Trading Volume Indicator Indicator For MT4

Trading Volume Indicator Indicator For MT4

Table Of Contents:

  1. Trading Volume Indicator Indicator For MT4
  2. Trading Volume Indicator For MT4 için Trading Volume Indicator For MT4 ile ticaret fikirleri
  3. Trading Volume Indicator Indicator For MT4 - Girişleri Satın Alın
  4. Trading Volume Indicator Indicator For MT4 - Sonuç

Trading Volume Indicator Indicator For MT4 , herhangi bir fiyat çubuğunda alım satım işlemlerinin yüzde hacmini gösteren benzersiz bir teknik analiz aracıdır. Her iki cilt de aynı anda gösterilir; Yeşil renk, satın alma hacimlerini temsil eder ve Kırmızı renk, satış hacimlerini gösterir.

FREE Trading Volume Indicator Indicator

Download the FREE Trading Volume Indicator Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

Trading Volume Indicator For MT4 için Trading Volume Indicator For MT4 ile ticaret fikirleri


Bu gösterge büyük etki için kullanılabilir. Yüzde şeklinde ifade edilen yükseliş ve düşüş işlem hacmini sürekli olarak karşılaştırarak işlem hacmini izler. Bu, atfedilmesi gereken harika bir kaynak - Bunu, alış ve satış hacmi açısından duruma çok fazla ışık tuttuğu için söylüyorum.

Hacim basınç olarak değerlendirilmelidir. Yani özünde - bu gösterge penceresi veya ekran size hacim türleri arasındaki karşılaştırmayı gösterir. Destek ve direnç seviyelerine bakacak olursanız, direncin dirençli satış hacmi ile tanımlandığını, destek seviyelerinin ise destekleyici satın alma hacmi veya baskısı ile tanımlandığını öğreneceksiniz. Bu bölgeler, bir konsolidasyon aşamasında veya yatay bir trendde olduğumuzda açıkça görülmektedir. Bu nedenle, işlem hacmi göstergesinin kullanımıyla birlikte iyi bir işlem yönergesi, bu aracı bir eğilim doğrulama aracı olarak kullanmaktır.

Bununla, yukarıdan aşağıya bir yaklaşım kullanabileceğinizi kastediyorum. Yani yapabileceğiniz şey, aşağıdaki resimde yaptığım gibi 30 dakikalık tabloya geçmektir. Ardından bir eğilim çizgisi çizin. Bu durumda, trend çizgisi bir yükseliş trendidir. Bu yapıldıktan sonra, hacim parametresinin ne olduğunu onaylamak için göstergeye bakın. Gördüğünüz gibi hacim yükselişte.Şimdi, söz konusu grafikteki hacmin de yükselişe sahip olup olmadığını görmek için 15 dakikalık zaman dilimine geçeceğiz veya aşağıya geçeceğiz. İlgili görüntü aşağıda gösterilmiştir.Gördüğünüz gibi, yükseliş hacmi 15 dakikalık grafikte hala baskın durumda. Bununla birlikte, piyasa, daha yüksek bir zaman diliminde - 30 dakikalık grafikte çizilen yükseliş çizgisinin destek çizgisinin altında düşüş eğilimi veya kırılma yapmış olabilir. Bu, burada gösterilen çok önemli bir fikirdir çünkü tüccarlar, kısalma güdüleriyle birlikte devam eden baskın düşüş hacmine sahip olmayan yüksek riskli düşüş veya kısa ticarete kurban gidebilirler. Bu nedenle, ek onaya ihtiyacınız olacak - bu yüzden bu ticarete acele etmek ideal değildir.

Trading Volume Indicator Indicator For MT4 - Girişleri Satın Alın


Gördüğünüz gibi ticaret fikri, fikrimizin uzun süre devam etmesini desteklemek için gerçekten yeterli hakim alım hacmi olup olmadığını teyit etmeye dayanıyor. On beş dakikalık ve 30 dakikalık grafikler, uzaya gitme güdülerimizle uyum içindedir. Bununla birlikte, yine de 5 dakikalık zaman çerçevesi olan daha düşük zaman dilimine geçmemiz gerekiyor.5 dakikalık grafikten alınan yukarıdaki ekran görüntüsü, gerçekten baskın bir satın alma baskısı olduğunu doğruluyor. Daha yüksek zaman dilimleri kadar güçlü olmayabilir. Bunun nedeni, ayıların piyasanın yükseliş trendinden aşağı yönlü bir düşüşe işaret edebilecek şekilde aşağı kaymasına neden olmasıdır. Ancak, daha önce belirtildiği gibi, bir satış yine de riskli olacaktır. Bu yüzden satın almamız için - piyasanın düzelmesini ve yükseliş trendi yörüngesine geri dönmesini sabırla bekleyeceğiz. Yükselen trend çizgisinin destek hattının gücü, destek bütünlüğünü sürdürürse, bir satın alma açabiliriz.

Bu basit bir kullanım durumu, bilerek işlem gören döviz çiftinden bahsetmedim. Bunun nedeni, işlem hacmi göstergesini kendi yararınıza nasıl kullanabileceğiniz kavramını kavramanızı istememdi. Bu örnekte, bir yükseliş eğilimi fikrine baktık - ancak aynı ancak zıt kurallar satış girişi için de geçerlidir.

Trading Volume Indicator Indicator For MT4 - Sonuç


Sonuç olarak, işlem hacmi göstergesini, işlemi yanlış yapma riskini en aza indirecek şekilde nasıl kullanabileceğinizi gördünüz. Ayrıca, hacim uzlaşması muhtemel kopuşun yönüyle mutlaka aynı fikirde olmadığından sahte çıkmalara dönüşebilecek yüksek riskli kesintilerle işlem yaparken piyasayı yanlış okumanın ne kadar kolay olduğunu gördünüz. Esasen, artık bu ticaret aracının sağlam ticaret kararları verme açısından ticaretiniz için neler yapabileceğine dair güçlü bir fikre sahip olmalısınız.

Bu yöntemle işlem yapmaya başlamadan önce, analiz etmeyi seçtiğiniz tüm grafiklerden hacim türünün birbiriyle uyumlu olduğundan emin olun. Hepsi boyunca aynı duyguyu gösterdiklerinde, işlem hacmi göstergesinin ima ettiği yönde işlem yapıyorsanız, piyasanın sizin lehinize çalışacağı konusunda oldukça iyi bir şansınız var. Yine de, süreci birkaç kez gözden geçirin ve isterseniz diğer zaman dilimlerini deneyin - süreç hala aynı kalır.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.