4 Rainbow Strategy For MT4

4 Rainbow Strategy For MT4

Table Of Contents:

  1. 4 Rainbow Strategy For MT4
  2. 4 Rainbow Strategy For MT4 - Uzun pozisyonlar
  3. 4 Rainbow Strategy For MT4 - Kısa pozisyonlar
  4. 4 Rainbow Strategy For MT4 için 4 Rainbow Strategy For MT4 karlı mı?


Please note: This strategy was publicly published in the trading community and is free to use. We do NOT make an attempt to decide if this strategy is profitable or not, because we know that the major factors regarding trading results are the skills/experience of the trader who executes the strategy. Therefore, we are mainly explaining the components and rules of the strategy. If applicable, we are highlighting advantages, disadvantages and possible improvements of the strategy.


4 Rainbow Strategy For MT4 için 4 Rainbow Strategy For MT4 , standart teknik göstergelerin kullanımının yanı sıra dalga sayımından yararlanmaya çalışan bir ticaret sistemidir. Çaba bir alkışa değer olsa da, dört gökkuşağı stratejisi bu girişimde tamamen başarısız oluyor.

FREE 4 Rainbow Strategy

Download the FREE 4 Rainbow Strategy for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

Sonunda elde ettiğiniz şey, temelde kullanılan farklı dalga sayma yöntemlerini görmezden gelmeniz gereken bir ticaret sistemidir. Bazı açılardan bu, dalga sayımı ile ölçülen kısa vadeli geri çekilmelere dayanan bu ticaret stratejisini kullanma amacını tamamen ortadan kaldırır.

4 gökkuşağı stratejisinde kullanılan epeyce gösterge var. İlk göstergeye MA kısa hat göstergesi denir. Bu hareketli ortalama çizgilerden başka bir şey değil. 34. Hareketli ortalamayı kullanacak. Özel bir göstergedir ve bu nedenle birçok ek özel ayar ile birlikte gelir. 5 gökkuşağı stratejisinde kullanılan bir sonraki gösterge, dört yağmurlu hareketli ortalama ok olarak adlandırılır.

4 yağmurlu hareketli ortalama göstergesi de özel bir göstergedir ve başlığın da önerdiği gibi dört farklı hareketli ortalamadan yararlanır. Ancak, bu göstergede kullanılan hareketli ortalama sürelerin alışılmadık olduğunu fark edeceksiniz.

Piyasada, yalnızca belirli hareketli ortalama ayar türlerinin en iyi şekilde çalıştığına dair hiçbir kanıt bulunmamakla birlikte, bu ticaret sistemi kurulumunda kullanılan hareketli ortalama sürelerin seçimini görmek oldukça ilginçtir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey, üç hareketli ortalama çizginin en kalın olan mavi çizgidir. Fiyat bu mavi kalın çizgiyi kırdığında trendde büyük bir değişiklik bekleyebilirsiniz.

Son olarak, bu ticaret stratejisinde kullanılan pivot göstergesine de sahibiz. Bu, gördüğünüz hemen hemen her özel ticaret sisteminde bir norm haline gelmiş gibi görünen standart pivot göstergesidir. Pivot noktaları, bu ticaret stratejisi bağlamında gün içi destek ve direnç seviyeleri olarak hareket edebilir, pivot seviyesi göstergeleri, alım satımlarınıza giriş noktalarının yanı sıra kar alma seviyenizi belirlemenin bir yolu olarak kullanılabilir.

4 gökkuşağı ticaret sistemi şablonunda yalnızca bir alt pencere vardır. Burada kullanılan göstergeye CCI histogram göstergesi denir. Bu gösterge, CCI olarak da bilinen emtia kanalı endeksi göstergesine çok benziyor. Buradaki tek fark, çizilen bir histogramın olmasıdır. CCI histogram göstergesi sıfır çizgisinin üstünde ve altında hareket ettiğinde fiyat eğilimleri doğrulanabilir. Son olarak, 4 gökkuşağı ticaret sistemi ile ilgili en belirsiz kısım dalga sayma yöntemleridir. İdeal olarak, bu ticaret sisteminin 123 ticaret modeli kurulumunu kullandığı varsayılabilir. Ama burada durum böyle değil. Kullanılan belirtilen gelenek nedeniyle, bu dalga sayımlarının nasıl çalıştığına dair çok fazla bilgiye sahip değiliz.

