AutoTrendLines Indicator For MT5



Table Of Contents:

  1. AutoTrendLines Indicator For MT5
  2. Trend çizgileri ile nasıl işlem yapabilirim?
  3. AutoTrendLines Indicator For MT5 Ayarları
  4. AutoTrendLines Indicator For MT5 için trend çizgilerini AutoTrendLines Indicator For MT5 nasıl yardımcı olabilir?

Teknik analiz yapmak, birçok başarılı yatırımcının günlük rotalarında büyük bir rol oynar. Ancak, eğer benim gibiyseniz, bunu her gün tekrar tekrar yapmak zorunda kalmak sizi er ya da geç rahatsız etmeye başlayacaktır. Bu, AutoTrendLines Indicator For MT5 için AutoTrendLines Indicator For MT5 bize teknik analizin önemli bir bölümünü oluşturmasında yardımcı olabilir. Gösterge en önemli trend çizgilerini otomatik olarak tespit edip çizelgelere çizebilir. Bu, özellikle işlemlerin birkaç gününden sonra kazanılan süreyi arttırırsanız, bize çok zaman kazandırabilir.

FREE AutoTrendLines Indicator

Download the FREE AutoTrendLines Indicator for MT5.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

 

Bu kısa makalede trend çizgileri ile işlem yaparken dikkat etmeniz gereken kilit noktaları açıklamaya çalışacağım. Daha sonra, AutoTrendLines Indicator For MT5 bize sağlayabileceği avantajlar ve trend çizgileri temelinde işlem yaparken bunları nasıl kullanabileceğimiz konusunda biraz daha ayrıntılı olarak çalışacağım. Ek olarak, tarzınıza en iyi şekilde uyması için tam adaptasyona izin veren göstergenin ayarlarını hızla açıklayacağım.

Trend çizgileri ile nasıl işlem yapabilirim?

Trend çizgilerini temel alarak işlem yapmadan önce, piyasaya saygı duymaları için onları nasıl çizmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir. Bu adımı manuel olarak yapabilirsiniz ya da AutoTrendLines Indicator For MT5 gibi bir göstergenin sizin için AutoTrendLines Indicator For MT5 izin AutoTrendLines Indicator For MT5 . Genel olarak, trend çizgileri fiyat işleminde iki uç noktanın bağlantısı olarak çizilir. Yukarıda mavi renkte yukarı doğru bir eğilim çizgisi ve turuncu renkte aşağı doğru bir eğilim çizgisi görebilirsiniz. Ayrıca, bu iki çizginin birbirine bağladığı iki noktayı da işaretledim. Trend çizgilerini “geleceğe” genişletiyoruz ve fiyatın onlara nasıl tepki verdiğini izliyoruz.

Temel olarak, fiyat böyle bir eğilim çizgisine yaklaştığında gerçekleşebilecek yalnızca iki şey vardır. Ya trend çizgisi geçerli olacak, fiyat düşecek ve yönünü değiştirecek ya da trend çizgisi kırılacak ve fiyat hareketine devam edecektir. Bir koparma durumunda, koparma-geri çekilme-devam eden bildiriyi sık sık göreceğiz. Yukarıdaki resimde bir açıklama görebilirsiniz, ancak temelde olan şey şudur: İlk önce fiyat trend çizgisinden (koparma) geçer, sonra trend çizgisine doğru bir geri çekilme gerçekleşir (geri çekilir) ve son olarak fiyat trend çizgisinden yükselir ve sonra koparma yönünde hareketine devam et (devam). Genel olarak, yeniden testten sonra giriş yapmak daha güvenli olarak kabul edilir ve ayrıca size daha iyi bir giriş fiyatı verebilir, bu da kârınızı en üst seviyeye çıkarabilir.

Gördüğünüz gibi, tüm bu alım satım yönteminin en önemli kısmı, trend çizgilerinin çizilmesi ve daima güncel tutulmasıdır. Bu bazen biraz sinir bozucu olabilir ve bu nedenle bu prosedürü otomatikleştirmek için bir gösterge kullanmak çok tavsiye edilir. AutoTrendLines Indicator For MT5 tam olarak bunu yapar.

