ITM X-Gen Daily Scalper Indicator Strategy For MT4

ITM  X-Gen Daily Scalper Indicator Strategy For MT4

Table Of Contents:

  1. ITM X-Gen Daily Scalper Indicator Strategy For MT4


Please note: This strategy was publicly published in the trading community and is free to use. We do NOT make an attempt to decide if this strategy is profitable or not, because we know that the major factors regarding trading results are the skills/experience of the trader who executes the strategy. Therefore, we are mainly explaining the components and rules of the strategy. If applicable, we are highlighting advantages, disadvantages and possible improvements of the strategy.


ITM X-Gen Daily Scalper Indicator Strategy For MT4 için ITM X-Gen Daily Scalper Indicator Strategy For MT4 çok kısa vadeli bir ticaret sistemidir. Bu ticaret stratejisi yalnızca 1 dakikalık grafik zaman diliminde çalışır. Bu nedenle, orta vadeli bir tüccar veya bir swing tüccar iseniz, MT4 için ITM X-Gen günlük scalper gösterge stratejisi sizin için uygun değildir.

FREE ITM X-Gen Daily Scalper Indicator Strategy

Download the FREE ITM X-Gen Daily Scalper Indicator Strategy for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


MT4 için ITM X-Gen günlük scalper gösterge stratejisinde kullanılan tek bir gösterge var. Bu, ITM X-Gen göstergesi olarak adlandırılan özel göstergedir. Bu göstergenin ayarları çok azdır ve talimatlara göre herhangi bir ayarı değiştirmenize gerek yoktur.
Gösterge, 1 dakikalık grafik zaman çerçevesi dışında herhangi bir zaman diliminde çalışmaz.

Göstergeyi yükledikten ve bir dakikalık grafik zaman dilimine geçtiğinizde, göstergeyi çalışırken göreceksiniz. Grafiğin sol tarafında biraz bilgi var.

Bunun ilk bölümü, göstergenin yüklendiği enstrümanın ayrıntılarını gösterir. Ardından, gösterge için BID ve ASK fiyatlarını da göreceksiniz. Bundan sonra işlem bakiyesi, hisse senedi, serbest marj vb. Gibi ayrıntılar gelir.

ITM X-Gen ölçeklendirme göstergesi tarafından sağlanan bilgiler, ekranınızın altındaki ticaret terminali bölümünü küçültebileceğiniz için oldukça kullanışlıdır. Bu, göstergeli grafikleri daha net görüntülemenizi sağlar.

Bilgilerin ardından, bir sonraki bölüm ticaret sinyalleridir. ITM X-Gen göstergesi, uzun mu yoksa kısa mı olmanız gerektiğini gösterir. Göstergeden çıkan işlem sinyallerini kolayca takip edebilirsiniz.

ITM X-Gen göstergesi, bir tür fiyat bandı veya bir fiyat kanalı göstergesi kullanır. Kanal göstergeleri, bildiğiniz gibi fiyatların en yüksek ve en düşük seviyelerinin üstünde ve altında arsa. ITM X-Gen göstergesi durumunda, orta bandı da görürsünüz.

Fiyat eğilimlerine bağlı olarak, ITM X-Gen fiyat kanalı yukarı veya aşağı eğilme eğilimindedir ve piyasalar düz olduğunda, aynı zamanda yatay olarak işlem görür. Bu, bu ticaret sistemine herhangi bir ek gösterge ekleme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Alış ve satış sinyalleri, fiyat tablosunda gördüğünüz bilgilere göre alınır. Alternatif olarak, fiyat tablosunda çizilen yukarı ve aşağı okları da tanımlayabilirsiniz. Gösterge, piyasada uzun veya kısa bir pozisyon alabilmeniz için önce birkaç yukarı veya birkaç aşağı okun çizilmesini beklemenizi söyler.

Şimdi MT4 için ITM X-Gen günlük scalper gösterge stratejisini kullanarak nasıl ticaret yapabileceğinize bir göz atalım.


ITM X-Gen Daily Scalper Indicator Strategy For MT4 - Uzun pozisyonlar


Uzun pozisyonlar için, göstergeyi MT4 için ITM X-Gen günlük scalper gösterge stratejisine yükleyin ve sinyalin görünmesini bekleyin. Ekranınızda ticaret yönünün UZUN olarak gösterilmesi gerektiğini görmelisiniz. Bu gerçekleştiğinde, fiyatın fiyat kanalının alt ucuna dokunmasını bekleyin.

