Keltner Scalping Trading System For MT4

Keltner Scalping Trading System For MT4

Table Of Contents:

  1. Keltner Scalping Trading System For MT4
  2. Ticaret aracını seçme
  3. Keltner Scalping Trading System For MT4 - Uzun ticaret kurulumu
  4. Keltner Scalping Trading System For MT4 - Kısa ticaret kurulumu
  5. Keltner Scalping Trading System For MT4 - Ticaret Yönetimi
  6. Sonuç


Please note: This strategy was publicly published in the trading community and is free to use. We do NOT make an attempt to decide if this strategy is profitable or not, because we know that the major factors regarding trading results are the skills/experience of the trader who executes the strategy. Therefore, we are mainly explaining the components and rules of the strategy. If applicable, we are highlighting advantages, disadvantages and possible improvements of the strategy.


Keltner Scalping Trading System For MT4 , çoğunlukla orta ve acemi kafa derileri için tasarlanmıştır. Ancak bu scalping stratejisinin verimliliği o kadar yüksektir ki, birçok uzman bu stratejiyi ticaret sistemlerini çok daha kolay hale getirmek için kullanıyor. Bu stratejiyi geliştirmek için OHLC Çubuk Grafik veya Mum Çubuğu Grafiği, 89 Dönem SMA, Keltner Kanalları, MACD Histogramı, 445 Dönem EMA ve Stokastik gösterge kullanılır.

FREE Keltner Scalping Trading System

Download the FREE Keltner Scalping Trading System for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


Bazılarınız bu göstergenin uzun listesini görerek kafanız karışabilir, ancak şablondan yararlanabilirsiniz. Keltner Scalping şablonunu kullanarak, grafikte güzelce düzenlenmiş göstergelerin tam listesini göreceksiniz.

Tüccarların çoğu, stokastik ve MACD göstergesi hakkında temel bilgilere sahiptir. Kelner kanalını ilk kez kullanırken kafaları biraz karışır. Keltner kanalı, Bollinger bant göstergesi gibi kullanılabilir. Ancak bu kanal, 5 dakikadan, hatta 1 dakikalık zaman diliminden okuma alabilmeniz için benzersiz bir şekilde tasarlanmıştır.

Kırmızı sinyal hattının 445 EMA olarak hareket ettiği ve mavi sinyal hattının 89 dönemlik SMA'mız olduğu bilinmektedir. Her iki sinyal hattı da mükemmel bir destek ve direnç bölgesi olarak çalışır. Keltner Scalping Trading Sistemini kullanırken, mavi ve kırmızı hareketli ortalama ticaret için tatlı nokta görevi görecektir.


Ticaret aracını seçme


Ticaret sisteminin başarısı, çoğunlukla varlığın seçimi ile ilgilidir. Acemi tüccarlar seçim sürecini asla vurgulamaz ve sonunda en zor durumda olan varlığı seçmezler. Fakat Keltner Scalping Trading Sistemini kullanırken aynı şeyi yaparsanız, herhangi bir kar elde edemezsiniz. Acemilere, bu sistemi kullanmayı, büyük varlıkla ticaret yaparak öğrenmelerini öneriyoruz. Bu konuda beceri kazandıklarında, GBPJPY, EURJPY, CHFJPY ve AUDJPY çiftlerinde ticaret fırsatları arayabilirler. Bununla birlikte, bu egzotikin yayılması genellikle 4 pipi aştığı için özel dikkat gösterilmelidir.

Zaman zaman, ana döviz çiftleri değişen hareketler gösterme eğilimindedir. Piyasada kesin bir eğilim olmadığı için, alım satım yapmamalıyız. Bununla birlikte, bazı uzman tüccarlar genellikle değişen piyasada kafa karıştırıyor ancak 15 dakikalık zaman dilimini seçtiler. Çoğu kopuş mevcut trendi desteklediğinden, alım satımları son hakim trend lehine almaya çalışın. Şimdi Keltner Scalping Trading System göstergesini kullanarak kar etmek için izlememiz gereken önemli adımları görelim.


Keltner Scalping Trading System For MT4 - Uzun ticaret kurulumu


Uzun ticaret kurulumlarını çok basit bir şekilde tartışacağız. Renkli hareketli ortalamanın eğimini analiz edin. 445 ve 89 dönemleri ile hareketli ortalama pozitif bir eğime sahip olmalı ve fiyat 445 MA'nın üzerinde işlem yapmalıdır. Mavi ve kırmızı renkli hareketli ortalamanın mükemmel bir destek seviyesi olarak hareket edeceğini unutmayın. Fiyat hareketli ortalamaya dokundukça, boğalar fiyatı yukarı çekmeli ve güzel bir yükseliş fiyatı eylem sinyalleri oluşturmalıdır.

Stokastik sinyal hattının konumu 40 çizginin altında olmalıdır. Bu, pazarın zaten aşırı satım bölgesinde olduğu anlamına gelir. Yükseliş reddinin Keltner kanalının destek seviyesinde gerçekleşmesi gerektiğini unutmayın. Son olarak MACD okumasını kontrol edin. Son onayı almak için pozitif taraftaki gri çubuklara ihtiyacımız var.Keltner Scalping Trading System göstergesini kullanmak için kritik kontrol listesini analiz ettikten sonra, lot boyutunu, SL'yi ve Tp'yi belirlememiz gerekir. Genel olarak lot büyüklüğü, risk faktörü hesap bakiyenizin% 2'sini geçmeyecek şekilde belirlenmelidir. SL ve TP için, sabit 8 pip SL ve 20 pip TP için gidebilirsiniz. Ancak fiyat hareketi ticaret sinyalleri hakkında güçlü bilgiye sahip olanlar, SL fiyatını belirlemek için mumların düşüklüğünü kullanabilir. Genellikle, bu onlara yüksek etkili haberlerin ticaretini yapma konusunda eşsiz bir fırsat vermelidir.


