Multiple ZigZags in a single window Indicator For MT4

Multiple ZigZags in a single window Indicator For MT4

Table Of Contents:

  1. Multiple ZigZags in a single window Indicator For MT4
  2. Multiple ZigZags in a single window Indicator For MT4 ile ticaret fikirleri Multiple ZigZags in a single window Indicator For MT4
  3. Multiple ZigZags in a single-window Indicator For MT4 - Trend Multiple ZigZags in a single-window Indicator For MT4
  4. Multiple ZigZags in a single window Indicator For MT4 Dönüşler

Multiple ZigZags in a single window Indicator For MT4 ZigZag Göstergesi Multiple ZigZags in a single window Indicator For MT4 , dört farklı zaman diliminden (H1, H4, D1, W1) dört ZigZag göstergesini tek bir grafik penceresinde Multiple ZigZags in a single window Indicator For MT4 . Farklı ZigZag'lerin renk şeması aşağıda listelenmiştir: H1 - Kırmızı H4 - Turuncu D1 - Yeşil W1 - Mavi

FREE Multiple ZigZags in a single window Indicator

Download the FREE Multiple ZigZags in a single window Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker


Multiple ZigZags in a single window Indicator For MT4 ile ticaret fikirleri Multiple ZigZags in a single window Indicator For MT4


Teknik analiz söz konusu olduğunda, bu süreçte üstleneceğiniz en önemli rollerden biri, yüksek ve düşük düşüşleri belirlemektir. Bunu olabildiğince doğru bir şekilde yapabilmeniz gerekir, çünkü bu düşüşler ve yüksek dalgalanmalar aslında çoğu ticaret stratejisinin ve ticaret direktiflerinin temelini oluşturur.

Bu yüzden bunu doğru yapmak için elinizden geleni yapın. Bunu manuel olarak başarmak için yapacağınız şey belki bir eğilim çizgisi oluşturmak ve ardından gözünüzün en çok gördüğü farklı salınım düşüklerini ve yüksek salınımları işaretlemektir. Ve oradan, size ilham veren veya bir alım satım almanızı veya satmanızı tetikleyen şamdan kalıplarını veya kırılmaları ararsınız. Bununla birlikte, manuel rota emek yoğun olabilir ve kendinizi açıkta bırakabilir ve yanlışlıklara yatkın hale getirebilirsiniz.

Piyasayı düşük seviyelere ve yükselişe göre nasıl gördüğünüz zaman zaman yanıltıcı olabilir. Bu nedenle, bunu sizin için daha güvenilir bir şekilde yapabilecek bir göstergeye ihtiyacınız var - ve bu nedenle bu gösterge zikzak göstergesi oluşturuldu.

Multiple ZigZags in a single-window Indicator For MT4 - Trend Multiple ZigZags in a single-window Indicator For MT4


Fiyat hareketi faaliyetine bakarsanız, zikzak kalıpları oluşturan fiyat hareketlerinin bir toplamıdır. Hepsi bu kadar. Piyasadaki tüm alım satım faaliyetlerinin azaltılmış şekli, sürekli değişen alım ve satım dinamiği nedeniyle zikzak hareketlerin birikmesidir.

Bu nedenle, zikzak göstergeler, temel ticaret faaliyetini aslında basitleştirir veya özetler. Çoğu durumda, bir zikzak göstergesi kullandığım zaman, onu trend çizgilerini çizmek için kullanırım. Bunun nedeni zikzak göstergesinin, zikzak göstergesiyle başlayan keskin dönüş noktalarına sahip olmasıdır. Bu dönüm noktalarını trend çizgilerim için iki veya üç bağlantı noktam veya temas noktaları olarak kullanıyorum.

Bir yükseliş eğilimi çizgisi çiziyorsam, göstergenin bir düşüş ve ardından keskin bir yükseliş yaptığı anları arayacağım. Bu iki noktayı birleştirmek destek yükseliş çizgisini oluşturacaktır. Düşüş trendi için trend çizgileri çizerken, zikzak göstergesinin yükselişten geçtiği ve ardından keskin bir düşüşle devam ettiği iki ila üç noktayı arayacağım.

