ASH Indicator For MT5Table Of Contents:

  1. ASH Indicator For MT5
  2. ASH'yi anlamak
  3. Göstergeyi kullanma
  4. özet

ASH Indicator For MT5 , RSI ve stokastik gibi çeşitli osilatörlerin hibrit karışımı olarak düşünülebilecek bir momentum osilatörüdür. Kısaltma, ASH, oldukça açıklayıcı olan Mutlak Mukavemet Histogramlarını ifade eder. Tüm momentum göstergeleri gibi, ana görevi de bir enstrümanın fiyatının momentumunu belirli eğilimlerin gücünü veya zayıflığını değerlendirmek için bir araç olarak görmektir.

FREE ASH Indicator

Download the FREE ASH Indicator for MT5.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

 

Momentum, herhangi bir araçla gözlemlemek için anahtar unsurlardan biridir ve tüccarlar olarak, bunun anlaşılması çok önemlidir. ASH, bahsi geçen birçok popüler osilatör benzerliğine sahip özel bir göstergedir.

ASH'yi anlamak

ASH Indicator For MT5 , sıfır bir çizgi etrafında salınan neredeyse MACD ile aynı histogramlardan oluşur. Göstergenin varsayılan ayarlarında, bu histogramlar, kapanış fiyatına uygulanan 9 ve 2 dönemleri ile iki basit hareketli ortalamadan oluşur. Ancak, bu parametrelerden herhangi biri ayarlanabilir. Yatırımcıların, hareketli ortalamaların uygulanmasını istedikleri fiyat seviyesine, istedikleri hareketli ortalamanın türüne ve hatta RSI veya stokastik bir görünüm isteyip istemediklerini ayarlama lüksüne sahiptir.

ASH göstergesini okumanın en temel yolu, sıfır çizgisinden daha yüksek değerlerin yükseliş momentumu olarak yorumlanması ve tersine, sıfır çizgisinden daha düşük değerlerin düşüş momentumu olarak yorumlanmasıdır.

Benzer şekilde, histogramların pozitif değerlerden negatif değerlere hareket ettiği durumlar da potansiyel eğilim sürekliliği olarak görülebilir. Yatırımcılar, bu gösterge ile bir piyasanın mevcut trendini değerlendirmek, yeni bir trend ve farklılıklar başlatmak için potansiyelleri değerlendirmek için bir dizi kullanım bulabilirler. Bu kullanımların son ikisi, ASH konusunda özellikle faydalı olabilir.

Göstergeyi kullanma

Tüm göstergeler ve osilatörler ile ilgili en büyük sorun, açık bir şekilde onların gecikme niteliği ve bir tüccarın maalesef yanlış sinyallerle tutarlı bir şekilde kırbaçlanmaya yatkınlığıdır. Ancak, H4 üzerindeki zaman dilimlerini analiz etme eğiliminde olanlar, bu gecikmeyi kendi çıkarlarına göre stratejik olarak kullanarak 'altın potu' bulabilirken, sadece scalpers bu dezavantajlara daha duyarlı olacaktır. Genel olarak, tüm göstergelerle gecikmeyi telafi eden şey, piyasa gürültüsünden uzak durmak için sadece birkaç zaman dilimini ilerletmek ve pozisyon almak için birkaç başka iyi neden kullanmaktır.

ASH Indicator For MT5 , sadece trendin ne olduğunu değerlendirmek yerine yeni ve daha güçlü momentumu doğrulamak için kullanıldığı bu durumlarda kesinlikle daha iyi performans gösterebilir. Bu, biri dış ve trend trend takipçisi değilse ve aynı zamanda ayarları değiştirmeyi denemekten çok fazla endişe duymuyorsa, bu gösterge ile işlem yapmanın en basit ve en etkili yollarından biridir.

