleminizi yeşil çizginin hemen altına yerleştirmektir.

Durdurma noktanızı en son konumlandırdığınızda, ticaretin buna göre işlemesine izin verebilirsiniz, çünkü durdurma kaybı, tabiri caizse güvenli bir bölge olarak kabul edilen bir alandadır. Ekran görüntüsünün sağ tarafındaki bir sonraki örnekte - 2.1 ve 2.2 olarak etiketlenmiş bir aşağı yönlü ters ticaret kurulumumuz var. Ticaret kurulumu biraz farklı çünkü olan şey, renk değişiminden önce bir tersine dönüş modeli belirlememizdi.

Ters desen, çift tepe şeklinde geldi. Çift üst desen, fiyat hareketiyle oluşturulan M şeklindeki bir desendir. Bu, piyasadaki en güçlü tersine dönme modellerinden biridir çünkü piyasa olası bir direnç noktasına ulaştığı için trendin tükenmesinin göstergesidir.

Altta yatan yükseliş trendiyle devam edemez. Bu çift tepe modelini belirledikten sonra, bir sonraki adım, göstergenin yeşilden kırmızıya dönüştüğü anı beklemekti, bu da koşulları şimdi satış için uygun hale getirdi. Tıpkı daha önce yaptığımız uzun ticaret örneğinde olduğu gibi, göstergeyi bir stop loss belirlemek için bir kılavuz olarak da kullanacağız.

Fiyat hareketinin hemen üzerinde, kırmızı çizginin dalgalandığını görürsünüz. Dolayısıyla, stop loss'ınızı bu kırmızı seviyeye yakın veya hemen üzerinde konumlandıracaksınız çünkü bu bölge güvenli bir bölge olarak kabul ediliyor, yani pazar kısa vadeli ticaret döneminde o bölgeye ulaşamayabilir. Bu temel kavramı kavradığınızda, devam edebilir ve stratejiyi bağımsız olarak kendi ticaret hesabınızda uygulayabilirsiniz.

Ancak, bu ticaret sistemini resmi olarak uygulamadan önce kendi kapsamlı test ve simülasyonunuzu yapmanız gerektiğini unutmayın. Hem al hem de sat örneklerinde, göstergeyi stop loss ayarlamak için kullanabileceğinizi söylemiştim. Bu doğrudur, ancak aşağıdaki resimde gösterildiği gibi, durdurma kaybınızı manuel olarak takip etmek için bir kılavuz kaynağı olarak da kullanabilirsiniz.İşleminizi açtığınız anda zararı durdurunuzu ayarladığınız gibi - temelde göstergenin çizgisini takip edecek ve ardından zararı durdurunuzu bu çizgi boyunca sürükleyeceksiniz, böylece bir satın alma işlemi ise, SL'nizin bir alış için çizgi ve satış işlemi için kırmızı çizginin biraz üzerinde kalacaktır.

Ancak, çoğu insanın işi olduğu için ekran başında kalma süreniz fazla yoksa. Yapabileceğiniz şey, ilk durdurma kaybınızın mesafesini ölçebilmeniz ve ardından bu sayıyı otomatik takip eden durdurma miktarına aktarabilmenizdir. Dolayısıyla, bu miktarı puan veya pip şeklinde eklediğinizde, piyasa sizin lehinize ilerledikçe, stop-loss otomatik olarak takip edilecektir.

Sadece manuel yöntemden biraz farklı olduğunu bilin, çünkü bir alış işlemiyse her zaman yeşil çizginin altında veya bir satış için kırmızı çizginin üstünde olmayacaktır. Çünkü zararı durdurun uzunluğu ile takip eden durdurma emrinin mesafesi, ticareti açtığınız anda önceden tanımlanmıştır. Yine de, bu kullanmak için harika bir göstergedir. Bunu tersine çevirme ticaret kurulumları için kullanabilir ve ayrıca durdurma kaybınızı manuel olarak takas etmek veya otomatik takip durdurmaları ayarlamak ve etkinleştirmek için de kullanabilirsiniz.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.