NB_SHI_Channel Indicator For MT4

NB_SHI_Channel Indicator For MT4

Table Of Contents:

  1. NB_SHI_Channel Indicator For MT4
  2. NB_SHI_Channel Indicator For MT4 ile ticaret fikirleri
  3. NB_SHI_Channel Indicator For MT4 - Destekten Satın Alın ve NB_SHI_Channel Indicator For MT4 Satın

NB_SHI_Channel Indicator For MT4 Otomatik olarak bir fiyat kanalı NB_SHI_Channel Indicator For MT4 . Üst trend çizgisi büyük piyasa yükseklerine katılırken, düşük trend çizgisi düşükleri birbirine bağlar ve böylece bir varlık fiyatının sıçraması beklenen bir alanla sonuçlanır. Bu, yatırımcıların girişlerini ve çıkışlarını daha kesin bir şekilde zamanlamalarına yardımcı olur. MT4 için NB_SHI_Channel Göstergesi Aksi kanıtlanmadıkça, yukarı yönlü bir kanaldaki fiyatların artmaya devam ederken, aşağı eğimli bir kanalın daha düşük fiyatlar getireceği varsayımına dayanılarak çizilmiştir. Bu nedenle, fiyat yükseliş eğiliminde yükselen destek hattına yaklaştığında uzun süre girmek ve fiyat yükselen direnç çizgisine yaklaştığında çıkmak karlı bir stratejidir. Yaygın olarak kullanılan bir risk yönetimi stratejisi, destek hattının hemen altına bir durdurma kaybı emri yerleştirmektir. Yukarıdaki ticaret stratejisi, aşağı yönlü bir kanal olması durumunda başa dönmektedir. Fiyat daldırma direnci hattına yaklaştığında kısa satış yapın ve düşen destek hattında fiyat kapandığında kaplayın. Durdurma kaybı direnç bölgesinin hemen üzerine yerleştirilebilir.

FREE NB_SHI_Channel Indicator

Download the FREE NB_SHI_Channel Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker


NB_SHI_Channel Indicator For MT4 ile ticaret fikirleri


Piyasayı analiz etmenin en iyi yollarından biri, fiyat hareketini bir kanala yerleştiren bir gösterge kullanmaktır. Bunun teknik analize yaklaşmanın en iyi yollarından biri olduğunu söylememin nedeni, sadece kanalın açısıyla bakmakta olduğunuz finansal ticaret varlığının temel eğilimini görebilmenizdir.

Kanalın dikliği aynı zamanda size mevcut yükseliş veya düşüş trendinin yoğunluğunu veya gücünü söyler. Yine de, göstergenin gerçekte neye benzediğini size göstermek için aşağıdaki resmi ekledim.Yukarıdaki resimde, yeşil kanalın açısı veya aşağı doğru açısıyla gösterildiği gibi saatlik grafikte USDCHF paritesini aşağı yönlü hareket ederek yakaladık. Üst çizginiz ve ayrıca alt çizginiz var. Yukarıda bahsedildiği gibi üst çizgi, ana yüksekleri ve alt çizgi tüm büyük düşükleri birbirine bağlar.

Ancak bu göstergeyle ilgili ilginç olan, kanalın üst ve alt çizgileri arasında bir de orta nokta çizgisinin olmasıdır. Orta çizgide, piyasada, mevcut herhangi bir trendin hakimiyetini analiz etmek ve çıkarmak için kullanabileceğiniz belirli dönüm noktalarını görebilirsiniz.

Piyasanın çoğunlukla kanal göstergesinin üst kanalıyla ilgili işlem yaptığını tespit ederseniz, piyasanın yükselişe geçtiğini bilirsiniz. Benzer şekilde, piyasa kanal göstergesinin alt kanalında işlem yaptığında, piyasanın şu anda düşüş eğiliminde olduğu sonucuna varabilirsiniz. Bu, ana eğilimin yukarı veya aşağı olup olmadığına bakılmaksızın.

Çünkü nihayetinde bir yükseliş trendindeyken, varlığın alt kanaldan yüksek kanala hareket ettiğini gören küçük ters dönüşleri yakalamak istersiniz. Ve bir düşüş trendindeyken, piyasa daha yüksek kanaldan alt kanala geçerken bu küçük ters dönüşleri yakalamak istersiniz.