Bu göstergeyi kullanmanın açık bir yöntemi, bir grafik üzerinde anahtar seviyelerde işlem tersine çevirmektir. Bir pazar uzun bir süredir sürekli olarak yeni yüksek ve düşük seviyelerde kırdığı bir yönde eğilimi olduğu zaman, sonunda durduğu ve konsolidasyonun gerçekleştiği bir zamanın geleceği iyi bilinen bir fikirdir. . Bu gibi durumlarda, genellikle iki şeyden birinin gerçekleşmesi muhtemeldir.

En uzun konsolidasyon periyodu veya yan hareketlerle bile, piyasa diğer taraflara doğru 'sinsi' bir sahtekarlıktan kaynaklanabilmesine rağmen, sonuçta önceki eğilimine devam edebilir. Bu, ASH Indicator For MT5 sadece bir soruya cevap vermeye çalıştığı için devreye girebileceği yerdir; bu, gerçek ve potansiyel bir uzun vadeli tersine çevirme veya vermeme mahkumiyetini vermek için yeterli momentum olacaktır.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde, pazar 106.850'deki ana seviyeye yaklaşmadan hemen önce sıfır çizgisinin üzerine çıkan histogramların derinliği görülebilir. Bu alana yaklaştığında, ilk olarak, histogramlar gözle görülür biçimde aşağıya yükseldi.

Ayrıca, piyasanın olumsuz yönde çok güçlü bir ivme kazandığı konusunda net önerilerde bulundular. Basit destek ve direniş veya arz ve talep anlayışını kullanarak, bu alanlar esas olarak ölmekte olan momentum belirtileri için çok dikkatli bir şekilde gözlenecek ve bir süre sonra diğer tarafa momentumu ikna edecek şekilde yenilenmiştir. Histogram tepe noktalarının uzunluğunun karşılaştırılması, piyasada ne olacağına ilişkin olarak büyük anlam ifade eder.

Nokta 121.475 olan çizgi, pazarın bu kilit alanın etrafında dönmeye başlamasıyla birlikte histogramların, pazar bu alana yaklaşmadan önceki değerlerin üzerinde olduğunu açıkça göstermektedir. Bu, uzun sürmek için çok iyi bir neden olurdu, çünkü bu önemli bir olay olarak düşünülecekti ve bu durumda, yalnızca 'dalgayı sürmek' için geri çekilmeye girecek en iyi yeri bulmak için ihtiyaç duyulacaktı.

Bununla bağlantılı olarak, bu göstergenin kullanılabileceği bir başka açık yol da ticari farklılıklardır. Doğal olarak, histogramlarda oluşan farklılıklar genellikle oluşumu çok daha yavaştır ve daha küçük zaman dilimlerinde çok iyi tanımlanmamıştır. Bu nedenle, günlükler ve weeklies gibi çok daha yüksek zaman dilimlerinde çok azdır ve meydana gelirler, ancak hasta için ayrılan çok özel işlem senaryoları sağlayabilirler.

Yine de, sapmalar sadece osilatörlerin temelini oluşturuyor. Daha önce vurgulanan tersine çevirme durumunda, diğer onaylama faktörlerine ek olarak benzer durumlarda kesinlikle benzer durumlar düşünülebilir. Sapmalar sadece tersine çevrmeyle sınırlı değil, aynı zamanda trendin devam sinyali olarak da var.

özet

ASH Indicator For MT5 , özellikle belirli bir alanda yenilenen momentuma mahkumiyet vermek için kullanıldığı popüler osilatörlerin bazılarının kuzenidir. Bunu artıracak diğer araçlar kesinlikle güçlü fiyat eylemi kalıpları, belki başka bir gösterge ve göstergeyi tamamlayacak başka bir analiz türü gibi şeyler olabilir. Bu eşiğin altındaki zaman dilimleri yerine günlük, haftalık ve aylık zaman dilimlerini kullanan daha uzun vadeli yatırımcılar için daha uygun ve güvenilir olduğunu bilmek çok önemlidir. Mutlu ASH ticareti :-)

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.