AutoTrendLines Indicator For MT5 Ayarları

Yukarıda, AutoTrendLines Indicator For MT5 için AutoTrendLines Indicator For MT5 ayarlarını görebilirsiniz. Şimdi her birine daha yakından bir göz atalım. İlk ayar “satır tipi” olarak adlandırılır. Buradan seçebileceğiniz iki seçenek var. Birincisine "iki ekstremum" ve ikincisine "ekstremum ve delta" denir. Bu iki hesaplama yöntemi dürüstçe birbirinden çok farklı değildir. Her ikisi de trend çizgilerini bulmak ve çizmek için iki aşırı nokta kullanır. Bununla birlikte, ikinci yöntem, trend çizgilerinin çizilmesini biraz daha dinamik ve piyasa koşullarına daha yakın hale getirmek için bir delta değişkeni ekler.

İkinci ayar olan “Sol extremum tarafı” ile trend çizgisinin sol uç noktasını bulmak için kullanılması gereken soldaki çubuk sayısını tanımlayabilirsiniz. Buraya ne kadar fazla çubuk eklerseniz, çizilen trend çizgileri o kadar uzun vadeli olacak ve bu nedenle sahip oldukları güç o kadar fazla olacaktır. Bununla birlikte, çok yüksek bir değer kullanırsanız, fiyat nadiren onlara yaklaşır ve bu da sizin için çok az işlem fırsatı sağlar.

Sonraki iki ayar, ikincisine oldukça benzer. Burada, sağ ekstremum hesaplamasının başlayabileceği çubuğu ayarlayabilirsiniz. Eğilim çizgisinin mevcut mumla bağlantılı veya hemen yanında olması çok fazla bir anlam ifade etmiyor, bu yüzden ekstremumun solunda en az bir çift çubuk olmasını istiyoruz.

Son üç ayar yalnızca göstergelerin görünümünü özelleştirmek için kullanılır. İlk önce otomatik olarak çizilen trend çizgilerinin genişliğini değiştirebilir ve ikincisi, her çizelgenin rengini diğer grafik öğelerinize göre mükemmel şekilde yapmak için ayrı ayrı değiştirebilirsiniz.

AutoTrendLines Indicator For MT5 için trend çizgilerini AutoTrendLines Indicator For MT5 nasıl yardımcı olabilir?

Yukarıda kısaca yazdığım gibi, doğru trend çizgilerini bulmak, trend çizgileriyle ticaret yapmak istediğiniz zamanların en kritik kısmıdır. Şimdi bunu yapmak zor olmasa da, bir süre sonra sizi sıkmaya başlayacak ve bu nedenle alım satım eğlencesini engelleyebilecek çok gereksiz bir iş. Pek çok insan muhtemelen birkaç hafta veya ay sonra trend çizgilerini çizmeyi bırakacak, çünkü bunlardan çok rahatsızlar. Bunun, sonuçlarınız üzerinde ciddi bir etkisi olabilir, çünkü eğilim stratejileri, ticaret stratejiniz onların etrafında inşa edilmese bile, piyasalarda her zaman önemli bir unsurdur. Böylece, trend çizgisi çizimini otomatikleştirmenin basit yönteminin ticaret yolculuğunuzu birçok şekilde nasıl olumlu yönde etkileyebileceğini görebilirsiniz.

Ayrıca AutoTrendLines Indicator For MT5 grafiklerinizde doğal görünecek şekilde ayarlayabilir ve işlem stratejilerinizi başarılı bir şekilde uygulamanızı engellemez. Göstergelerinizde her zaman göstergeye sahip olmak sizi gerçekten hiç fena yapmaz ve bu nedenle olumlu etkilerinden yararlanmak için her zaman yapılması gerekir.

Eğilim çizgileri ayrıca sadece yukarıda açıkladığım bir giriş noktası olarak kullanılamaz, aynı zamanda gücünüzü almak için potansiyel alanlarda da kullanılabilir. Eğilim çizgileri, örneğin destek ve direnç seviyelerinden daha dinamik olduğundan, işlemlerinizi her zaman en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Bu göstergeyi indirdiğinizden ve sihrini kendiniz gördüğünüzden emin olun.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.