PricePosition Indicator For MT4

PricePosition Indicator For MT4

Table Of Contents:

  1. PricePosition Indicator For MT4
  2. PricePosition Indicator For MT4 ile ticaret fikirleri
  3. PricePosition Indicator For MT4 - Girişleri Satın Al
  4. PricePosition Indicator For MT4 - Sonuç

PricePosition Indicator For MT4 , bir açı kesit çizgisine göre fiyatın göreceli konumunu görüntüler. Aynı zamanda mevcut fiyatı (OHLC) gösterir ve açı kesit çizgisi yönünü değiştirdiğinde bir uyarı oluşturur.

FREE PricePosition Indicator

Download the FREE PricePosition Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur


PricePosition Indicator For MT4 ile ticaret fikirleri


Bu gösterge, sürekli olarak açı çizgisine atıfta bulunarak satın alma veya satma hissini size gösterir. Fiyat hareketi bu açılı çizginin üzerindeyse, piyasa alım alım satımlarını aramak için iyidir ve bunun altında olduğunda piyasa satış alım satımlarını aramak için iyidir.Gördüğünüz gibi fiyat 105.772 seviyesinin üzerinde işlem görüyor ve SATIN AL ekran metninin altında da görüntülenen açı çizgisinden çıkarılıyor. Bu gösterge sayesinde, arayacağımız muhtemel sinyalin hangisi olduğunu bilmek açısından üzerine inşa etmek için iyi bir temele sahip olacağız.

Bu örnekte, satın alma işlemlerini arayacağız, ancak bunu kesin ve olası ticaret motiflerini ortaya çıkarmak için daha fazla analizden yoksun bir şekilde yapmamalıyız.

Piyasa, piyasanın dört saatlik grafikte yükselişte olduğunu gösteriyor. Bu harika, çünkü daha düşük zaman dilimlerinde, olası işlemler yapmamıza izin vermek için yalnızca piyasada uygun alım girişleri arayacağımızı biliyoruz.


PricePosition Indicator For MT4 - Girişleri Satın Al


Bir sonraki adım, daha düşük zaman dilimlerine geçmemizdir. On beş dakikalık grafiğe geçeceğim çünkü bu hem kısa vadeli hem de orta vadeli ticaret perspektifleri için iyi işlemler sunan grafik.

Aşağıdaki resim on beş dakikalık grafiği göstermektedir - bu fırsatla ilgili mükemmel olan şey, göstergenin aynı zamanda bir alım-satım pazarı göstermesidir. Bu, daha yüksek zaman diliminde (dört saatlik grafik) onaylanan fikir birliğine denk geliyor.Pazar, 106.297 bölgesinin ötesinde bir kırılma başlattı. Bu bölge önemlidir, çünkü güçlü bir direnç bölgesi olarak vurgulanır, bu nedenle güçlü direnç veya destek seviyeleri ile bu seviyelerin (isterseniz) güçlü bir yerçekimi kuvvetine sahip olduğunu fark edeceksiniz. Dolayısıyla, piyasa yükselişe geçmiş olsa da - direnç seviyesine (106.297) geri dönme şansı olasıdan daha fazla.

Sadece piyasanın mutlaka geri gelip bu seviyeye dokunması gerekmediğini unutmayın. Biz sadece, önceki direnç çizgisinin artık bir destek hattına dönüştüğünü, dolayısıyla satın almanın bizim yararımıza olacağını gösteren, bu fiyat seviyesinin etrafında bir hareket ve davranış arıyoruz.

Bu seviyeye ulaşılır ulaşılmaz veya yaklaşılır yaklaşılmaz bir alım pozisyonu açacağım. Ancak düşüş mumlarının tamamen kapanmasına izin vermelisiniz. Hatta yükseliş dönüş modellerinin oluşmasını beklemeye kadar gidebilirsiniz - yükseliş yutma kalıpları veya boğa Doji şamdan kalıpları gibi.

Bu modeller, düşüş momentumunda güçlü bir kayıp verme eğilimindedir ve böylece piyasayı satın almaya açar. Öyleyse bu tür kalıplar için uyanık olun. Bazen bu tür kalıpları beklemenize gerek olmadığını fark edeceksiniz. Aşağıdaki resim neden bu görüşe sahip olduğuma dair bir ipucu veriyor.Piyasada Asya seansı sırasında oluşturulan dar bir kanal olduğunu görüyorsunuz. Bu, zaman zaman gerçekleşen ideal bir kalıp veya fiyat aktivitesidir, çünkü piyasa bu dar kanaldan belki günün en düşük veya en yüksek seviyesini yaratmak için çıkacaktır. Yukarıdaki görüntüde, piyasa çöktükten ve Asya seansının en düşük seviyesinin altına düştükten sonra keskin bir vurgulu V yaratıldığını göreceksiniz.

Bu telaffuz edilen V aslında stophunt - bir sonraki işlem seansının daha iyi kısmı veya günün geri kalanı için amaçlanan yön değil. Bu nedenle, pazarın hızla yükseldiğini ve hatta Asya menzilinin zirvesini kırdığını görmenizin nedeni budur. Bu nedenle, yeniden test sadece ticaretimizi açmamız için yeterli. Bu V sizin son düşük salınımınızdır, bu nedenle zararı durdurmamız hemen altına düşecektir - oysa kar alma hedefimiz giriş noktasının üzerinde aynı mesafede konumlandırılacaktır - bu bize ödül oranı 1'e 1 olan bir risk verecektir.

Daha fazla kar elde etmek istiyorsanız - stop loss'ınızı takip ederek piyasa lehinize giderken karınızı kilitleyebilirsiniz. Böylece, kademeli olarak yükseldikçe, bir miktar kar elde edebilir ve stop-loss'ınızı kar bölgesine sürüklediğinizde piyasanın ticaretinizle birlikte işlemesine izin verebilirsiniz.


PricePosition Indicator For MT4 - Sonuç


PricePosition göstergesi, kullanımı kolay ve yorumlaması kolay olduğu için en basit tasarımlardan birine sahip bir göstergedir. Aynı zamanda kullanışlı bir araçtır.

Özenli analitik adımlar atmadan işlemlere girmemeniz için analizinize çok fazla derinlik katar. Bu örnekte, piyasayı analiz etmek için önceden var olan yöntemlerinizi karmaşıklaştırmadan bu göstergeyi kendi yararınıza kullanabileceğiniz bir yolu vurguladım.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.