Keltner Channel Intraday Strategy For MT4

Keltner Channel Intraday Strategy For MT4

Table Of Contents:

  1. Keltner Channel Intraday Strategy For MT4
  2. Keltner Channel Intraday Strategy For MT4 - Uzun pozisyonlar
  3. Keltner Channel Intraday Strategy For MT4 - Kısa pozisyonlar
  4. Keltner Channel Intraday Strategy For MT4 karlı mı?


Please note: This strategy was publicly published in the trading community and is free to use. We do NOT make an attempt to decide if this strategy is profitable or not, because we know that the major factors regarding trading results are the skills/experience of the trader who executes the strategy. Therefore, we are mainly explaining the components and rules of the strategy. If applicable, we are highlighting advantages, disadvantages and possible improvements of the strategy.


Keltner Channel Intraday Strategy For MT4 , Keltner kanalını kullanan ticaret sistemidir. Keltner kanalı, en çok kullanılan fiyat kanalı göstergelerinden biridir. Bollinger bantları gibi diğer kanal göstergeleri ile birlikte sıklıkla kullanılır. Keltner kanal göstergesi, bir gün içi ticaret stratejisidir.

FREE Keltner Channel Intraday Strategy

Download the FREE Keltner Channel Intraday Strategy for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

Bu ticaret sisteminde kullanılan sadece üç gösterge vardır. Açıkçası, ilk gösterge Keltner kanal göstergesidir. Bu, gördüğünüz normal Keltner kanalının biraz değiştirilmiş bir versiyonudur. Buradaki fiyat aralıkları oldukça dar. Bu nedenle, tüccarların fiyat trendlerini yakından takip etmesi gerekiyor.

Yakın ticaret yapan iki hareketli ortalama tipi gösterge daha olduğunu da fark edeceksiniz. Bu ek göstergeler bir şekilde fiyat çizelgelerini karıştırmaya meyillidir. Bu nedenle, yatırımcıların Keltner kanal göstergesi stratejisini kullanırken uzun ve kısa pozisyonları tespit etmek için bir göz geliştirmeleri gerekir.

Fiyat grafiği, düzenli pivotlar göstergesi de var. Bu pivot göstergeler, alım satımlarınız için giriş yapmanın yanı sıra potansiyel kar alma seviyeleri olarak hareket etme amacına hizmet edebilir. Pivot göstergesini kullanmak isteyip istemedikleri yatırımcıya bağlıdır. Bu göstergeyi kullanma ihtiyacını bulamazsanız, basitçe kaldırabilirsiniz. Ticaret stratejisini hiçbir şekilde etkilemez.

Keltner kanal göstergesi stratejisinin ilk alt penceresinde, derin çubuk göstergesine sahibiz. Derin çubuk göstergesi, özellikle özel ticaret sistemleri oluştururken en sık kullanılan göstergelerden biridir. Bu ticaret göstergesi hakkında pek bir şey bilinmiyor. Bununla birlikte, görebileceğiniz ve açık olan şey, fiyat trendlerine bağlı olarak, derin çubuk göstergesinin renkleri değiştirebileceği gerçeğidir.

Şimdi bu göstergeleri Keltner kanalı gün içi ticaret stratejisiyle ticaret yapmak için nasıl kullanabileceğinizi inceleyelim.Keltner Channel Intraday Strategy For MT4 - Uzun pozisyonlar
Keltner kanalı gün içi stratejisini kullanan uzun pozisyonlar için, fiyatın bir yükseliş trendinde olması için kanıt beklememiz gerekir. İdeal olarak, fiyatın Keltner kanalının üst sınırını aşmasını beklemelisiniz. Bu olduğunda, derin çubuk göstergesine bakmalısınız. Bu gösterge şimdi kırmızıdan maviye değişiyor olmalıdır.

Bu olduğunda, mavi bir yıldızın fiyatın altında olduğunu da fark edeceksiniz. Bu şamdan tepenin hemen üzerinde kapandıktan sonra uzun bir pozisyon alabilirsiniz. Stop loss'ınızı oluşan en son düşük salınıma ayarlayın. Kar alma seviyeleriniz için, gün içi pivot seviyelerini kullanabilir veya ödül oranına sabit bir risk hesaplayabilir ve buna göre kar alma seviyenizi ayarlayabilirsiniz.

