Pattern Indicator For MT4

Pattern Indicator For MT4

Table Of Contents:

  1. Pattern Indicator For MT4
  2. Pattern Indicator For MT4 için Pattern Indicator For MT4 ile ticaret fikirleri
  3. Pattern Indicator For MT4 - Birkaç Modelde Ticaret Yapın
  4. Pattern Indicator For MT4 - Trend devamı ve Ters Girişler

Pattern Indicator For MT4 bir fiyat grafiği üzerinde aşağıdaki şamdan ters ve devam desenlerini algılar ve görüntüler: 1. Asılı Adam 2. Çekiç 3. Sabah Yıldızı 4. Marubozu 5. Terk Edilmiş Bebek 6. Akşam Yıldızı 7. Kara Bulut Örtüsü 8. Yutma 9. Harami 10. Piercing 11. Üç Beyaz Asker 12. Kayan Yıldız 13. Doji

FREE Pattern Indicator

Download the FREE Pattern Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker


Pattern Indicator For MT4 için Pattern Indicator For MT4 ile ticaret fikirleri


Tüccarlar sahneye çıktığında, piyasadaki başlangıç noktalarından biri teknik analiz yapmaktır. Piyasanın fiyat şamdan kalıpları olarak bilinen çeşitli fiyat yapılarına nasıl tepki verdiği ve bunlara nasıl uyduğu göz önüne alındığında, teknik analiz, piyasada ticaret yapmanın en popüler yollarından biridir.

Ancak, işlem yaparken dikkatli olmanız gereken çok sayıda mum çubuğu modeli vardır. Bu nedenle, özellikle yeni bir tüccar veya ortalama bir tüccarsanız, ezici hale gelir.

Bu nedenle, bu gösterge sizin için kalıpları gerçekten tanıdığı için yaratıldı. Ayarlarına bağlı olarak aldığı her desen, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi bunları ekranınızda etiketleyecektir. Tanınan tüm mum çubuğu formasyonları kırmızıyla etiketlenmiştir.

Bu gösterge bize çok zaman kazandırır çünkü çeşitli mum çubuğu kalıplarını tespit etmeye çok fazla odaklanmak zorunda değiliz. Bu, trend analizi ve hatta biraz temel analiz gibi teknik ticaretin diğer tüm yönleri için zaman kazandıracaktır.


Pattern Indicator For MT4 - Birkaç Modelde Ticaret Yapın


Giriş bölümünde belirtildiği gibi, bu mum çubuğu formasyon göstergesi 13 adede kadar mum çubuğu formasyonunu tanır. Her şamdan desenini bir ticaret sinyali olarak ele almanıza gerek yoktur, çünkü her zaman somut bir onayla desteklenmeyen alım satım pozisyonlarına gireceğiniz için alım satımınızda çok fazla risk oluşturacaktır.

Bu nedenle, bunun yerine birkaç belirli kalıpta işlem yapmak ve ardından seçilen kalıpları kullanarak hesabınızı oluşturmak akıllıca kabul edilir. Yalnızca birkaç modelle işlem yapacaksanız ne yapmanız gerektiğini gösteren birkaç ekran görüntüsüne ve ticaret örneklerine değineceğiz. Size Marubozu modelini sunacağım.

Bu benzersiz bir şamdan modelidir, çünkü bir marubozu şamdan deseni, şamdanın her iki tarafında bir mum fitili veya gölge olmadan oluşan bir kalıptır. Daha basit bir ifadeyle, bu sadece bir düşüş Marubozu şamdanınız varsa ve daha sonra düşüş morubozu şamdanının yüksek ve açılış fiyatının eşit olacağı ve şamdan modelinin düşük ve kapanış fiyatının aynı fiyata sahip olacağı anlamına gelir.

Ayrıca bir yükseliş marubozu şamdanı olduğunda, açılış ve düşük fiyatlar eşit olurken, yükseliş marubozu şamdanının yüksek ve kapanış fiyatı eşit olacaktır. Ancak bu gösterge kullanılarak doğrulama ve tespit sizin için otomatik olarak yapılır.


Pattern Indicator For MT4 - Trend devamı ve Ters Girişler


Marubozu paterni aslında hem bir trend devamlılık paternidir hem de bir tersine çevirme paterni olarak da kullanılabilir. Hepsi piyasa bağlamına bağlıdır. Aşağıda, Marubozu model ticaret fırsatlarının hem trend devamı hem de ters ticaret piyasası bağlamlarında nasıl göründüğünü gösteren bir örnek var.Yukarıdaki resimde, bir marubozu modeli oluşmadan önce piyasanın güçlü bir yükseliş eğiliminde olduğunu görebilirsiniz. Bu durumda, oluşan, uzun bir yükseliş marubozu şamdanıydı ve desen oluşturulduktan sonra satıcılar tarafından piyasayı ters yönde zorlamak için uygulanan düşüş baskısı olmasına rağmen, bu işe yaramadı.

Bu nedenle, hafif bir düzelme tamamlandıktan sonra, piyasa işlem görmeye devam etti. Bu, marubozu şamdan deseninin, altta yatan bir eğilimi sürdürmek söz konusu olduğunda sahip olduğu etki miktarını gösterir. Ancak, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi bir ters şamdan deseni olarak da kullanılabilir. Aşağıdaki resme bakıldığında, piyasa düşüş trendindeydi. Düşüş trendinin olgun veya son aşamasında oluşan bir marubozu şamdan deseni vardı.Bu senaryoda, ters şamdan modeli olarak kabul edilir çünkü bu yükseliş marubozu formasyonunun ardından yaşananlar, piyasa yeni bir yükseliş trendi oluşturmak için bu düşüş trendinden çıktı.

Bu sadece teknik bir analiz açısından ihtiyaç duyduğunuz ayırt etme seviyesini gösterir çünkü bir marubozu şamdan modeline rastladığınızda pazarın bağlamını anlamanız gerekir. Yukarıda bahsettiğim örneklerle size iki örnek verdim. Bir örnek bir eğilim sürekliliği durumuydu ve diğeri bir ters şamdan durumuydu.

Bu nedenle, gösterge size bir marubozu şamdan kalıbı sunduğunda ileriye nasıl en iyi şekilde ilerleyeceğinizi bilmeniz için piyasa bağlamını çözmenin önemini gösterir. Bu ticaret yöntemi, bu göstergenin fırsat ticaret anlarını belirleme bağlamında size gösterdiği çoğu mum çubuğu formasyonu için standart bir prosedür olmalıdır.

Bu, bir şamdan tanımlayacağınız piyasa bağlamının, bir ticareti resmi olarak takip etmek istediğinizde takip etmeye değer olması gerektiği anlamına gelir.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.