WPR Overbought Oversold Trading System For MT4

WPR Overbought Oversold Trading System For MT4

Table Of Contents:

  1. WPR Overbought Oversold Trading System For MT4
  2. WPR aşırı satım ticaret sistemini satın aldı - Uzun pozisyonlar
  3. WPR aşırı satım ticaret sistemini satın aldı - Kısa pozisyonlar
  4. WPR ile alım satımın artıları ve eksileri aşırı satım ticaret sistemi


Please note: This strategy was publicly published in the trading community and is free to use. We do NOT make an attempt to decide if this strategy is profitable or not, because we know that the major factors regarding trading results are the skills/experience of the trader who executes the strategy. Therefore, we are mainly explaining the components and rules of the strategy. If applicable, we are highlighting advantages, disadvantages and possible improvements of the strategy.


WPR Overbought Oversold Trading System For MT4 için benzersiz bir ticaret sistemidir çünkü aşırı alım ve aşırı satım seviyelerine odaklanır. OBOS olarak da bilinen aşırı alım ve aşırı satım seviyeleri, aralık ticaretinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu, fiyatlar yatay işlem yaparken, momentum veya diğer osilatörlerin aşırı satım veya aşırı alım seviyelerine girip çıkma eğiliminde olduğu anlamına gelir.

FREE WPR Overbought Oversold Trading System

Download the FREE WPR Overbought Oversold Trading System for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


Osilatörlerden gelen bu hareketler, piyasalar bir trend içinde olmadığında ticaret yapmanın bir yolu olarak kullanılabilir. Şimdi de WPR'nin aşırı satım alım satım sistemini oluşturan göstergelere bir göz atalım.

İlk olarak, trend sihirli göstergesine sahibiz. Bu gösterge, WPR'nin aşırı satım alım satım sisteminin başarısı için kritiktir çünkü ticaret kurallarınız bu gösterge ile başlar. Temel olarak piyasalarda meydana gelen trendleri gösterir. Fiyatın trend sihirli göstergesine nasıl davrandığını takiben, kuralların geri kalanına geçersiniz.

İkincisi, Fibonacci pivot göstergesine sahibiz. Adından da anlaşılacağı gibi, bu gösterge Fibonacci seviyelerini kullanarak gün içi pivot seviyelerini çizer. Bu göstergeyi şimdi mi yoksa şimdi mi saklamak isteyeceğiniz size kalmış. Fibonacci seviyelerini kar ayırmanın bir yolu olarak kullanabilir veya ticaret şablonunu biraz daha hafif hale getirmek için bu göstergeden kurtulabilirsiniz.

Son olarak, fiyat tablosunda WPR aşırı alım ve aşırı satım okları göstergesine sahibiz. Bunlar, fiyat tablosunda işaretlenmiş gördüğünüz oklardır. Osilatörler aşırı satın alındığında veya aşırı satıldığında ortaya çıkarlar. Karınızı ayırmak için bu okları potansiyel seviyeler olarak kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, bu oklar işlemlerinizi girmek için bir filtre olarak da kullanılır.

Devam edersek, alt pencerede Stokastik osilatörümüz var. Stokastik osilatörü bir trend momentum göstergesidir. Gösterge, 80'in üzerinde olduğunda aşırı alım seviyelerini gösterir, bu da fiyatın muhtemelen daha düşük hareket edeceğini ve 20'nin altında olduğunda aşırı satım seviyelerini gösterir, bu da fiyatın kısa vadede daha yüksek hareket edebileceğini gösterir.

Ayrıca CCI veya emtia kanalı endeksi göstergesine sahibiz. CCİ aynı zamanda bir ivme göstergesidir. Ancak Stokastik osilatörün aksine, bu gösterge sabit -10 ve +100 değerleri etrafında hareket eder. Osilatörün bulunduğu yere bağlı olarak, bir kez daha aşırı alım ve aşırı satım seviyelerini işaret edebilir.

Hem CCI hem de Stochastics osilatörünün senkronize hareket ettiğini görmeniz çok nadirdir. Çoğu durumda, göstergelerden biri diğerine öncülük etme veya geride kalma eğilimindedir.

