Pin Bar trading price action Strategy For MT4

Pin Bar trading price action Strategy For MT4

Korzystanie ze Pin Bar trading price action Strategy For MT4 pin bara Pin Bar trading price action Strategy For MT4 , jednym z najbardziej powszechnych formacji price action, które pojawiają się na wykresie, jest pin bar. W przypadku wykresu świecowego ten wzór może wystrzelić wszędzie, niezależnie od ram czasowych. Często jego obecność oznacza odwrócenie kierunku cen. W rzeczywistości sama struktura wzoru świadczy o tym, że rynek mógł wyprzedzać siebie. Długi knot lub cień oznacza to i jest kolejnym sposobem, w jaki rynek może powiedzieć, że opamiętał się.

Sam pin bar może być gwiazdą systemu transakcyjnego, a wszystko, czego potrzebuje, to właściwi członkowie drużyny (to znaczy wskaźniki) i może być dobrą, funkcjonalną metodą handlu. W tej strategii Pin Bar będzie wspomagany przez Wskaźnik Wykresu Wartości i Wstęgi Bollingera. W tym artykule omówimy, w jaki sposób te dwa wskaźniki mogą łączyć się z pin bar, aby znaleźć świetne możliwości handlowe.

 1. Pin Bar

FREE Pin Bar trading price action Strategy

Download the FREE Pin Bar trading price action Strategy for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

Jak wspomniano, pin bar jest dość łatwy do zauważenia na wykresie, ale dobrej jakości - że tak powiem ne plus ultra - jest definiowany przez długi cień, co oznacza, że rzeczywiste ciało nie powinno być większe niż knot. Idealnie, prawdziwe ciało mierzy jedną piątą całej długości świecy, a nie więcej.

Co więcej, zamknięcie pin bara z knotem skierowanym do góry powinno znajdować się poniżej otwartego i powyżej zamknięcia, jeśli knot jest na minusie. Sugeruje to, że poprzedni silny ruch został całkowicie odrzucony.

Pin bar będzie głównym sygnałem dla transakcji, a odczyt wskaźnika Wykresu Wartości musi to wspierać.


 1. Wskaźnik wykresu wartości

Opracowany przez Davida Stendhala, współautora Dynamic Trading Indicators, wskaźnik wykresu wartości jest stosunkowo nowym narzędziem technicznym. Służy jako oscylator, który informuje, czy dany składnik aktywów jest wykupiony, czy wyprzedany.

Główna różnica między wskaźnikiem wykresu wartości a popularnymi, takimi jak RSI i Stochastic, polega na tym, że pokazuje on skrajności rynkowe, ale robi to z minimalnym opóźnieniem. Oznacza to, że może wychwycić zmiany szybciej niż jego konwencjonalne odpowiedniki.

I sprawdza się w tej strategii jako sposób na potwierdzenie wezwania formacji pin bar do odwrócenia. Wskaźnik wykresu wartości pokazuje następujące odczyty:

 • > 8 = Skrajnie wykupiony
 • Między 4 a 8 = wykupiony
 • Między -4 a 4 = wartość godziwa
 • <-4 = Wyprzedaż
 • <-8 = skrajnie wyprzedane


 1. Wstęgi Bollingera

Wstęgi Bollingera to wszechstronne narzędzie, które oferuje wiele funkcji dla inwestorów. Podobnie jak wskaźnik wykresu wartości, może on określić, czy aktywa są w skrajnym stanie wykupienia lub wyprzedania ze swoimi pasmami. Może również rozpoznawać i informować o zmienności rynku poprzez zawężanie lub rozszerzanie górnych i dolnych pasm. Ale w tej strategii jest wykorzystywany jako dynamiczny poziom wsparcia i oporu, na którym oczekuje się pojawienia się pin bara, więc ma większą wagę. Oprócz tego środkowe pasmo służy również jako cel wstępny.Pin Bar trading price action Strategy For MT4 - połączenie wszystkiego razem


Jedną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w tym systemie handlowym, jest to, że nadaje się do skalpowania, co oznacza, że może działać w 5-minutowych ramach czasowych, ale może również pasować do wyższych.

