Auto Trend Lines Indicator For MT5

Auto Trend Lines Indicator For MT5

Table Of Contents:

  1. Auto Trend Lines Indicator For MT5
  2. Auto Trend Lines Indicator For MT5 için Auto Trend Lines Indicator For MT5 ile trend kanal aşımını algılama
  3. En iyi kurulumları filtrelemek için düzenli MACD sapmaları ekleme
  4. Daha da iyi kurulumları filtrelemek için direnç seviyeleri ekleme
  5. Auto Trend Lines Indicator For MT5 - Sonuç

Auto Trend Lines Indicator For MT5 eğilim çizgilerini doğrudan grafiğe çizer. Bu, özellikle acemili bir yatırımcıysanız, teknik analiziniz için mükemmel bir yardımcıdır. Bu gösterge, aşırı alım ve aşırı satım koşullarını tespit etmek için kullanabileceğiniz bir trend kanalı bile çiziyor.

FREE AutoTrendLinien Indicator

Download the FREE AutoTrendLinien Indicator for MT5.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

Trend çizgileri birçok profesyonel tüccar tarafından kullanılmaktadır. Çoğu ticaret aracında olduğu gibi, bunları avantajınıza göre birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz.

Neyse ki Auto Trend Lines Indicator For MT5 için Auto Trend Lines Indicator For MT5 sizin için işi yapar ve grafikte sizin için trend çizgileri çizer. Hatta ticaret kararlarınızı verebileceğiniz bir trend kanalı bile çiziyor.

Ben şahsen trend değiştirme işlemlerini tercih ediyorum çünkü bu tür işlemlerle çok erken bir trende girebilirsiniz. Yıllar boyunca, aynı anda ve aynı fiyat seviyesinde birden fazla kenar oluşana kadar beklediğinizde yüksek olasılıkla tersine dönüş işlemlerine sahip olabileceğinizi araştırdım.

Birden fazla kenarın olası bir geri dönüşü onayladığı böyle bir durum varsa, ortalama olarak daha yüksek bir kazanma yüzdesine sahip olacaksınız ve kazanan esnaf daha büyük olacaktır.

Şimdi ilk kenardan başlayacağız ve daha sonra kuruluma daha fazla kenar ekleyeceğiz.

Auto Trend Lines Indicator For MT5 için Auto Trend Lines Indicator For MT5 ile trend kanal aşımını algılama


Yukarıda da belirttiğim gibi, bu gösterge sizin için trend kanalları çiziyor. Ve trend kanalı aşımları yüksek olasılıklı ters sinyal olarak kullanılabilir. Fiyatın aniden trendin yönüne daha önce olduğundan daha hızlı hareket etmesi durumunda trend kanalının aşılması meydana gelir.

Şimdi bu konsepti yukarı yönlü trend kanalı örneğine göre açıklayacağım. Aşağıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, gösterge, yükseliş trendinin son fiyat hareketini temel alan bir artış eğilimi kanalı çizmiştir.

Yukarı trend kanalının alt sınırı mor renkle, üst sınırı mavi renktedir. Fiyat mavi çizgiyi yukarı çekerse, deneyimli tüccar yükseliş eğiliminin aşırı alım durumunda olduğunu bilir. Aşırı alım koşulları, yükseliş eğiliminin yakında buharının biteceği konusunda erken bir uyarıdır. Büyük olasılıkla aşağı yönde daha büyük bir düzeltme (geri çekilme) veya hatta yeni bir düşüş eğiliminin başlangıcını göreceğiz.Yukarıdaki ekran görüntüsünde kırmızı okla etiketlendiği gibi, fiyat aşırı yükseldiğinde ve yukarı yönlü trend kanalı yukarı doğru olduğunda, fiyat aşırı alım durumunda olduğu için olumsuz bir eğilim tersine dönüş bekleyebilirsiniz.

Öyleyse, bu trend kanalının aşılması durumunda olumsuz tarafa geri dönüşün gerçekleşeceğine dair ek onay nasıl ekleyebilirsiniz?

En iyi kurulumları filtrelemek için düzenli MACD sapmaları ekleme


Biraz ticaret deneyiminiz varsa, muhtemelen farklılıklar duymuş olacaksınız. MACD, güvenilir sapmaları tespit etmek için mükemmel bir göstergedir. MACD göstergesi daha düşük bir yüksek olurken, fiyat yükseldikçe düzenli düşüş eğilimi oluşur.

Bir yükseliş trendi kanalının aşması ve düzenli bir düşüşün aynı anda olduğu bir durum için beklerseniz, aşağıya doğru tersine dönme olasılığı daha yüksek olan bir kurulumunuz olur. Aşağıdaki ekran görüntüsü bu durumu göstermektedir:Her zaman birden fazla kenarın bir araya geldiği bu tür durumları beklerseniz, daha yüksek kazanma yüzdesi nedeniyle ticaret kariyeriniz sırasında daha az acı çekersiniz. Ayrıca bir tüccar olarak çok daha iyi bir güven geliştireceksiniz.

Ama bu hepsi değil. Uzun vadede daha da yüksek kazanma yüzdesi üreten daha iyi sinyalleri filtreleyebilirsiniz.

Peki, piyasada nasıl daha iyi bir avantaj elde edilir?

Daha da iyi kurulumları filtrelemek için direnç seviyeleri ekleme


Yukarıda açıklandığı gibi, daha yüksek bir kazanma yüzdesi elde etmek için aynı anda 2 kenarın oluşmasını bekleyebilirsiniz. Ancak daha da ileri gidebilir ve aynı anda 3 kenar oluşana kadar bekleyebilirsiniz.

Auto Trend Lines Indicator For MT5 bir artış trendi kanalı çizdi ve fiyat yukarı yönlü bir aşım yaptı. Aşırtma sırasında düşüş eğilimi oluştu. Şimdi fiyatın aynı anda direnç fiyatı seviyesinde olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Çok seçici bir tüccarsanız ve birçok profesyonel tüccar çok seçici ise (bazen bir ticaret için koşullar mükemmel olana kadar günler hatta haftalar beklerler), o zaman uzun vadede daha da yüksek bir kazanma yüzdesine sahip olursunuz.

Örneğimizde, fiyat yukarı yönlü fiyat kanalını aşarsa, tam olarak bu koşullar yerine getirilecektir. Bu durumu aşağıdaki ekran görüntüsünde etiketledim:Auto Trend Lines Indicator For MT5 - Sonuç


Her ticaret göstergesi sadece onu kullanan tüccar kadar iyidir. Deneyimli tüccar, başarılı ticaretin mekanik bir kural setini körü körüne takip etmekten daha fazlası olduğunu bilir. Bu doğru olsaydı, hepimiz insan müdahalesi olmadan başarılı çalışan karlı uzman danışmanlar geliştirebiliriz. Ama gerçek bu değil.

Bir tüccar olarak başarılı olmak için, ticaret bilginizi grafiklerde gördüklerinizle birleştirecek bir beceri seti geliştirmeniz gerekir. Hangi ticaret koşullarında hangi ticaret bilgisinin size pazarda avantaj sağladığını öğrenmeniz gerekir. Bir kuruluma giderek daha fazla kenar ekleyerek size olası bir yolu gösterdim. Kenarların bu şekilde eklenmesi, daha az ticaret üreten bir filtreleme mekanizmasıdır. Ancak bu işlemler daha yüksek kalitede olacaktır.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.