TimeZones Six v2 Indicator For MT4

TimeZones Six v2 Indicator For MT4

Table Of Contents:

  1. TimeZones Six v2 Indicator For MT4
  2. TimeZones Six v2 Indicator For MT4 ile ticaret fikirleri
  3. TimeZones Six v2 Indicator For MT4 - Nasıl Çalışır
  4. TimeZones Six v2 Indicator For MT4 - Sonuç

TimeZones Six v2 Indicator For MT4 , Broker Server Time'ı ve New York, Londra ve Tokyo'daki geçerli saatleri küçük bir kutuda görüntüler. Bu kutu fiyat grafiğinin herhangi bir yerine yerleştirilebilir.

FREE TimeZones Six v2 Indicator

Download the FREE TimeZones Six v2 Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker


TimeZones Six v2 Indicator For MT4 ile ticaret fikirleri


Ticaret söz konusu olduğunda, ticaretin temel yönlerinden biri zaman ve zamanlamadır. Çünkü nihayetinde, herhangi bir gün boyunca alım satım seansları, aslında alım satım seanslarınız olan farklı saat dilimlerine bölünür.

Sahip olduğumuz üç ana ticaret seansı Tokyo seansı, New York seansı ve Londra seansıdır. Londra seansıyla örtüşen bir Euro seansı var, ancak esas olarak bu diğer üç seans, normalde yatırımcılar olarak adlandırdığımız manşet ticaret seansları. Bunun nedeni, dünya genelinde gün boyunca birbirini takip eden farklı ticaret masalarına sahip olmanızdır.

Ve piyasa gün içinde ilerledikçe, her işlem seansı, büyük Bankaların oluşturduğu piyasa hareketiyle çakışan piyasa aktivitesi tarafından tanımlanacaktır.


TimeZones Six v2 Indicator For MT4 - Nasıl Çalışır


Bu gösterge temelde, Tokyo oturumu, New York oturumu ve Londra oturumu gibi her bir işlem oturumunda saatin ne olduğunu gösteren bir saat dilimi göstergesidir.

Yani günlük bazda, başlayan Tokyo seansından geçiyoruz ve ardından Londra seansı, ardından New York seansı ve ardından ertesi gün Tokyo seansı yeniden başlıyor. Dolayısıyla elimizde olan şey, aşağıda gösterildiği gibi size sunucu zamanını ve diğer tüm zaman dilimlerinde ilgili zamanı gösteren bir göstergedir.Gün ışığından yararlanma ayarlarının yanı sıra sunucu saati farklılıklarını da görebildiğiniz için bu iyi sonuç verir çünkü bazen sunucu saatiniz ve dizüstü bilgisayar veya cep telefonu gibi yerel cihazlarınızdaki gerçek saatiniz sunucunuza kıyasla farklı bir zamana sahiptir. zaman.

Bu, bir tüccar olarak bilmeniz gereken bir şeydir, çünkü büyük piyasa faaliyeti zamana duyarlıdır, bu nedenle, mevcut zamanın piyasa bağlamıyla birlikte saatin ne olduğunu bilmeniz gerekir. Bu gösterge, tercihlerinize bağlı olarak ticaret grafiğinizde herhangi bir yere konumlandırılabilir. Ayrıca, daha kolay tanıyabilmek için yazı tipinin kalınlığını da ayarlayabilirsiniz.

Aşağıdaki resim, kalın yazı tipi gösterimine geçmek için ayarlamaları yaptığım anda göstergenin tam olarak neye benzediğini gösteriyor. Tüm bu ayarlar, düzenle'yi tıkladığınızda giriş sekmesinin altında bulunur. Yani tüm yaptığım Kalın girdi değerini yanlıştan doğruya çevirmekti ve ardından metin kalın olacak.Bölgeler içindeki zaman dilimlerinin aslında biraz farklı olduğunu görüyorsunuz. Yapabileceğiniz şey, farklı zaman dilimleri için sapma parametrelerini ayarlamaktır, böylece uygun zamanla iyi ve gerçekten hizalanabilirler.

Bu gösterge diğer özelleştirilmiş göstergelere benzemez çünkü aslında ticaret için kullanılmaz. Sinyal üretmek için kullanılamaz, ancak, basitçe ticaret ortamınızı grafiğinizde görüntülenen kullanışlı bir kutu ile desteklemek için orada olan bir gösterge grubuna girer.

Ticaret ortamınızdaki tercihlerinize en iyi uyacak şekilde bu saat dilimi göstergesinde birçok değişiklik yapabileceğiniz yukarıda gösterilmiştir. Ancak, hiç değiştiremeyeceğiniz birkaç unsur vardır. Bunlardan biri, aracı sunucu saatini değiştirememenizdir. Aracı sunucu zamanı temelde kontrol edilemeyen bir değişkendir.

Çünkü komisyoncunuz tarafından tanımlanır. Göstergeyi grafiğe yüklediğimde - metnin renginin, fiyat hareketinin rengiyle çeliştiği için beğenime göre kararacağını fark ettim. Neredeyse gri ölçekli bir görüntüye benziyor, bu da benim fiyat hareketi ve göstergenin kendisi hakkındaki görüşüme müdahale ediyor. Ancak, göstergenin rengini değiştirerek bunun üstesinden geldim.


TimeZones Six v2 Indicator For MT4 - Sonuç


Daha önce de belirtildiği gibi, bu göstergenin bir ticaret stratejisi olarak kullanılamayacağı için sinyal üretmenize yardımcı olacak bir gösterge olmadığını söyledim. Bu göstergenin yalnızca kullanımı üzerine inşa edebileceğiniz herhangi bir ticaret fikri yoktur. Bununla birlikte, farklı zaman dilimlerini ve zamanın herhangi bir noktasında bu bölgelerdeki zamanı size göstermek için yukarıda kanıtlandığı gibi yararlı bir araçtır. Ayrıca, size komisyoncunun sunucu saatini gösterir, böylece sunucu saatindeki ve dizüstü bilgisayarınızın veya cep telefonunuzun saatindeki farkı görebilirsiniz.

Ancak, bu gösterge yalnızca MetaTrader 4 işlem platformunuzun PC sürümüyle uyumludur. Ayrıca, aracınızın sunucusu tarafından belirlenen sabit bir ayar olduğu için sunucu saatinin değerini değiştiremeyeceğiniz de gösterildi. Kapanırken, bu göstergeyi kullanacaksanız, girişlerinizin zamanlamasını daha doğru hale getirmek için diğer göstergelerle birleştirdiğiniz tamamlayıcı bir araç olarak kullanmalısınız.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.