50 pips daily scalping Strategy For MT4

50 pips daily scalping Strategy For MT4

Table Of Contents:

  1. 50 pips daily scalping Strategy For MT4
  2. 50 pips daily scalping Strategy For MT4 - Uzun pozisyonlar
  3. 50 pips daily scalping Strategy For MT4 - Kısa pozisyonlar
  4. 50 pips daily scalping Strategy For MT4 için 50 pips daily scalping Strategy For MT4 karlı mı?


Please note: This strategy was publicly published in the trading community and is free to use. We do NOT make an attempt to decide if this strategy is profitable or not, because we know that the major factors regarding trading results are the skills/experience of the trader who executes the strategy. Therefore, we are mainly explaining the components and rules of the strategy. If applicable, we are highlighting advantages, disadvantages and possible improvements of the strategy.


50 pips daily scalping Strategy For MT4 , ticaret sistemini izleyen kısa vadeli bir trenddir. Grafiklerden de görebileceğiniz gibi, bu ticaret sistemi sadece hareketli ortalamaları ve başka hiçbir şeyi kullanarak çok basit görünüyor. Bir yandan bu, ticaret sistemini çok basit gösterebilirken, diğer yandan sağlam bir ticaret sistemi değildir. Bu nedenle, yatırımcıların bu ticaret stratejisini kullanmaya devam etmek istiyorlarsa bunu akılda tutmaları gerekir.

50 pip scalping stratejisiyle alım satımın başarısı, temelde yatırımcıların piyasalardaki deneyim seviyesine bağlıdır. Sonuç olarak, bazı tüccarların bazı karlar elde ederken diğerlerinin elde edemeyeceğini fark edebilirsiniz.

50 pip ölçeklendirme stratejisi, öncelikle hareketli ortalamalar tarafından yönlendirilir. İlk olarak, fiyatın en yüksek ve fiyatın düşük olduğu beş dönemlik yumuşak hareketli ortalama olan sarı çizgiler var. Bu iki hareketli ortalama, fiyat kanalını veya fiyat bandını oluşturur. Bu iki hareketli ortalama, pazardaki kısa vadeli eğilimleri işaret etme amacına hizmet edebilir.

Bir sonraki ana hareketli ortalama, temelde özel bir göstergeden gelir. Bu, belirtilen KAZi trendi olarak bilinir. 130 periyotlu hareketli ortalamayı kullanır. Bu hareketli ortalama çizgisi bir trend filtresi gibi davranır. Bununla birlikte, aynı zamanda, bu ana hareketli ortalama çizgisi, potansiyel bir kar alma seviyesi olarak da hareket edebilir.


FREE 50 pips daily scalping Strategy

Download the FREE 50 pips daily scalping Strategy for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!50 pip scalping stratejisinde kullanılan göstergelerin geri kalanı temelde gün içi pivot seviyeleridir. Bunlar, fiyat tablosunda gördüğünüz yatay çizgilerdir. Potansiyel kar alma seviyeleri için de kullanılabilirler. Bununla birlikte, yatay pivot seviyelerinde beş periyot hareketli ortalama arasında bir izdiham olduğunda, bunun güçlü bir direnç veya bir destek alanı oluşturabileceğini fark edeceğinizi unutmayın. Bu tür kalıpların gerçekleştiğini gördüğünüzde ters yönde bir ticarete girmenizi önermiyoruz.

Şimdiye kadar 50 pip scalping stratejisinin alt pencerede herhangi bir göstergeden yoksun olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Bildiğiniz gibi, hareketli ortalamaları kullanan herhangi bir ticaret sistemi, piyasadaki aşırı alım ve aşırı satım koşullarını işaret edebilecek bir zamanlama göstergesine veya bir osilatöre sahip olmalıdır. Bu tür ticaret stratejileri, piyasalar yatay bir aralıktayken çok iyi çalışmadığından, hareketli ortalamalarla ticaret yaparken başarı için kritik öneme sahiptir. Bu nedenle, 50 pip scalping stratejisiyle işlem yaparken önemli bir risk vardır.

Şimdi MT4 için 50 pip scalping stratejisini kullanarak uzun ve kısa pozisyonları nasıl takas edebileceğinize bir göz atalım.50 pips daily scalping Strategy For MT4 - Uzun pozisyonlar
Fiyatların yükseldiğini fark ettiğinizde, piyasada 50 pip scalping stratejisini kullanan uzun pozisyonlar alınabilir. Uzun bir pozisyon alabilmek için, önce fiyat hareketinin trendin yukarı yönde olduğunu belirtmesini beklemelisiniz. Bu, fiyat tablosunda yukarı doğru bir ok gördüğünüzde gerçekleşir. Fiyat kanalının eğimi de daha yüksek olmalıdır.