WPR aşırı satım ticaret sistemini satın aldı - Uzun pozisyonlar
WPR aşırı satım alım satım sistemini kullanan uzun pozisyonlar için, önce fiyat hareketinin trend sihirli göstergesinin üzerinde işlem yapmasını beklemeliyiz. Bu noktada, trend sihirli göstergesinin maviye döndüğünü göreceksiniz. Fiyatın bu göstergeyi yukarıdan yeniden test etmesini bekleyin, yani: küçük bir geri çekilme yapın.

Bunu takiben, Stokastik osilatörüne bakmalısınız. Burada Stokastik osilatörün aşırı satım seviyesinden yükseldiğini görmemiz gerekiyor. Ayrıca göstergenin 20 seviyesi civarında yükseliş eğilimi göstermelidir. Son olarak, CCI göstergesi de momentumun yukarı yönde olduğunu göstermelidir. Bu, CCI göstergesinin göstergenin sıfır çizgisinin üzerinde işlem görmesi gerektiği anlamına gelir.

Momentum göstergeleri yükseliş trendini onayladığında, piyasada uzun bir pozisyon almalısınız. Şamdanın trend sihirli göstergesinden sekmesini bekleyin ve ardından bir sonraki mum çubuğunun başlangıcında uzun bir pozisyon açın.

Stop los seviyeniz olarak önceki mum çubuğundaki en düşük değeri kullanın. Fiyatın yükseliş trendi sırasında işaret eden bir satış veya aşağı ok işaretini görene kadar uzun pozisyonu koruyun.

WPR aşırı satım ticaret sistemini satın aldı - Kısa pozisyonlar
WPR aşırı alım aşırı satım ticaret sistemini kullanan kısa pozisyonlar için, önce fiyat hareketinin trend sihirli göstergesinin altında işlem görmesini beklemeliyiz. Bu noktada, trend sihirli göstergesinin kırmızıya döndüğünü göreceksiniz. Fiyatın bu göstergeyi aşağıdan yeniden test etmesini bekleyin, yani: küçük bir geri çekilme yapın.

Bunu takiben, Stokastik osilatörüne bakmalısınız. Burada Stokastik osilatörün aşırı alım seviyesinden düştüğünü görmemiz gerekiyor. Ayrıca, göstergenin 80 seviyesi civarında düşüş eğilimi göstermelidir. Son olarak, CCI göstergesi de ivmenin aşağı yönde olduğunu göstermelidir. Bu, CCI göstergesinin göstergenin sıfır çizgisinin altında işlem görmesi gerektiği anlamına gelir.

Momentum göstergeleri düşüş eğilimini onayladığında, piyasada kısa pozisyon almalısınız. Şamdanın trend sihirli göstergesinden sekmesini bekleyin ve ardından bir sonraki mum çubuğunun başlangıcında kısa bir pozisyon açın.

Stop los seviyeniz olarak bir önceki mum çubuğundaki en yüksek değeri kullanın. Fiyatın bir satın alma sinyali verdiğini veya düşüş trendi sırasında yukarı ok işaretini görene kadar kısa pozisyonu koruyun.

WPR ile alım satımın artıları ve eksileri aşırı satım ticaret sistemi


WPR aşırı satım ticaret sistemi satın aldı, daha önce de bahsettiğimiz gibi gerçekten benzersiz bir ticaret yöntemidir. Alım satım sistemi, kısa vadeli gün içi grafikler için uygun olsa da, piyasaları şekillendirmek için harika bir yoldur. Bu ticaret sistemi, güçlü ivme fiyatları itebileceğinden, trend olan piyasalarda oldukça iyi çalışır.

WPR aşırı alım aşırı satım ticaret sistemi ile birlikte gelen şablon, göstergelerden ikisinin MT4 işlem terminalinde gördüğünüz temel standart göstergeler olması nedeniyle hafiftir. Bu nedenle, şablonu aynı anda birden çok grafiği izlemek için kullanabilirsiniz.

WPR ile alım satımın başarısı aşırı satım alım satım sistemi temelde tüccara bağlıdır. Gösterdiğimiz gibi, geri çekilmenin gerçekleşmesini beklemek önemlidir. Ancak fiyatlar her zaman geri çekilmeyecek.

Bu nedenle, yatırımcıların WPR aşırı satım ticaret sistemi ile alım satım yaparken sabır göstermeleri gerekir.

Sistem açıklamasının tamamını ve dosyaları buradan indirin:

FREE WPR Overbought Oversold Trading System

Download the FREE WPR Overbought Oversold Trading System for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.