4 Rainbow Strategy For MT4

4 Rainbow Strategy For MT4

Table Of Contents:

  1. 4 Rainbow Strategy For MT4
  2. Strategia 4 Rainbow Strategy For MT4 - pozycje długie
  3. Strategia 4 Rainbow Strategy For MT4 - krótkie pozycje
  4. Czy 4 Rainbow Strategy For MT4 opłacalna?


Please note: This strategy was publicly published in the trading community and is free to use. We do NOT make an attempt to decide if this strategy is profitable or not, because we know that the major factors regarding trading results are the skills/experience of the trader who executes the strategy. Therefore, we are mainly explaining the components and rules of the strategy. If applicable, we are highlighting advantages, disadvantages and possible improvements of the strategy.


Strategia 4 Rainbow Strategy For MT4 to system transakcyjny, który stara się korzystać z liczenia fal wraz ze standardowymi wskaźnikami technicznymi. Chociaż wysiłek może być wart oklasków, strategia czterech tęczy całkowicie zawodzi w tej próbie.

FREE 4 Rainbow Strategy

Download the FREE 4 Rainbow Strategy for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

Na końcu otrzymasz system transakcyjny, w którym będziesz musiał zasadniczo zignorować różne używane metody liczenia fal. W pewnym sensie jest to całkowicie sprzeczne z celem stosowania tej strategii handlowej, która jest zbudowana na krótkoterminowych zniesieniach mierzonych liczeniem fal.

W strategii 4 tęczy jest sporo wskaźników. Pierwszy wskaźnik nazywa się wskaźnikiem MA shortlines. To nic innego jak linie średniej ruchomej. Będzie wykorzystywał 34. Średnia krocząca. Jest to wskaźnik niestandardowy, dlatego zawiera wiele dodatkowych ustawień niestandardowych. Kolejny wskaźnik użyty w strategii 5 tęczy to cztery średnie ruchome strzałki deszczu.

Wskaźnik średniej ruchomej z 4 opadów deszczu jest również wskaźnikiem niestandardowym i, jak sugeruje tytuł, wykorzystuje cztery różne średnie ruchome. Zauważysz jednak, że okresy średniej ruchomej stosowane w tym wskaźniku są niekonwencjonalne.

Chociaż na rynku nie ma dowodów na to, że tylko niektóre typy ustawień średniej ruchomej działają najlepiej, raczej interesujące jest zobaczenie wyboru okresów średniej ruchomej używanych w tym systemie handlowym. Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest niebieska linia, która jest najgrubszą z trzech linii średniej ruchomej. Możesz spodziewać się poważnej zmiany trendu, gdy cena przełamie tę niebieską grubą linię.

Wreszcie mamy również wskaźnik pivotów używany w tej strategii handlowej. Jest to standardowy wskaźnik pivotów, który wydawał się być normą w prawie każdym niestandardowym systemie handlowym, jaki widzisz. Punkty obrotu, jakie zna, mogą działać jako poziomy wsparcia i oporu w ciągu dnia w kontekście tej strategii handlowej, wskaźniki poziomu obrotu mogą być używane jako sposób na ustalenie poziomów take profit, a także jako punkty wejścia do transakcji.

W szablonie systemu handlu 4 tęczy jest tylko jedno okno podrzędne. Zastosowany tu wskaźnik nazywa się wskaźnikiem histogramu CCI. Wskaźnik ten wygląda bardzo podobnie do wskaźnika indeksu kanału towarowego, znanego również jako CCI. Jedyna różnica polega na tym, że jest również wykreślany histogram. Trendy cenowe można potwierdzić, gdy wskaźnik histogramu CCI przesuwa się powyżej i poniżej linii zerowej. Wreszcie, najbardziej niejasną częścią systemu handlu 4 tęczy są metody liczenia fal. Idealnie byłoby założyć, że ten system handlowy wykorzystuje skonfigurowany wzorzec handlowy 123. Ale tak nie jest w tym przypadku. Ze względu na wskazany zwyczaj, który jest używany, nie mamy zbyt wielu informacji na temat działania liczenia fal.