Fiyatın yükseldiğini teyit etmek için fiyat kanalının eğimi de yukarı doğru eğilmelidir.

Şimdi çizilen birkaç yukarı ok göreceksiniz. En az iki veya üç yukarı ok beklemenizi ve fiyat alt fiyat çizgisinin üzerinde kapandıktan sonra piyasada uzun pozisyon almanızı öneririz. En son düşük salınımı belirleyin ve durdurma kaybınızı bu seviyeye yerleştirin.

Fiyat kanalının üst ucunu kullanarak buradan kar alma seviyenizi belirleyebilirsiniz. Kar alma seviyesini düzenli aralıklarla manuel olarak ayarlamanız gerekeceğini unutmayın.


ITM X-Gen Daily Scalper Indicator Strategy For MT4 - Kısa pozisyonlar


Kısa pozisyonlar için, göstergeyi MT4 için ITM X-Gen günlük scalper gösterge stratejisine yükleyin ve sinyalin görünmesini bekleyin. Ekranınızda ticaret yönünün KISA olarak gösterilmesi gerektiğini görmelisiniz. Bu gerçekleştiğinde, fiyatın fiyat kanalının üst ucuna dokunmasını bekleyin.

Fiyatın düşmekte olduğunu teyit etmek için fiyat kanalının eğimi de aşağı yönlü olmalıdır.

Şimdi çizilen birkaç aşağı ok göreceksiniz. En az iki veya üç aşağı ok beklemenizi ve fiyat üst fiyat çizgisinin altına kapandıktan sonra piyasada kısa pozisyon almanızı öneririz. Yakın zamandaki yüksek dalgalanmayı belirleyin ve durdurma kaybınızı bu seviyeye yerleştirin.

Fiyat kanalının alt ucunu kullanarak kar alma seviyenizi buradan ayarlayabilirsiniz. Kar alma seviyesini düzenli aralıklarla manuel olarak ayarlamanız gerekeceğini unutmayın.


ITM X-Gen Daily Scalper Indicator Strategy For MT4 için ITM X-Gen Daily Scalper Indicator Strategy For MT4 herhangi bir ITM X-Gen Daily Scalper Indicator Strategy For MT4 mu?
Sonuç olarak, MT4 için ITM X-Gen günlük scalper gösterge stratejisi oldukça benzersiz bir ticaret sistemidir. Kısa vadeli grafikler için oluşturulmuştur, bu nedenle bu ticaret sistemi tüm tüccarlar için uygun olmayabilir. Bununla birlikte, günde birkaç saat ayırabilirseniz, bu ticaret şablonunu yükleyebilir ve kısa bir süre için işlem yapabilirsiniz.

Günlük tüccarlar, MT4 için ITM X-Gen günlük scalper gösterge stratejisinin oldukça hızlı tempolu bir ticaret sistemi olduğunu görecekler. Birkaç sinyali kaçırmanız için büyük bir şans var. ama sabırsızlanıp ticarete geç atlamayın. MT4 için ITM X-Gen günlük scalper gösterge stratejisiyle işlem yaparken elde edebileceğiniz çok sayıda fırsat var.

Bu ticaret sisteminin şablonuyla birden fazla enstrüman yüklemenizi önermiyoruz. Bunun nedeni, çok fazla enstrüman kullanmak ve sinyalleri takip etmek çok kafa karıştırıcı olabilir ve işlemlerinizi kolayca yönetememenize neden olabilir.

MT4 için ITM X-Gen günlük scalper gösterge stratejisiyle birlikte gelen ticaret şablonu çok hafiftir, ancak daha önce de bahsettiğimiz gibi, bu ticaret tarzını tam olarak anlayana kadar yalnızca bir enstrümanı izlemek için şablonu kullanmak en iyisidir. .

MT4 için ITM X-Gen günlük scalper göstergesi stratejisinin her zaman sonuçları garanti etmediğini unutmamalıyız. Bu nedenle, tüccarlar, MT4 için ITM X-Gen günlük scalper gösterge stratejisinin kutsal kaseli forex ticaret sistemi olmadığını unutmamalıdır.

Sistem açıklamasının tamamını ve dosyaları buradan indirin:

FREE ITM X-Gen Daily Scalper Indicator Strategy

Download the FREE ITM X-Gen Daily Scalper Indicator Strategy for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.