Keltner Channel Intraday Strategy For MT4

Keltner Channel Intraday Strategy For MT4

Table Of Contents:

  1. Keltner Channel Intraday Strategy For MT4
  2. Keltner Channel Intraday Strategy For MT4 - Długie pozycje
  3. Keltner Channel Intraday Strategy For MT4 - Krótkie pozycje
  4. Czy strategia Keltner Channel Intraday Strategy For MT4 opłacalna?


Please note: This strategy was publicly published in the trading community and is free to use. We do NOT make an attempt to decide if this strategy is profitable or not, because we know that the major factors regarding trading results are the skills/experience of the trader who executes the strategy. Therefore, we are mainly explaining the components and rules of the strategy. If applicable, we are highlighting advantages, disadvantages and possible improvements of the strategy.


Keltner Channel Intraday Strategy For MT4 to system transakcyjny wykorzystujący kanał Keltner. kanał Keltnera jest jednym z najczęściej używanych wskaźników kanału cenowego. Dość często jest używany w połączeniu z innymi wskaźnikami kanałów, takimi jak pasma Bollingera. Wskaźnik kanału Keltnera to strategia handlu w ciągu dnia.

FREE Keltner Channel Intraday Strategy

Download the FREE Keltner Channel Intraday Strategy for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

W tym systemie handlowym używane są tylko trzy wskaźniki. Oczywiście pierwszym wskaźnikiem jest wskaźnik kanału Keltnera. To jest nieco zmodyfikowana wersja zwykłego kanału Keltnera, który widzisz. Przedziały cenowe są tutaj dość wąskie. Dlatego inwestorzy muszą uważnie obserwować trendy cenowe.

Zauważysz również, że istnieją dwa inne wskaźniki typu średniej ruchomej, które są blisko handlu. Te dodatkowe wskaźniki mają tendencję do zaśmiecania wykresów cen. Tak więc, handlowcy muszą mieć oko do dostrzegania długich i krótkich pozycji podczas korzystania ze strategii wskaźnika kanału Keltnera.

Na wykresie cenowym znajduje się również wskaźnik regularnych pivotów. Te wskaźniki obrotowe mogą służyć jako potencjalne poziomy zysku, a także jako wejście do Twoich transakcji. Od przedsiębiorcy zależy, czy chce użyć wskaźnika pivotów. Jeśli nie znajdziesz potrzeby używania tego wskaźnika, możesz go po prostu usunąć. W żaden sposób nie wpływa na strategię handlową.

W pierwszym oknie podrzędnym strategii wskaźnika kanału Keltnera mamy wskaźnik głębokiego słupka. Głęboki wskaźnik słupka jest jednym z najczęściej używanych wskaźników, szczególnie podczas budowania niestandardowych systemów transakcyjnych. Niewiele wiadomo o tym wskaźniku handlowym. Jednak to, co widać i jest oczywiste, to fakt, że w zależności od trendów cenowych, wskaźnik głębokiego słupka może zmieniać kolory.

Przyjrzyjmy się teraz, jak można wykorzystać te wskaźniki do handlu w ramach strategii handlu śróddziennego na kanale Keltnera.Keltner Channel Intraday Strategy For MT4 - Długie pozycje
W przypadku pozycji długich wykorzystujących strategię śróddzienną opartą na kanale Keltnera, musimy poczekać, aż dowód ceny będzie w trendzie wzrostowym. Najlepiej byłoby poczekać, aż cena przekroczy górną granicę kanału Keltnera. Kiedy tak się stanie, powinieneś spojrzeć na wskaźnik głębokiego paska. Ten wskaźnik powinien teraz zmieniać się z czerwonego na niebieski.

Kiedy tak się stanie, zauważysz również, że niebieska gwiazdka jest wskazana poniżej ceny. Możesz zająć długą pozycję po tym, jak ta świeca zamknie się tuż nad maksimum. Ustaw stop loss na ostatnio utworzony swing low. W przypadku poziomów take profit możesz skorzystać z poziomów obrotu w ciągu dnia lub obliczyć stały stosunek ryzyka do zysku i odpowiednio ustawić poziom take profit.