Kar alma seviyenizi belirlemenin ikinci yöntemini kullanırken, işlemlerinizi izlemeniz önemlidir. Bu, fiyat sizin lehinize en az% 50 hareket ettiğinde bile zarar durdurma durumunuzu kırmanız gerektiği anlamına gelir. Alternatif olarak, derin çubuk göstergesine bir göz atın. Bu gösterge renk değiştirirse, konumlarınızı düşürmeye başlamanızı öneririz.Keltner Channel Intraday Strategy For MT4 - Kısa pozisyonlar
Keltner kanal gün içi stratejisini kullanan kısa pozisyonlar için fiyatın düşüş eğiliminde olmasını beklememiz gerekir. İdeal olarak, fiyatın Keltner kanalının alt sınırını aşmasını beklemelisiniz. Bu olduğunda, derin çubuk göstergesine bakmalısınız. Bu gösterge şimdi maviden kırmızıya değişiyor olmalıdır.

Bu olduğunda, fiyatın üzerinde sarı bir yıldızın işaretlendiğini de fark edeceksiniz. Bu mum çubuğu dip seviyenin hemen altında kapandıktan sonra kısa bir pozisyon alabilirsiniz. Stop loss'ınızı, oluşan en son yükselişe ayarlayın. Kar alma seviyeleriniz için, gün içi pivot seviyelerini kullanabilir veya ödül oranına sabit bir risk hesaplayabilir ve buna göre kar alma seviyenizi ayarlayabilirsiniz.

Kar alma seviyenizi belirlemenin ikinci yöntemini kullanırken, işlemlerinizi izlemeniz önemlidir. Bu, fiyat sizin lehinize en az% 50 hareket ettiğinde bile zarar durdurma durumunuzu kırmanız gerektiği anlamına gelir. Alternatif olarak, derin çubuk göstergesine bir göz atın. Bu gösterge renk değiştirirse, konumlarınızı düşürmeye başlamanızı öneririz.Keltner Channel Intraday Strategy For MT4 karlı mı?


Sonuç olarak, Keltner kanal gün içi stratejisi oldukça iyi bir ticaret sistemidir. Yeni başlayanlar da bu strateji ile ticaret yapmayı deneyebilirler. Ancak, yeni başlayanların, çeşitli sinyalleri anlamak için bu ticaret stratejisini önce bir demo ticaret hesabında kullanmaları gerektiği konusunda uyarmalıyız. Gösterge seçimi ve kullanılan uyarı sistemleri nedeniyle grafikler biraz dağınık olabilir. Ancak, bu bir sorun olmamalı.

Keltner kanalı gün içi stratejisiyle birlikte gelen ticaret şablonu nispeten hafiftir. Bu nedenle, bu ticaret şablonunu aynı anda birden fazla enstrümanı izlemek için kullanabilirsiniz. Ancak, Keltner kanal gün içi stratejisinin kısa vadeli bir sistem olduğu göz önüne alındığında, aynı anda ticaret yapmak için çok fazla enstrüman kullanmamalısınız. Bu, kolayca önlenebilecek hatalara yol açabilir ve ticaret sermayenizi kaybetmenize yol açabilir.

Adı, Keltner kanalı gün içi stratejisinin kısa vadeli grafikler için kullanıldığını öne sürse de, bu ticaret sistemini daha yüksek grafik zaman dilimlerinde de uygulayabilirsiniz. İdeal olarak, bir saatlik grafik zaman çerçevesi, bu ticaret stratejisinde kullanılan gösterge setine mükemmel şekilde uygundur. Akılda tutulması gereken tek şey, alım satımlarınızın elde tutma süresinin çok daha uzun olabileceğidir.

Genel olarak, Keltner kanalı gün içi stratejisi oldukça iyi bir ticaret sistemidir, ancak bu ticaret stratejisinden büyük karlar elde etmeyi beklemeyin. Daha iyi bir ticaret stratejiniz varsa, bunu kullanmaktan kesinlikle kaçınabilirsiniz.

Sistem açıklamasının tamamını ve dosyaları buradan indirin:

FREE Keltner Channel Intraday Strategy

Download the FREE Keltner Channel Intraday Strategy for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.