Przyjrzyjmy się teraz, jak możesz wykorzystać te wskaźniki do handlu ze strategią handlową 4 tęczy.Strategia 4 Rainbow Strategy For MT4 - pozycje długie
Aby zająć pozycję długą przy użyciu strategii pełnej tęczy, polegamy tylko na price action, średniej ruchomej, histogramie CCI. Nie zwraca się uwagi na różne liczby, które widzisz na wykresie cen. To nie różni się od zwykłego trendu opartego na średniej ruchomej po systemie handlowym.

Poczekaj, aż cena zamknie się przede wszystkim przed średnimi ruchomymi. Wskazuje to, że rynek znajduje się w trendzie wzrostowym. Aby to potwierdzić, spójrz na wskaźnik histogramu CCI. Wskaźnik histogramu CCI powinien przesuwać się od linii poniżej zera do góry.

Kiedy wykreśla histogram powyżej linii zerowej, zobaczysz, że zmienia kolor na niebieski. Poczekaj, aż utworzy się krótkoterminowy huśtawka. Teraz ustaw oczekujące długie zlecenie w pobliżu swing high.

Ustaw stop loss na ostatnie minimum przed zleceniem oczekującym. Teraz oblicz stosunek ryzyka do zysku i odpowiednio ustaw poziom take profit. Jeśli rynki mają silny trend, możesz prześledzić stop loss wzdłuż niebieskiej linii średniej ruchomej. Zapewni to maksymalne zyski, gdy trendy są najsilniejsze na rynkach.Strategia 4 Rainbow Strategy For MT4 - krótkie pozycje
Aby zająć krótką pozycję przy użyciu strategii full rainbow, opieramy się tylko na price action, średniej ruchomej, histogramie CCI. Nie zwraca się uwagi na różne liczby, które widzisz na wykresie cen. To nie różni się od zwykłego trendu opartego na średniej ruchomej po systemie handlowym.

Poczekaj, aż cena zamknie się poniżej wszystkich przed średnimi ruchomymi. Wskazuje to, że rynek przechodzi w trend spadkowy. Aby to potwierdzić, spójrz na wskaźnik histogramu CCI. Wskaźnik histogramu CCI powinien przesuwać się od linii powyżej zera do dołu. Kiedy wykreśla histogram poniżej linii zerowej, zobaczysz, że zmienia kolor na czerwony. Poczekaj, aż utworzy się krótkotrwały huśtawka. Teraz ustaw oczekujące krótkie zlecenie w pobliżu wahań dołka.

Ustaw stop loss na ostatnie maksimum przed zleceniem oczekującym. Teraz oblicz stosunek ryzyka do zysku i odpowiednio ustaw poziom take profit. Jeśli rynki mają silny trend, możesz prześledzić stop loss wzdłuż niebieskiej linii średniej ruchomej. Zapewni to maksymalne zyski, gdy trendy są najsilniejsze na rynkach.Czy 4 Rainbow Strategy For MT4 opłacalna?


Podsumowując, strategia czterech tęcz dla pustej 4 to system handlowy, którego zdecydowanie można przegapić. Nie ma nic interesującego w tej strategii handlowej, a pozostaje nam po prostu zwykły, średnio wyglądający trend podążający za systemem handlowym.

Chociaż koncepcja liczenia fal mogła przynieść interesujący zwrot, faktem jest, że ta metoda liczenia fal ginie w tym systemie handlowym. Dlatego nie ma prawdziwej przewagi, którą można uzyskać. Istnieją lepsze trendy po systemach transakcyjnych, których możesz użyć.

Pobierz pełny opis systemu i pliki tutaj:

FREE 4 Rainbow Strategy

Download the FREE 4 Rainbow Strategy for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.