Bu iki nokta birleştirildikten sonra, uygun bir direnç düşüş eğilimi çizgisine sahip olacağım, böylece fiyat hareketinin sonraki veya olası tersine çevirmeler için olası kırılmaları başlattığı anları gerçekten tam olarak belirleyebilirim. Aşağıdaki resim, gösterge zikzak göstergesini kullanarak tam olarak bunu nerede yaptığımı göstermektedir.Yukarıdaki resimde görebileceğiniz gibi, iki zikzak dokunuşu ile direnç düşüş trend çizgilerini çizdim. Yükseliş eğilimi çizgisi, bir destek yükseliş eğilimi çizgisidir. Çoğu durumda iki dokunuş yeterli olacaktır, bu yüzden bu örnekte uyguladım.

Sadece yukarıdaki ekran görüntüsüne düzgün bir şekilde bakarak, resimde birden fazla zikzak göstergesi olduğunu görebilirsiniz. Bunun nedeni, bu göstergenin saatlik, 4 saatlik, günlük ve haftalık zaman dilimlerinden farklı zaman çerçevelerinden zikzaklar yazdıran çoklu bir zikzak göstergesidir.

Girişte belirtildiği gibi, her zikzak göstergesinin kendi renk kodu vardır. Kırmızı olan 1 saatlik zikzak, turuncu olan 4 saatlik grafik, yeşil olan günlük zaman aralığı ve mavi olan haftalık zikzaktır. Ekran görüntüsünde haftalık zikzağı görmeyeceksiniz çünkü saatlik bir zaman dilimi kullandığım için zaman çerçevesi çok küçük.

Çoğu durumda, özellikle saatlik grafik gibi daha düşük zaman dilimlerinde olduğunuzda haftalık zaman çerçevesini göremezsiniz.

Multiple ZigZags in a single window Indicator For MT4 Dönüşler


Geri dönüş fırsatlarıyla ticaret yapmak istiyorsanız, çoklu zikzak göstergeleri harikadır. Bunu yapmak için en iyi grafik saatlik zaman dilimindedir. Çünkü saatlik zaman diliminde zikzak göstergelerinin çoğunu tek bir çerçevede görebilirsiniz. Yukarıdaki resimde olduğu gibi, bir zaman diliminde en az üç zikzak göstergem var. Dolayısıyla, gerçekten onu bir ters çevirme aracı olarak kullanmak istiyorsanız, izdiham'a güvenmeniz gerekecek.

Birleşme derken, zikzak göstergelerinin hepsinin belirli bir noktada bir araya geldiği pazardaki anlara bakmanız veya yukarıda bahsettiğim görüntüde olduğu gibi tanımlamanız gerektiğini kastediyorum. Ancak, şu anda bu ticaret fikrini daha ayrıntılı olarak inceleyebiliriz.Yukarıdaki ekran görüntüsü, bir düşüş trendinden gelen piyasayı gösteriyor ve önceki düşüş trendindeki direnç düşüş trendi çizgisinde de çizdiğimi görebilirsiniz. Şimdi bu düşüş trendinin tükenme noktasında, saatlik, 4 saatlik ve günlük grafik zikzaklarının kesişme noktasına geldiği zikzak bir izdiham vardı.

Bu, satın almak için mükemmel veya ideal bir andı çünkü bu, tersine güçlü bir dönüş. Bu nedenle, giriş noktaları arıyorsanız, piyasanın direnç düşüş trendi çizgisini kırmasını bekleyebilir veya piyasanın geri gelmesini bekleyebilir ve piyasa patladıktan hemen sonra potansiyel destek alanlarından birini yeniden test edebilirsiniz. Bununla birlikte, bu ticaret stratejisini doğru bir şekilde uygularsanız, tüm veya üç zikzakın birleşimini doğru bir şekilde tanımlayabilmeniz koşuluyla, yine de uygun sonuçları elde edebilirsiniz.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.