Pin Bar trading price action Strategy For MT4

Pin Bar trading price action Strategy For MT4

Pin Bar trading price action Strategy For MT4 Kullanma Pin Bar trading price action Strategy For MT4 için, grafikte görünen en yaygın fiyat eylem modellerinden biri pin çubuğudur. Şamdan grafik tipini kullanırken, bu formasyon, zaman dilimine bakılmaksızın her yerde yükselebilir. Ve çoğu zaman, varlığı fiyat yönünün tersine döndüğünü gösterir. Aslında, tek başına modelin yapısı, piyasanın kendisinden çok daha ileride olabileceğini gösterir. Uzun fitil veya gölge bunu ifade eder ve piyasanın kendine geldiğini söylemesinin başka bir yoludur.

Pin çubuğu kendi başına bir ticaret sisteminin yıldız oyuncusu olabilir ve tek ihtiyacı olan doğru takım arkadaşlarıdır (yani göstergeler) ve iyi bir işlevsel ticaret yöntemi olabilir. Bu stratejide, Pin Bar, Değer Tablosu Göstergesi ve Bollinger Bantları tarafından desteklenecektir. Ve bu makale, harika ticaret fırsatları bulmak için bu iki göstergenin pin çubuğu ile nasıl birleşebileceğini ele alacaktır.

 1. Pin Bar

FREE Pin Bar trading price action Strategy

Download the FREE Pin Bar trading price action Strategy for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

Belirtildiği gibi, raptiye çubuğunu grafikte görmek oldukça kolaydır, ancak kaliteli olan - bir artı ultra , tabiri caizse - uzun bir gölge ile tanımlanır, bu da gerçek gövdenin daha büyük olmaması gerektiği anlamına gelir. fitil. İdeal olarak, gerçek vücut tüm mum uzunluğunun beşte birini ölçer ve bundan fazlasını değil.

Dahası, fitil yukarıya dönükken pim çubuğunun yakınlığı, fitil aşağı yöndeyse, açıklığın altında ve kapanışın üstünde olmalıdır. Bunun önerdiği şey, önceki güçlü hareketin tamamen tersine çevrilmiş olmasıdır.

Pin çubuğu, bir işlem için ana sinyal olacaktır ve Değer Tablosu göstergesinin okuması bunu desteklemelidir.


 1. Değer Tablosu göstergesi

Dinamik Ticaret Göstergeleri'nin ortak yazarı David Stendhal tarafından geliştirilen Değer Tablosu göstergesi, nispeten yeni bir teknik araçtır. Bir varlığın aşırı alınıp satılmadığını söyleyen bir osilatör görevi görür.

Değer Tablosu göstergesi ile RSI ve Stokastik gibi popüler olanlar arasındaki temel fark, piyasada aşırılıklar göstermesi ancak bunu minimum gecikmeyle yapmasıdır. Bu, değişiklikleri geleneksel emsallerinden daha hızlı yakalayabileceği anlamına gelir.

Ve pim çubuğu modelinin bir ters çevirme çağrısını doğrulamanın bir yolu olarak bu stratejiye giriyor. Değer Tablosu göstergesi aşağıdaki değerleri gösterir:

 • > 8 = Son Derece Aşırı Alındı
 • 4 ile 8 arası = Fazla satın alındı
 • -4 ile 4 arası = Makul Değer
 • <-4 = Fazla Satılmış
 • <-8 = Çok Fazla Satıldı


 1. Bollinger bantları

Bollinger Bantları çok yönlü bir araçtır ve tüccarlar için birçok işlev sunar. Değer Tablosu göstergesi gibi, bir varlığın bantları ile aşırı bir aşırı alım veya aşırı satım durumunda olup olmadığını söyleyebilir. Ayrıca, üst ve alt bantlarını daraltarak veya genişleterek piyasa oynaklığını tanıyabilir ve iletebilir. Ancak bu strateji için, pin çubuğunun görünmesi beklenen dinamik bir destek ve direnç seviyesi olarak kullanılır, bu nedenle daha fazla ağırlık taşır. Buna ek olarak, orta bant da ön hedef olarak kullanılmaktadır.Pin Bar trading price action Strategy For MT4 - Hepsini bir araya getirmek


Bu ticaret sistemi hakkında dikkat edilmesi gereken bir şey, scalping için uygun olmasıdır, bu da 5 dakikalık zaman diliminde çalışabileceği anlamına gelir, ancak daha yüksek olanlara da uyabilir.

