Adaptive Smoother Indicator For MT5

Adaptive Smoother Indicator For MT5

Table Of Contents:

  1. Adaptive Smoother Indicator For MT5
  2. Adaptive Smoother Indicator For MT5 ile ticaret fikirleri
  3. Adaptive Smoother Indicator For MT5 - Girişleri Satın Alın
  4. Adaptive Smoother Indicator For MT5 - Satış Girişleri
  5. Adaptive Smoother Indicator For MT5 - Sonuç

Adaptive Smoother Indicator For MT5 , ortalama göstergenin bir şeklidir. Uyarlanabilir adından da anlaşılacağı gibi, değerleri fiyat işlemine göre uyarlar. Renkler trendin yönünü göstermek için de kullanılır.

FREE Adaptive Smoother Indicator

Download the FREE Adaptive Smoother Indicator for MT5.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur


Adaptive Smoother Indicator For MT5 , hareketli ortalamanın önde gelen ve geciken sorununu çözmek için geliştirilmiştir. EMA'ya güvenmeye başladığınızda, son fiyat çok fazla vurgulanır. Aksine, SMA anahtar sinyalleri oluştururken daha yavaş olma eğilimindedir.

Ancak uyarlanabilir pürüzsüz gösterge için, kesirli değerler hesaba katılır, böylece hareketli ortalama hassas bir şekilde çalışabilir. Temel hesaplamaya kesirli formülün dahil edilmesi, yeniden boyama problemini de çözer.

Bazılarınız bunu Jurik yumuşak bir gösterge olarak biliyor olabilir, ancak orijinal adıyla bilmek en iyisidir. Bu aracın en iyi yanı, açma ve kapama özelliğidir. Değer 1 olarak ayarlanırsa, kesirli veri hesaplanmayacağından göstergenin uyarlanabilir özelliği tamamen kapatılacaktır.

Bu özel gösterge mükemmel bir filtredir ve en gelişmiş ticaret stratejilerinin bazılarını geliştirmek için temel unsur olabilir.


Adaptive Smoother Indicator For MT5 ile ticaret fikirleri


Bu uyarlanabilir hareketli ortalamadan dinamik fikirler edinmek çok basittir. Eğimle rengini değiştirir. Eğim giderek artı değer kazandıkça yavaş yavaş yeşile döner. Eğim negatif olduğunda koyu turuncu olur.

Eğilim yükseldiğinde pozitif bir eğim, eğilim düştüğünde ise negatif eğim kullanılır. Ancak göstergenin eğimi sizi ticaret kurulumları konusunda heyecanlandırmamalıdır. Size potansiyel kurulumları nerede bulabileceğiniz temel fikri verecektir.

Bir gösterge, diğer temel ticaret faktörleriyle donatıldığında iyi çalışır. Bu nedenle, dengeli ticaret stratejisinde birden fazla adımımız var. Gösterge verileri son kontrol süreci olarak alınır. Hatta onu filtre veya ticaret başlatıcı olarak da adlandırabilirsiniz.

Kurulumu rengine göre hazırlayacağımızdan, bir ticaret başlatıcısı olarak çağırmak için uyarlanabilir pürüzsüz olanı aramak daha iyidir.


Adaptive Smoother Indicator For MT5 - Girişleri Satın Alın
Varlığı satın almak için, güçlü bir yükseliş trendi piyasasında uyarlanabilir pürüzsüzlüğün kullanımını göstereceğiz. Trend yükselişe geçtiğinden, uyarlanabilir pürüzsüzlüğün rengi yeşil olacaktır.

Trend süper güçlü olduğunda iz veya koyu turuncu renk olmayacak. Fiyattaki düzeltme minimum olmalı ve eğimi negatife çevirmemelidir. Göstergedeki negatif bir eğim, ortalama rengin basit bir şekilde hareket ettirilmesi işlemiyle tanımlanabilir.

