Auto Trend Lines Indicator For MT5

Auto Trend Lines Indicator For MT5

Table Of Contents:

  1. Auto Trend Lines Indicator For MT5
  2. Wykrywanie przekroczenia kanału trendu za pomocą wskaźnika Auto Trend Lines Indicator For MT5
  3. Dodanie regularnych rozbieżności MACD w celu filtrowania najlepszych konfiguracji
  4. Dodawanie poziomów oporu w celu filtrowania jeszcze lepszych konfiguracji
  5. Auto Trend Lines Indicator For MT5 - Wniosek

Auto Trend Lines Indicator For MT5 rysuje linie trendu bezpośrednio na wykresie. Jest to świetny pomocnik w analizie technicznej, szczególnie jeśli jesteś początkującym traderem. Wskaźnik rysuje nawet kanał trendu, który można wykorzystać do wykrywania warunków wykupienia i wyprzedaży.

FREE AutoTrendLinien Indicator

Download the FREE AutoTrendLinien Indicator for MT5.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

Linie trendu są używane przez wielu profesjonalnych traderów. Podobnie jak w przypadku większości narzędzi handlowych, możesz ich używać na wiele różnych sposobów na swoją korzyść.

Na szczęście wskaźnik Auto Trend Lines Indicator For MT5 wykonuje pracę za Ciebie i rysuje linie trendu na wykresie. Rysuje nawet kanał trendów, za pomocą którego możesz podejmować decyzje handlowe.

Osobiście wolę transakcje z odwróceniem trendu, ponieważ w tego typu transakcjach można bardzo wcześnie wejść w nowy trend. Przez lata badałem, że możesz mieć transakcje odwrócenia z dużym prawdopodobieństwem, gdy czekasz, aż wiele krawędzi pojawi się w tym samym czasie i na tym samym poziomie cenowym.

Jeśli zaistnieje taka sytuacja, w której wiele przewag potwierdza możliwe zbliżające się odwrócenie, średnio będziesz mieć wyższy procent wygranych, a zwycięskie transakcje będą większe.

Zaczniemy teraz od pierwszej krawędzi, a później dodamy więcej krawędzi do konfiguracji.

Wykrywanie przekroczenia kanału trendu za pomocą wskaźnika Auto Trend Lines Indicator For MT5


Jak wspomniałem powyżej, ten wskaźnik rysuje dla Ciebie kanały trendów. Przekroczenia kanału trendu mogą być używane jako sygnał odwrócenia o wysokim prawdopodobieństwie. Przekroczenia kanału trendu mają miejsce, jeśli cena nagle porusza się w kierunku trendu szybciej niż wcześniej.

Wyjaśnię teraz tę koncepcję na przykładzie kanału trendu wzrostowego. Jak widać na poniższym zrzucie ekranu, wskaźnik nakreślił kanał trendu wzrostowego w oparciu o ostatnią akcję cenową trendu wzrostowego.

Dolna granica kanału trendu wzrostowego jest narysowana kolorem fioletowym, a górna ma kolor niebieski. Jeśli cena przekroczy niebieską linię w górę, to doświadczony trader wie, że trend wzrostowy jest w stanie wykupienia. Warunki wykupienia są wczesnym ostrzeżeniem, że trend wzrostowy wkrótce się wyczerpie. Najprawdopodobniej zobaczymy większą korektę (pullback) w dół lub nawet początek nowego trendu spadkowego.Jak zaznaczono na powyższym zrzucie ekranu czerwoną strzałką, po przekroczeniu ceny i przejściu trendu wzrostowego na górę można spodziewać się odwrócenia trendu w dół, ponieważ cena jest w stanie wykupienia.

Jak więc dodać dodatkowe potwierdzenie, że odwrócenie trendu w dół nastąpi przy tym przekroczeniu kanału trendu?

Dodanie regularnych rozbieżności MACD w celu filtrowania najlepszych konfiguracji


Jeśli masz jakieś doświadczenie w handlu, prawdopodobnie słyszałeś o rozbieżnościach. MACD jest doskonałym wskaźnikiem do wykrywania wiarygodnych rozbieżności. Regularna niedźwiedzie dywergencja występuje, gdy cena osiąga wyższy szczyt, podczas gdy wskaźnik MACD osiąga niższy szczyt.

Jeśli czekasz na sytuację, w której jednocześnie nastąpi przekroczenie kanału trendu wzrostowego i regularna dywergencja niedźwiedzia, to masz setup z jeszcze większym prawdopodobieństwem odwrócenia w dół. Poniższy zrzut ekranu przedstawia tę sytuację:Jeśli zawsze czekasz na takie sytuacje, w których zbiega się wiele przewag, będziesz miał mniej bólu podczas swojej kariery handlowej z powodu wyższego procentu wygranych. Jako trader rozwiniesz również znacznie większe zaufanie.

Ale to nie wszystko. Możesz filtrować jeszcze lepsze sygnały, które w dłuższej perspektywie dają jeszcze wyższy procent wygranych.

Jak więc uzyskać jeszcze lepszą przewagę nad rynkiem?

Dodawanie poziomów oporu w celu filtrowania jeszcze lepszych konfiguracji


Jak wyjaśniono powyżej, możesz poczekać, aż wystąpią 2 przewagi w tym samym czasie, aby uzyskać wyższy procent wygranych. Ale możesz nawet pójść dalej i poczekać, aż pojawią się 3 krawędzie w tym samym czasie.

Wskaźnik Auto Trend Lines Indicator For MT5 nakreślił kanał trendu wzrostowego, a cena przeszła na plus. Podczas przeregulowania wystąpiła niedźwiedzia dywergencja. Teraz możesz sprawdzić wykres, czy cena znajduje się na poziomie ceny oporu w tym samym czasie. Jeśli jesteś bardzo wybrednym traderem, a wielu profesjonalnych traderów jest bardzo wybrednych (czasami czekają dni lub nawet tygodnie, aż warunki dla transakcji będą idealne), na dłuższą metę uzyskasz jeszcze wyższy procent wygranych.

W naszym przykładzie dokładnie te warunki byłyby spełnione, gdyby cena przekroczyła kanał cenowy w górę. Oznaczyłem tę sytuację na poniższym zrzucie ekranu:Auto Trend Lines Indicator For MT5 - Wniosek


Każdy wskaźnik handlowy jest tak dobry, jak handlowiec, który go używa. Doświadczony trader wie, że udany handel to coś więcej niż ślepe przestrzeganie mechanicznych reguł. Gdyby to było prawdą, wszyscy moglibyśmy stworzyć dochodowych doradców-ekspertów, którzy odnoszą sukcesy bez jakiejkolwiek interwencji człowieka. Ale to nie jest rzeczywistość.

Aby odnieść sukces jako trader, musisz rozwinąć zestaw umiejętności, aby połączyć swoją wiedzę handlową z tym, co widzisz na wykresach. Musisz dowiedzieć się, w jakich warunkach rynkowych, wiedza handlowa daje ci przewagę nad rynkiem. Pokazałem jeden możliwy sposób dodawania coraz większej liczby krawędzi do konfiguracji. To dodawanie krawędzi jest mechanizmem filtrującym, który generuje mniej transakcji. Ale te transakcje będą wyższej jakości.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.