Length of trend Indicator For MT4

Length of trend Indicator For MT4

Table Of Contents:

  1. Length of trend Indicator For MT4
  2. Length of trend Indicator For MT4 ile ticaret fikirleri
  3. Length of trend Indicator For MT4 - Giriş Satın Alın
  4. Length of trend Indicator For MT4 - Sonuç

Length of trend Indicator For MT4 Bir fiyat grafiğine daha önce puan olarak yerleştirilmiş trend çizgilerinin uzunluğunu gösterir. Bu, yatırımcıların bir eğilimin boyutunu ölçmelerine yardımcı olabilir.

FREE Length of trend Indicator

Download the FREE Length of trend Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

Length of trend Indicator For MT4 ile ticaret fikirleri


Bu gösterge, belirli bir eğilim çizgisinin ölçülebilir bir referansına sahip olabilmeniz için bir eğilim çizgisinin uzunluğunu noktalar cinsinden ifade eder. Ancak, görebileceğiniz gibi, aşağıdaki görüntüye yükledim veya ekledim, bu, göstergenin etkinleştirildiği andaki ilk perspektifini gösteriyor.Ancak yukarıdaki resimde görebileceğiniz gibi, gerçekten hiçbir şey gösterilmiyor ve bunun nedeni, bu göstergenin mevcut piyasayı otomatik olarak taramaması ve ardından belirlenen tüm trendlerin uzunluğunu ölçmemesidir. Bunu yapmaz - biraz farklı bir şekilde çalışır.

Bu nedenle, bunu etkinleştirmeniz için yapmanız gereken şey, aslında çizgiler halinde çizmeye başlamanız gerektiğidir ve gösterge otomatik olarak eğilim çizgisi nesnelerini seçecek ve ardından trendin uzunluğunu noktalar şeklinde ölçecektir.

Aşağıdaki resim bazı trend çizgileri çizdiğimi gösteriyor ve eğer trend çizgisinin başlangıcından sonuna kadar bir numara belirlendiğini görüyorsanız, yukarıdaki resme baktığınızda en büyük trend çizgisinin bir yükseliş trendi olduğunu görebilirsiniz. ve uzunluğu 2101 puana sahiptir ve bu da temelde büyük bir ticaret hareketi olan 210 pip'e dönüşür.Ancak buradaki kurulumla ilgili benzersiz olan, piyasada yükseliş hakimiyetinin olması ve dahası, oluşmuş ve bir yükseliş bayrağı modeline benzeyen bir yükseliş modelinin olmasıdır.


Length of trend Indicator For MT4 - Giriş Satın Alın


Yükseliş bayrağı modeline bakarsanız, bunun aslında bir trend devamı resmi olduğunu görebilirsiniz.Piyasanın şu anda büyük bir yükseliş bayrağında olduğunu ve bu nedenle satın alma işlemlerini gerçekten açmak için iyi bir zaman olduğunu görebilirsiniz. Dolayısıyla bu örnekte, ilgili bayrağın direğinin uzunluğunu onaylamak için göstergeyi kullanıyorum, bu durumda bu yaklaşık 210 pip idi. Mavi çizgiler kullanarak tüm bayrak desenini çizdim.

Bu yüzden fikir, birkaç başka destekleyici faktörle birlikte yükseliş eğilimi aramaktır. Dahası, yakından bakarsanız, 1.29286'da meydana gelen destek hattını da çizdim. Bu seviyede, uzun bir boğa pimi oluşmuştu ve uzun bir kuyruğu vardı. Bu uzun yükseliş pimi çubuğu, piyasayı tersine çevirmeye çalışsalar da başarısız olsalar bile satıcılar için ret anlamına geliyor.

Bu bizim giriş noktamızdı - pim çubuğunun oluşum desteğini tamamladığı an. Girmek iyi bir fikirdi ve sonra stop loss'ınızı bayrak modelinin altına yerleştirmelisiniz çünkü en büyük düşüşü oluşturan bayrak bu nedenle bu bölgenin hemen altına bir stop loss yerleştirmek akıllıca olacaktır.Yukarıdaki resim, zarar durdurma işleminizi nereye koymanız gerektiğini ve ayrıca kar alma hedefinizi detaylandırmaktadır. Kâr alma hedefiniz bayrağın zirvesine gidebilir ancak piyasanın bu noktaya gelmesini beklemenize gerek yoktur. Olumlu kazançlarınızdan memnun olduğunuzda bu seviyeden önce kar edebilirsiniz.

Bu göstergeden hoşlandığım şey, ticaretinizde daha fazla hassasiyet getirmesidir, çünkü öncelikle uzunluğa göre ölçülen trend çizgilerine sahip olmanızdır. Ve bu sayede belirli bir zaman diliminde baskın trend yönünün ne olduğunu anlayabilirsiniz ve bu sayede, yararlanabileceğiniz ticaret fikirleri ve alım satım zamanlarını formüle edebilirsiniz.

Ticaret örneğimde yaptığım şey tam olarak buydu, çünkü baskın eğilim yönünün yükseliş olduğunu keşfettim, ayrıca büyük bir yükseliş modeli oluşmuştu ve bundan sonra, sadece piyasaya uzun girişler arıyorduk. Bazı izdiham desteği ve bir yükseliş tersine dönüş paterni sayesinde nihayet, bayrağın altında bir stop loss olan ve bayrağın zirvesinde kar elde eden iki yükseliş ticareti ile piyasaya girmeyi başardık.

Ancak, piyasanın kar hedefinize ulaşmasını beklemenize gerek yoktu çünkü iyi olduğunuzda kar elde edebilirsiniz. Ayrıca, zarar durdurma durumunuzun izini sürmenize de yardımcı olur - böylece piyasa kademeli olarak ticari konumunuz lehine hareket ederken riski en aza indirirsiniz.

Length of trend Indicator For MT4 - Sonuç


Bitirirken, sadece bu göstergenin kendi başına sinyal üretmeniz için kullanılamayacağını söylemek istiyorum - bu şekilde çalışmadığı için al ve sat sinyalleri çıkarmada yararlı değildir.

Bu, amaçladığınız ticaret anlatınızı güçlendiren birden fazla destekleyici faktöre sahip olan izdiham şeklinde gelebilecek yüksek olasılıklı ticaret kurulumlarını belirlemeniz için mevcut bilgi tabanınızı ve ticaret stratejilerinizi desteklemek için kullandığınız bir araçtır.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.