Art arda üç zirveden sonra, uyarlanabilir pürüzsüz, güçlü destek olarak çalışmaya başlayacaktır. 25 pip stoplu dinamik destekte bekleyen alım girişleri ayarlayabilirsiniz. Ancak doğruluğu artırmak için diğer faktörler dikkate alınmalıdır.

Bununla birlikte, bazı deneyimli yatırımcılar güçlü trend piyasasından yararlanıyor ve bu tek gösterge ile trendi sürüyor. Bu, tek bir göstergenin engel oluşturmadan nasıl eksiksiz bir strateji oluşturabileceğinin mükemmel bir örneğini oluşturur.

Ancak unutmayın, para yönetimi kuralı yalnızca bu araca bağlı olduğunuzda kesinlikle uygulanmalıdır.


Adaptive Smoother Indicator For MT5 - Satış Girişleri
İnsanlar, piyasa yönünü değiştirdiğinde ticareti açamayacaklarına dair yanlış bir kanıya sahipler. Ancak uyarlanabilir hareket, yeni bir düşüş eğilimi oluştuktan sonra olası kurulumları bulmak için mükemmel bir araç olabilir. Grafiğin sağ tarafında, trend yükseldikçe uyarlanabilir pürüzsüzlüğün rengi yeşil olmalıdır.

Yüksek bir rekoru sabitledikten veya direnci test ettikten sonra, eğim değişmeye başlayacaktır. Fiyat keskin bir şekilde düşecek ve adaptifin renginin çoğu zaman koyu turuncu olacağını göreceksiniz. Bu size, bir destek seviyesi bozulduğunda kısa açabileceğiniz sinyalini verir.

Desteğin kesilmesinden hemen sonra yeni alım satımlar yapmak zor olabilir çünkü düşüşe güçlü bir düşüş şamdanı eşlik ediyor. Burada uyarlanabilir hareketli ortalamanın sinüzoidal özelliğini alabilirsiniz. Koyu turuncu renk biraz değişirse, yükselişin tersine dönmesini bekleyebilirsiniz.

Fiyat direnişe doğru gitmeli ve kısa vadeli açmanız için size birçok fırsat vermelidir. Kısaltıldığında, filtre olarak uyarlanabilir pürüzsüz olanı kullanın. Rengi koyu turuncu olmalı yoksa kısayı almaktan fayda görmezsiniz.


Adaptive Smoother Indicator For MT5 - Sonuç


Şimdi bu uyarlanabilir pürüzsüzlüğün nasıl çalıştığına dair tüm fikirlere sahibiz. Herhangi bir göstergenin işlevini mümkün olan her şekilde bilmek, bir strateji geliştirmenin ilk adımıdır. Manuel olarak değerlendirilen veriler ve göstergelerin okunması kombinasyonu üzerine bir strateji oluşturulur.

Filtrenin nasıl çalıştığını bilmediğiniz sürece, birden fazla göstergeyi tek bir sistemde senkronize edemezsiniz. Uyarlanabilir pürüzsüzlük kullanımı kesinlikle eğimle ilişkili olsa da, diğer önemli faktörleri göz önünde bulundurmalısınız. Fiyat eylem çubuklarını, grafik modellerini, desteği ve direnci analiz edin. Uyarlanabilir pürüzsüzlüğün dinamik SR seviyesi ile eşleşeceği için geçerli eğilim çizgisini çizmeyi öğrenin.

Çaylaklar için işler kontrolden çıkabilir ancak demo platformunu kullanarak sorunları çözebilirler. Çok az kişi, farklı türden araçları ve göstergeleri test edebilmeniz için bir demo hesabının verildiğini bilir. Demo platformunu çeşitlendirilmiş bir şekilde kullanın ve stratejik bir adım oluşturmaya çalışın, böylece işler biraz sarsıntılı hale geldiğinde izinizi kaybetmezsiniz.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.