Şimdi bu göstergeleri 4 gökkuşağı ticaret stratejisiyle ticaret yapmak için nasıl kullanabileceğinizi inceleyelim.4 Rainbow Strategy For MT4 - Uzun pozisyonlar
Tam gökkuşağı stratejisini kullanarak uzun bir pozisyon almak için sadece fiyat hareketine, hareketli ortalamaya ve CCI histogramına güveniyoruz. Fiyat tablosunda gördüğünüz farklı sayılara odaklanılmaz. Bu, ticaret sistemini takip eden normal hareketli ortalamaya dayalı bir trendden farklı değildir.

Ortalamaları değiştirmeden önce fiyatın her şeyden önce kapanmasını bekleyin. Bu, piyasanın yükseliş trendine girdiğini gösterir. Bunu doğrulamak için CCI histogram göstergesine bakın. CCI histogram göstergesi sıfır çizgisinin altından yukarıya doğru hareket ediyor olmalıdır.

Histogramı sıfır çizgisinin üzerine çizdiğinde, renginin maviye döndüğünü göreceksiniz. Kısa vadeli bir yükselişin oluşmasını bekleyin. Şimdi yüksek salıncak yakınında bekleyen bir uzun sipariş ayarlayın.

Durdurma kaybınızı bekleyen siparişten önceki en düşük seviyeye ayarlayın. Şimdi riskinizi ödüllendirme oranını hesaplayın ve buna göre kar alma seviyenizi ayarlayın. Piyasalar güçlü bir trend içindeyse, kayıp durdurma oranınızı mavi hareketli ortalama çizgisinde takip edebilirsiniz. Bu, piyasalarda trendler en güçlü olduğunda maksimum kar elde etmenizi sağlayacaktır.4 Rainbow Strategy For MT4 - Kısa pozisyonlar
Tam gökkuşağı stratejisini kullanarak kısa bir pozisyon almak için sadece fiyat hareketine, hareketli ortalamaya, CCI histogramına güveniyoruz. Fiyat tablosunda gördüğünüz farklı sayılara odaklanılmaz. Bu, ticaret sistemini takip eden normal hareketli ortalamaya dayalı bir trendden farklı değildir.

Ortalamaları değiştirmeden önce fiyatın tümünün altında kapanmasını bekleyin. Bu, piyasanın düşüş eğilimine girdiğini gösterir. Bunu doğrulamak için CCI histogram göstergesine bakın. CCI histogram göstergesi sıfır çizgisinin üstünden aşağıya doğru hareket ediyor olmalıdır. Histogramı sıfır çizgisinin altına çizdiğinde, renginin kırmızıya döndüğünü göreceksiniz. Kısa vadeli bir düşüşün oluşmasını bekleyin. Şimdi düşük salınımın yakınında bekleyen bir kısa sipariş ayarlayın.

Durdurma kaybınızı bekleyen emirden önceki en yüksek seviyeye ayarlayın. Şimdi riskinizi ödüllendirme oranını hesaplayın ve buna göre kar alma seviyenizi ayarlayın. Piyasalar güçlü bir trend içindeyse, kayıp durdurma oranınızı mavi hareketli ortalama çizgisinde takip edebilirsiniz. Bu, piyasalarda trendler en güçlü olduğunda maksimum kar elde etmenizi sağlayacaktır.4 Rainbow Strategy For MT4 için 4 Rainbow Strategy For MT4 karlı mı?


Sonuç olarak, boş 4 için dört gökkuşağı stratejisi, kesinlikle kaçırabileceğiniz bir ticaret sistemidir. Bu ticaret stratejisiyle ilgili ilginç bir şey yok ve geriye kalan şey, ticaret sistemini takip eden normal bir ortalama görünümlü trend.

Dalgaları sayma kavramı ilginç bir bükülme getirmiş olsa da, gerçek şu ki, bu dalga sayma yöntemi bu ticaret sisteminde kayboluyor. Bu nedenle, elde edebileceğiniz gerçek bir avantaj yoktur. Kullanabileceğiniz ticaret sistemlerini takiben daha iyi çalışma eğilimi var.

Sistem açıklamasının tamamını ve dosyaları buradan indirin:

FREE 4 Rainbow Strategy

Download the FREE 4 Rainbow Strategy for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.