Keltner Scalping Trading System For MT4 - Kısa ticaret kurulumuUzun ticaret düzeni, basit ilke kullanılarak tartışıldı. Ancak şimdi kısa ticaret sinyallerini biraz daha gelişmiş bir yöntem kullanarak tartışacağız. Daha yüksek zaman diliminde manuel direnç seviyesini çizin ve ardından 5 dakikalık tabloya geçin. Kırmızı veya mavi çizginin çizilen direnç çizgisiyle eşleşeceğini fark etmelisiniz. Fiyattaki reddi arayın. Fiyattaki reddi fark ettiğinizde, kırmızı ve mavi MA'nın eğimine bir bakın. Eğim, varlığın genel eğilimini temsil eden negatif olmalıdır. Reddetme seviyesinin Keltner kanalının üst sınırına uyması gerektiğini, aksi takdirde ticaret sinyallerini atmanız gerektiğini unutmayın.İlk aşağı yönlü ticaret kurulumunu belirledikten sonra, MACD ve stokastikten onay alın. Stokastik sinyal hattı 60 işaretin üzerinde kalmalıdır. Son olarak MACD göstergesine gidin ve negatif taraftaki gri çubukları bekleyin. Negatif taraftaki gri çubuklar, piyasanın güçlü bir düşüş eğiliminde olduğunu ve kısa ticareti alarak kazanma şansınız olduğunu gösterir. SL'yi 8 pip olarak ayarlayın ve TP 20 pip olacaktır. Ancak 5 dakikalık grafikte SR seviyesini analiz etmekte iyiyseniz, 10 pip kar elde ettiğinizde SL'yi başa baş noktasına getirin. Ve yeni TP 30 pip olarak ayarlanmalıdır.


Keltner Scalping Trading System For MT4 - Ticaret Yönetimi


Keltner Scalping Trading Sistemini kullanmak için ticaret yönetimi tekniği, geleneksel scalping sisteminden biraz daha farklıdır. Daha düşük zaman dilimi verileriyle uğraşma konusunda daha az deneyime sahip olanlar, sabit SL ve TP kullanarak ticaret sinyallerini arayabilirler. Hiçbir koşulda her bir ticaretteki risk% 2 eşiğini aşmamalıdır. Keltner Scalping Trading Sistemini kullanarak güven kazandıktan sonra, takip eden durakları kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu, kâr faktörünüzü önemli ölçüde artırabilir ve 1: 3+ risk / ödül oranıyla işlem yapmanıza olanak tanır.

Tüccarlar, piyasanın değişken koşullarında işlem yaparken lot büyüklüklerine özel dikkat göstermelidir. Yüksek etkili haber bültenlerimiz olduğunda piyasanın oynaklığı artar. Haber verilerini analiz etmek için güçlü becerilere sahip değilseniz, alım satımları haber bülteninden önce almaktan kaçınmalısınız. Bununla birlikte, fiyat hareket sinyallerini belirlemede kapsamlı becerilere sahip olanlar, Keltner Scalping Trading Sisteminin temel analizini ve temel adımlarını kullanarak önemli haberleri alıp satabilirler.


Sonuç


Tutarlı kar elde etmek, duygular üzerinde güçlü bir kontrol gerektirir. Bu makalede bahsedilen sıralı adımları takip etmemek sizi çok zorlayacaktır. Bazılarınız Keltner Scalping Trading Sisteminde belirtilen bir veya iki önemli adımı görmezden gelmeye başlayabilir, ancak bunu yaparak ticaret sisteminin verimliliğini önemli ölçüde azaltıyorlar. Çaylak bir tüccar olarak, demo ortamında stratejiyi kullanmaya başlayın. Demo ortamı, bu ticaret stratejisinin INS ve OUT'larını öğrenmek için mükemmel bir ortam sağlayacaktır. Demo hesabında işlem yapma deneyimi kazandıktan sonra, gerçek ticaret hesabına geçin.

Gerçek bir ticaret hesabında alım satım yapmak, demo ortamında ticaret yapmaktan biraz zordur. Herhangi bir ticaretin sonucu hakkında hiçbir fikriniz olmadığı için ağır baskı altında olacaksınız. Ancak bu sizi rahatsız etmemeli çünkü kimse pazarın yönünü belirleyemiyor. Her ticaretin sonuçları bilinmediğinden, kayıpları kabul etmeye zihinsel olarak hazırlıklı olmalısınız. Alım satımları, kaybedilen bir emirle karşı karşıya kalmanız gerekebileceği düşüncesiyle almaya çalışın. Bunu yaparak, Keltner Scalping Trading Sistemini kullanırken her zaman dikkatli olacaksınız.

Sistem açıklamasının tamamını ve dosyaları buradan indirin:

FREE Keltner Scalping Trading System

Download the FREE Keltner Scalping Trading System for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.