Korzystając z drugiej metody ustalania poziomów take profit, ważne jest, aby monitorować swoje transakcje. Oznacza to, że powinieneś przesunąć stop loss, aby przełamać nawet, gdy cena zmieni się co najmniej o 50% na twoją korzyść. Alternatywnie, zwróć uwagę na wskaźnik głębokiego paska. Jeśli ten wskaźnik zmieni kolor, zalecamy rozpoczęcie redukcji pozycji.Keltner Channel Intraday Strategy For MT4 - Krótkie pozycje
W przypadku krótkich pozycji wykorzystujących strategię śróddzienną kanału Keltnera, musimy poczekać, aż cena będzie wykazywać trend spadkowy. Najlepiej poczekać, aż cena przekroczy dolną granicę kanału Keltnera. Kiedy tak się stanie, powinieneś spojrzeć na wskaźnik głębokiego paska. Ten wskaźnik powinien teraz zmieniać się z niebieskiego na czerwony.

Kiedy tak się stanie, zauważysz również, że żółta gwiazdka znajduje się nad ceną. Możesz zająć krótką pozycję po tym, jak ta świeca zamknie się tuż poniżej minimum. Ustaw swój stop loss na ostatnio utworzony swing high. W przypadku poziomów take profit możesz skorzystać z poziomów obrotu w ciągu dnia lub obliczyć stały stosunek ryzyka do zysku i odpowiednio ustawić poziom take profit.

Korzystając z drugiej metody ustalania poziomów take profit, ważne jest, aby monitorować swoje transakcje. Oznacza to, że powinieneś przesunąć stop loss, aby przełamać nawet, gdy cena zmieni się co najmniej o 50% na twoją korzyść. Alternatywnie, zwróć uwagę na wskaźnik głębokiego paska. Jeśli ten wskaźnik zmieni kolor, zalecamy rozpoczęcie redukcji pozycji.Czy strategia Keltner Channel Intraday Strategy For MT4 opłacalna?


Podsumowując, strategia intraday kanału Keltnera jest dość przyzwoitym systemem handlowym. Początkujący mogą również eksperymentować w handlu z tą strategią. Powinniśmy jednak ostrzec, że początkujący powinni najpierw użyć tej strategii handlowej na rachunku demonstracyjnym, aby zrozumieć różne sygnały. Wykresy mogą być nieco zaśmiecone ze względu na wybór wskaźników i używanych systemów ostrzegawczych. Nie powinno to jednak stanowić większego problemu.

Szablon handlu, który jest dostarczany ze strategią intraday kanału Keltnera, jest stosunkowo lekki. Dlatego możesz użyć tego szablonu handlowego do monitorowania wielu instrumentów w tym samym czasie. Jednak biorąc pod uwagę, że strategia śróddzienna kanału Keltnera jest systemem krótkoterminowym, nie należy używać zbyt wielu instrumentów do handlu w tym samym czasie. Może to prowadzić do błędów, których można łatwo uniknąć i może doprowadzić do utraty kapitału handlowego.

Chociaż nazwa sugeruje, że strategia intraday kanału Keltnera jest używana do wykresów krótkoterminowych, można również zastosować ten system handlu w wyższych ramach czasowych wykresów. Idealnie, jednogodzinne ramy czasowe wykresu idealnie pasują do zestawu wskaźników używanych w tej strategii handlowej. jedyną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że okres utrzymywania transakcji może być znacznie dłuższy.

Ogólnie rzecz biorąc, strategia śróddzienna kanału Keltnera jest dość przyzwoitym systemem handlowym, ale nie spodziewaj się, że przyniesie ogromne zyski z tej strategii handlowej. Jeśli masz lepszą strategię handlową, z pewnością możesz uniknąć korzystania z tej.

Pobierz pełny opis systemu i pliki tutaj:

FREE Keltner Channel Intraday Strategy

Download the FREE Keltner Channel Intraday Strategy for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.