Şimdi, işte bu strateji için gerekli göstergeler:

 • Pin Bar göstergeleri
 • Bollinger Bantları (Yapılandırma: 20, 2)
 • Değer Tablosu (OB seviyesi 6- OS seviyesi -8)Pin Bar trading price action Strategy For MT4 - Uzun Kurulum


Bir alım satım işleminin gerçekleşmesi için, bir tüccarın dikkat etmesi gereken ilk şey, pim çubuk desenidir ve alt bantta yer alması gerekir. Bunu kolaylaştırmak için, MT4 için bir pim çubuğu detektörü indirilebilir ve model grafikte her göründüğünde bildirim alabilir.

Değer Tablosu göstergesi bunu aşırı derecede aşırı satım okumasıyla (-8'den az) desteklemelidir. Daha sonra bir satın alma stopu, pin çubuk mumundan bir pip daha yükseğe yerleştirilecektir.
Yukarıdaki örnekte, alt bantta uzun gitmesi için bir başlangıç sinyalini işaretleyen bir ders kitabı iğne çubuğu deseni belirdi. Değer Tablosu gösterge okuması -8'in altına düştü ve bu döviz çifti için mevcut piyasa koşulunun aşırı satıldığını gösterdi.

Bir satın alma durdurması, oluşumundan sonra pin çubuğunun yüksekliğinin (yeşil yatay çizgi ile gösterilir) hemen üstüne yerleştirilir ve bir sonraki mumda tetiklenir.Pin Bar trading price action Strategy For MT4 - Kısa Kurulum


Öte yandan, pin çubuğu bir satış ticareti için üst bantta yer almalı ve ardından Değer Tablosu göstergesinden aşırı derecede satın alınmış bir okuma takip etmelidir. Satış sinyalleriyle her şey netleştikten sonra, pin çubuk modelinin bir pip altına bir satış stopu yerleştirilir.
Aksine, işte bu sistemin kurallarından birine uymayan bir satış düzeni örneği:
Art arda iki pim çubuğu deseni belirdi ve her ikisi de üst Bollinger bantlarının burnunda. Bununla birlikte, Değer Grafiği Göstergesi, böyle olmasına rağmen, hala aşırı alım seviyesinde olmadığını açıkça göstermektedir. Dolayısıyla ticaret yapılmadı.Pin Bar trading price action Strategy For MT4 için Pin Bar trading price action Strategy For MT4 Zararı ve Kar Hedefini Durdur


Stop-loss, başlangıçta pin çubuğunun altında veya üstünde (işleme bağlı olarak) bir pip olarak ayarlanır. Bazı tüccarlar, en yakın zamandaki en yüksek veya en düşük seviyeden birkaç pip tercih edecek, ancak bu, beş dakikadan daha uzun bir zaman dilimi için daha uygulanabilir. Scalping genellikle normdan daha yüksek kaldıraç gerektirir, bu nedenle bir ticaret planlandığı gibi gitmediyse erken çıkmak daha akıllıca olabilir.


Bu sistemin çıkış stratejisi iki şekilde yapılabilir: stop-loss veya Bollinger bantları kullanılarak.

Stop-loss tekniğine gitmeyi seçerseniz, çıkış stop-loss'ın 1.25'i olacaktır. Örneğin, tüm mum çubuğu formasyonu, girişten stop-loss'a kadar yaklaşık üç pip uzunluğundadır. Bu durumda, ilk alım karı neredeyse dört pip olarak belirlenir. Kapak tarafında, Bollinger bantları tercih edilirse, orta çizgi ilk hedef olur ve bir kez vurulduktan sonra, durdurma kaybı buna göre hareket ettirilebilir.

Haberlerin öncesinde veya sırasında ticaret yok

Son olarak, bu strateji hakkında akılda tutulması gereken en kritik şey, onu büyük ekonomik veriler yayınlanırken veya öncesinde kullanmamaktır. Piyasa bu noktada düzensiz olabilir ve sistemi işe yaramaz hale getirebilir.

Sistem açıklamasının tamamını ve dosyaları buradan indirin:

FREE Pin Bar trading price action Strategy

Download the FREE Pin Bar trading price action Strategy for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!