Şimdi fiyat hareketinin fiyat kanalı göstergesinin üzerinde kapanmasını bekleyin ve ardından piyasada uzun bir pozisyon alın. İlk kar alma seviyenizi kalın mavi hareketli ortalama çizgisiyle temsil edilen ana hareketli ortalama çizgisine ayarlayın. İkinci kar seviyeniz için, gün içi pivot seviyelerinden birini kullanabilirsiniz.

Uzun pozisyon alırken zarar durdurma oranınızı daha düşük fiyat kanalına ayarlayabilirsiniz. İlk hedefe ulaşıldığında, ticaretten herhangi bir riski ortadan kaldırmak için zarar durdurma oranınızı kırmanız gerekir.50 pips daily scalping Strategy For MT4 - Kısa pozisyonlar
Fiyatların düştüğünü fark ettiğinizde piyasada 50 pip scalping stratejisini kullanan kısa pozisyonlar alınabilir. Kısa bir pozisyon alabilmek için, önce fiyat hareketinin trendin aşağı yönde olduğuna işaret etmesini beklemelisiniz. Bu, fiyat tablosunda aşağıyı gösteren bir ok gördüğünüzde gerçekleşir. Fiyat kanalının eğimi de daha düşük olmalıdır.

Şimdi fiyat hareketinin fiyat kanalı göstergesinin altında kapanmasını bekleyin ve ardından piyasada kısa pozisyon alın. İlk kar alma seviyenizi kalın mavi hareketli ortalama çizgisiyle temsil edilen ana hareketli ortalama çizgisine ayarlayın. İkinci kar seviyeniz için, gün içi pivot seviyelerinden birini kullanabilirsiniz.

Kısa pozisyon alırken zarar durdurma işleminizi üst fiyat kanalına ayarlayabilirsiniz. İlk hedefe ulaşıldığında, ticaretten herhangi bir riski ortadan kaldırmak için zarar durdurma oranınızı kırmanız gerekir.50 pips daily scalping Strategy For MT4 için 50 pips daily scalping Strategy For MT4 karlı mı?


50 pip scalping stratejisinin oluşturulması oldukça basittir. Bu ticaret stratejisi temelde farklı hareketli ortalamalardan yararlanır. Gördüğünüz gibi, bu ticaret sisteminin kurulumunda bazı açık dezavantajlar var. Hepsinden önemlisi, 50 pip scalping stratejisinin yalnızca trend olan pazarlarda en iyi şekilde çalıştığı gerçeğidir. Bu nedenle, piyasaların yatay bir aralıkta hareket ettiğini gördüğünüzde, çok sayıda yanlış sinyal olacaktır.

Sonuç olarak, tüccarların yatay piyasalardan kaçınmanın bir yolunu bulması gerekiyor. Ne yazık ki, piyasalarda hayat ticareti yaptığınızda, piyasanın trend olmaya devam edip etmeyeceğini veya yatay bir aralığa geçip geçmeyeceğini söylemenin bir yolu yoktur. Bu, yatırımcıların 50 pep scalping stratejisiyle işlem yaparken almaları gereken bir risktir.

İşlemlerinizi zamanlamanıza izin verecek bir osilatörün olmaması, bunu biraz zorlaştırır. Bu nedenle, deneyimli tüccarlar işlemlerini zamanlamak için özellikle alt pencerede özel göstergeler eklemeye bakabilirler. 50 pip scalping stratejisi mantığında basit olsa da, bahsedilen nedenlerden dolayı bunu yeni başlayanlara tavsiye edemeyiz.

50 pip ölçeklendirme stratejisiyle birlikte gelen alım satım şablonu nispeten hafiftir ve bu nedenle aynı anda birden fazla enstrümanı ve grafiği izlemek için kullanılabilir. Bunun kısa vadeli bir ölçeklendirme stratejisi olduğunu ve bu nedenle yalnızca gün içi grafik zaman dilimlerinde geçerli olduğunu unutmayın.

Sistem açıklamasının tamamını ve dosyaları buradan indirin:

FREE 50 pips daily scalping Strategy

Download the FREE 50 pips daily scalping Strategy for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.