Çünkü düşüş trendindeyseniz ve pazara alt kanaldan girerseniz, ödül oranı için uygun bir riske sahip olmayacaksınız. Benzer şekilde, piyasa bir yükseliş trendindeyken ve piyasa kanal göstergesinin üst kanalındayken girdiğinizde, piyasaya çok geç girersiniz ve böylece ödüllendirme riskinizi atarsınız.


NB_SHI_Channel Indicator For MT4 - Destekten Satın Alın ve NB_SHI_Channel Indicator For MT4 Satın


Bu da beni, kendi portföyünüzde bağımsız olarak uygulayabileceğiniz bir ticaret stratejisi veya ticaret fırsatından bahsettiğimiz bir sonraki noktaya getiriyor.Yukarıdaki resme bakarak, ekran görüntüsüne bu olağanüstü ticaret aracını nasıl kullanabileceğinizi açıklayan bazı açıklayıcı veriler ekledim. İlk olarak, sol tarafta, ters işlemlerde kılavuz olarak kullanabileceğiniz bir yükseliş trendini işaretlediğimi gördünüz. Ancak piyasanın kırmızı ile çizilmiş bu yükseliş çizgisini kırmasını beklemeniz gerekiyor.

Bununla birlikte, kanal göstergesi açıkça yukarı doğru bir yörüngede olacaktır. Yani yapabileceğiniz şey, kanal göstergesinin açısını yukarıdan aşağıya bakan bir kanala değiştirene kadar yeniden ayarlanmasını bekleyebilirsiniz. Bu şekilde, piyasanın tersine döneceğini bilirsiniz.

Şimdi bir düşüş trendinde olduğumuza göre, fikir temelde iki pazarın direnişe ulaştığı anları yakalamak. Bu durumda direnç, kanal göstergesinin en üst çizgisi olacaktır. Dolayısıyla, piyasa bu seviyeye ulaştığında - fiyat hareketinin bir ters çevirme deseni yazdırmasını beklemeniz gerekecek veya size bunun tersine döneceği konusunda ipuçları vermesi gerekecek.

Yukarıdaki resimde, yararlanabileceğiniz olası bir satış hareketi olduğunu görebilirsiniz. Bu satış alanında, şamdanların fitillerinin - beş fitil gibi - tersine döndüğünü görebilirsiniz, bu da bize piyasanın bu direnç çizgisinin ötesinde fiyatı aşmak isteyen herhangi bir satın alma faaliyetini reddettiğine dair net bir gösterge verdi.

Dolayısıyla, bu reddedilme bize aşikar olduğunda, satışa bakabilirsiniz. Bu aracın harika yanı, onu kar alma hedeflerinizi belirlemek için de kullanabilmenizdir. Bu nasıl işliyor, orta çizginin ilk kar alma hedefiniz olacağı ve daha sonra aşırı alt çizginin satış yapıyorsanız ikinci bir kar alma hedefi olacağıdır.

Bu nedenle, ilk kar alma hedefine ulaşıldığında, yapmanız gereken tek şey zarar durdurma tutarınızı başa baş noktasına taşımaktır. Piyasa sizin lehinize hareket ederse, nihayetinde ikinci kar alma hedefine ulaşmak için - stop loss'ınızı kanalın orta nokta çizgisine taşıyabilirsiniz. Bu şekilde, aslında karınızda bir stop loss olacağını bilirsiniz ve piyasa gelip stop loss'ınıza gelse bile, yine de ideal durum olan net bir kazanç elde edebilirsiniz.

Ancak, ikinci kar alma hedefine her zaman ulaşılmayacağını unutmayın. Bu nedenle, ticaretinizi iki kar alma hedefine bölmek her zaman iyidir - orta çizgi ve aşırı zıt çizgi. Uzun bir ticaret yapmak için gösterge kullanıldığında aynı mantık uygulanabilir. Orta çizgi, ilk kar alma hedefiniz olacaktır çünkü alt çizgi olan destek hattında küçük bir tersine dönüş belirlediniz. Daha sonra ikinci kar alma hedefiniz, girişinizin en uç zıt çizgisi olan üst satırda olacaktır.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.