Oto wskaźniki potrzebne do tej strategii:

 • Wskaźniki Pin Bar
 • Wstęga Bollingera (konfiguracja: 20, 2)
 • Wykres wartości (poziom OB 6- poziom systemu operacyjnego -8)Pin Bar trading price action Strategy For MT4 - Long Setup


Aby transakcja kupna miała miejsce, pierwszą rzeczą, na którą inwestor powinien zwrócić uwagę, jest wzór pin bara, który musi znajdować się na dolnym paśmie. Aby to ułatwić, można pobrać detektor pin bara dla MT4, aby otrzymywać powiadomienia, gdy wzór pojawi się na wykresie.

Wskaźnik wykresu wartości musi to potwierdzać skrajnie wyprzedanym odczytem (mniej niż -8). Stop kupna zostanie wtedy umieszczony o jeden pips wyżej niż świeca pin bar.
W powyższym przykładzie podręcznikowy wzór pin bara pojawił się na dolnym paśmie, co oznacza początkowy sygnał, aby zająć długą pozycję. Odczyt wskaźnika Wykresu wartości spadł poniżej -8, wskazując, że obecna sytuacja rynkowa jest wyprzedana dla tej pary walutowej.

Kupno stop jest umieszczany tuż na szczycie szczytu pin bara (oznaczonego zieloną poziomą linią) po jego utworzeniu i uruchamiany przy następnej świecy.Pin Bar trading price action Strategy For MT4 - Short Setup


Z drugiej strony pin bar powinien leżeć na górnym paśmie dla transakcji sprzedaży, po którym powinien nastąpić skrajnie wykupiony odczyt ze wskaźnika wykresu wartości. Po tym, jak wszystko jest jasne z sygnałami sprzedaży, stop sprzedaży jest umieszczany o jeden pip poniżej wzoru pin bara.
Wręcz przeciwnie, oto przykład konfiguracji sprzedaży, która nie spełniała jednej z zasad tego systemu:
Dwa wzory pin barów pojawiły się kolejno i oba znajdują się na nosie górnych pasm Bollingera. Jednak wskaźnik wykresu wartości wyraźnie pokazuje, że nawet jeśli tak jest, nadal nie jest na poziomie wykupienia. W związku z tym nie podjęto żadnego handlu.Stop Loss and Profit Target For Pin Bar trading price action Strategy For MT4


Stop-loss jest początkowo ustalany na poziomie jednego pipsa poniżej lub powyżej (w zależności od transakcji) pin bara. Niektórzy inwestorzy wybierają kilka pipsów od ostatniego maksimum lub minimum, ale jest to bardziej odpowiednie dla ram czasowych dłuższych niż pięć minut. Skalpowanie zwykle wiąże się z wyższą dźwignią finansową niż norma, więc rozsądniej jest wyjść wcześnie, jeśli transakcja nie poszła zgodnie z planem.


Strategię wyjścia tego systemu można zrealizować na dwa sposoby: używając stop-loss lub wstęg Bollingera.

Jeśli zdecydujesz się na technikę stop-loss, wyjście będzie wynosić 1,25 stop-loss. Na przykład cały wzór świecznika ma długość około trzech pipsów od wejścia do stop-loss. W tym przypadku początkowy take profit zostałby ustalony na poziomie prawie czterech pipsów. Z drugiej strony, jeśli preferowane są wstęgi Bollingera, to środkowa linia byłaby początkowym celem, a po trafieniu stop-loss można przesunąć zgodnie z

Brak handlu przed lub w trakcie wiadomości

Wreszcie, najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przy tej strategii, jest nie stosowanie jej przed lub w trakcie publikacji głównych danych ekonomicznych. W tym momencie rynek może być nieregularny i uczynić system bezużytecznym.

Pobierz pełny opis systemu i pliki tutaj:

FREE Pin Bar trading price action Strategy

Download the FREE Pin Bar trading price action Strategy for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!